Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kojene babätko ma oranzovu stolicu - nepribera

Príspevok v téme: kojene babätko ma oranzovu stolicu - nepribera
kima

Dobry den. Potrebujem sa poradit. Mam takmer 5 mesacnu dcerku. Zatial ju plne kojim, mliecka mam dost, mala spravne papa (mala som doma laktacnu poradkynu). Malinka je usmievave babätko, spokojne, kojim na poziadanie. Nas problem spociva v tom, ze kaka velmi casto, cca 6-8x denne, ma uplne riedku tmavooranzovu stolicu, niekedy s hlienami. Tieto problemy mame 3 tyzdne a prirastok na vahe za toto obdobie je iba 90g. Mesiace predtym priberala 800-1000g mesacne. Nas pediater to vobec neriesi. Tak som jej zacala davat probiotika, zatial ziadna pozitivna zmena. Rada by som kojila nadalej, nechapem v com je problem.. stretol sa uz niekto s niecim podobnym? Dakujem

lienkak

že ho to nenapadlo... no teda, to je odpoveď od lekára. ak ho aj nenapadla priamo tá pásomnica, určite by som na jeho mieste odobrala stolicu aj krv na dôkladnejšie vyšetrenie.

kima

Pediater nic.. pytala som sa, z coho to moze mat take male dieta, lebo hygienu doma dodrzujem. Mozno obcas az velmi. A vraj za posledne 3 mesiace mal uz okolo 20 takychto pripadov, ale o nieco starsich deticiek. (V tom casu tu boli zaplavy, spodna voda atd.). No to som ja nevedela a aj so starsim synom a malou sme chodili do skolky.. tak asi odtial to ma. Dal nam len liecky a povedal, ze ho vobec nieco take nenapadlo.. z nemocnice sme uz doma, teraz tam maju vela pripadov zapalov pluc, priedusiek atd, tak nas tam uz nechceli drzat. Inak za ten cas, co bola v nemocnici zase schudla 130g. Snad teraz uz pojde vaha iba hore. Ale papa uz krasne. A uz ani nehnackuje.

asdsa78789

Caste sranie,riedka stolica a hlieny v stolici su prejavy kandidozy, cize tvoje dieta moze mat taku zakernu pliesen v crevach ktora sa nalepi na steny creva a parazituje na jedle ktore dostava,cize telo nevstrebava tolko zivin. Odporucil by som ti ucinne prirodne bylinne antimykotikum menom medvedi cesnak, robit caj a nech pije...neviem ci tak mlade dieta moze pit, zistil by som si viac.Dufam,ze som pomohol, osobna skusenost.

kima

Takže už viem príčinu nášho problému. Dcérka prestala uplne papať, skončili sme na JIS-ke, má pásomnicu detskú. Snád do pár dní už bude dobre.

kima

vsetkym vam dakujem za reakcie, zajtra hned rano idem s malou k doktorovi a zacne to riesit, ci chce alebo nechce. Napisem potom ako sme dopadli, snad to do buducnosti pomoze niekomu inemu.

Eva531

Ja som mavala tiez oranzovu riedku stolicu, ked som bola babätko. Mamina bola z toho zufala a chodila so mnou po doktoroch na vsetky mozne vysetrenia. Co sa tyka mojho zdravotneho stavu, vsetko bolo v najlepsom poriadku, potvrdili to aj lekari. Nakoniec jej jedna pani doktorka medzi styrmi ocami poradila, nech mi zacne davat silnejsi sunar, ako je urcene pre moj vek a pre moju hmotnost. Povedala, ze je to vraj dobre overeny spolahlivy "starobabsky" recept. Tak mi zacala davat silnejsi sunar a od tej chvile problemy akoby zazrakom pominuli. A len tak pre zaujimavost: nieo z toho mi zostalo dodnes. Ja dodnes nechapem, ako sa moze nejaka zena najest z nizkotucneho jogurtu, pokial je len ten samotny jogurt a nic k tomu (ziadne pecivo). Ja ked zjem napriklad na ranajky iba samotny nizkotucny jogurt a nic k tomu, tak ma od toho prezenie. Jogurty mam sice rada, ale jedine smotanove a jedine s pecivom. Alebo nechapem, ako moze niekto vypit nizkotucne mlieko a "neposrat" sa z toho. Ja proste musim do seba dostat nieco poriadne, poriadnu stravu tuhej konzistencie. Ja rozhodne nepatrim medzi fajnove pipiny, ktore okrem jedneho nizkotucneho jogurtu na ranajky nic ine nezjedia a este sa aj pochvalia, ako uzasne ich to zasytilo a nepokakaju sa z toho. Kazdy clovek ma iny metabolizmus a kazdemu organizmu vyhovuju ine stravovacie navyky. Ja mam napriklad na ranajky najradsej chlieb s cimkolvek, ci uz je to maslo so syrom, syrecek, salama, sunka, pasteta... A taktiez som sa isty cas stravovala v zavodnej jedalni, kde varili polievky, ktore nemali "poriadnu zaprazku", teda taku, na aku som zvyknuta ja, ked si varim doma sama pre seba. Vzdy ma od tych polievok prehnalo, no potom som sa naucila jest ich s chlebom a odkedy som si vzdy zobrala k polievke chlieb, tak uz problem nebol a akoby zazrakom pominul. No zaujimave bolo, ze ini ludia si k polievke chlieb nebrali a vobec im to neprekazalo. V detskom veku som napriklad dostavala mliecnu desiatu a to bolo stare dobre poctive stvorpercentne plnotucne komunisticke mlieko. Mala som ho velmi rada, dobre ma zasytilo a nikdy ma od neho neprehnalo. Mliecko bolo to, na co som sa v skole cez prestavku najviac tesila. Zostalo mi to dodnes, mlieko mam rada, ale ked mlieko, tak jedine plnotucne. Tym nechcem povedat, ze mam sklony k hnackam. Hnacku som nemala nikdy, len ma proste prezenie z urcitych veci, z ktorych inych ludi neprezenie, a preto sa tymto veciam musim vyhybat. Dolezite je, ze som spoznala samu seba, spoznala som, co mi prospieva a co mi skodi. Dufam, ze som vam aspon trosku pomohla a drzim vam palce, nech sa vam problem s babätkom co najskor vyriesi!

zdravie14

Presne tak, nech ju pediater riadne vysetri a ak nie, je potrebne zmenit ho. To skutocne nie je v poriadku aby babatko takto prehanalo. Mozno by bolo dobre zajst aj na potovost ak to nemate moc daleko.

jajkafr

kima
keď ju takto preháňa zájdi s ňou ešte raz k pediatrovi... čo sa týka Hylaku sú to tiež probiotiká takže ak dávaš niečo iné Hylak nedávaj a neviem či to môžu aj také bábätká radšej jej dávaj probiotiká ktoré sú určené pre bábätká... a navyše Hylak sa nesmie kombinovať s mliekom... a čo sa týka pitného režimu materské mliečko dáva bábätku všetko potrebné... predné mliečko je od smädu a zadné od hladu...

kima

Zatial nic nepije okrem MM. Jednoducho jej tolica nie je v poriadku. Viem, ako to ma vyzerat, ale toto je skor tmavooranzova voda. Nechadzaju sa tam ani ziadne stopy po tuku, teda ten prazenicovy vzhlad. Zatial ju takto dnes prehlalo uz 5x a to ju skor zvykne prehanat vecer. To aj 4x po sebe. Popravde, ona to ma take riedke, ze jej to az vyteka z plienky. A co sa tyka priberia.. este sa ani neotaca, takze takyto maly prirastok na vahe urcite nie je ok, ani nic nenarastla za tento mesiac. Ale ano, budem trvat na dokladnom vysetreni. Nechcem ju zbytocne trapit, lebo inak vyzera byt uplne v poriadku, ale asi musim... a co sa tyka tej zeleniny, tak nie. jedine mrkvu v polievke

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.