neznasam bratovu frajerku

Príspevok v téme: neznasam bratovu frajerku
marifata

chodia spolu 3 roky, ked sa tu nasackuje cez vikend, tak nic ine nerobia, len sedia pred televizorom, za pocitacom. a ked brat niekde musi ist cosi robit - okolo domu, tak ona pokracuje v cinnosti - nicnerobenia.
nesmierne ma to stve. cely vikend je u nas, diva sa, ako ja s mamou dreme, upratujeme, chodime s metlami, pucujeme , varime a ona nic. ani riady neni schopna umyt.

ako jej mam nezne naznacit, ze aby zdvihla rit a isla cosi pomoct? no neni jej to trapne?? ked mala mam dokonca narodeniny, prisiel vinsovat brat s rodinou a ona sa divala ako jej vinsuju a nenapadlo jej podat ani ruku.

ako ju nakopnut, aby sa uvedomila??dakujem za kazdy nazor, lebo uz to nevydrzim a poslem ju do riti.

Tyshka

NO PEKNE ESTE KTOMU MA 20-21? no pekne proste bych sa hanbila keby som bola taka! to teda nema ziadnu ako no neriesim :) by ma to stvalo :D.a ona ako doma co?:D

macka26

myslim ze ak s nou mate doma problem, mala by jej to povedat tvoja mama ... lebo je to dom tvojich rodicov, a nie tvoj... a ked to tvoja mama od nej vyzaduje, tak nech jej to povie, v opacnom pripade jej uvar kavu a chovaj sa k nej ako k navsteve...

Tyshka

toto je chore co tu citam nic nepoviem keby boli spolu ze 3 mesice :D ale 3 roky povinna ci nepovinna slusnost! kto by chcel taku zenu ktora nic nebude robit?:D bohvie ci vie coje to varenie preboha ?! to ako tvoj brat je slepy?! ako ajsom smojim chalanom len rok a predsa slusnots je sa opytat ze ci nemam znecim pomoct iked nerad to ma ked pomaham no predsa pomozem ekd uz som tam!hlaven kebysom tam bola kazdy vykend no dovi dopo by som ju poslala tak prec keby nezdvihla rit ze az! je rpedsa mlada ma aj neco robit! moj nazor neviem jak ty ale keby som mala rbata mal by taku frajerku vedla mna by nesedela po troch rokoch ani sekundu!:)

marifata

cashia: presne, je leniva a spomalena. tak to si vystihla. od rana teraz beham po dome a upratujem, uz ma krize bolia. mama kazala umyt riady a mna este caka umyt zem na dvojposchodovom dome. idem ju teda poprosit, ci by neumyla tie riady. ale tak ked sa jej to opytam pred rodicmi, inu odpoved ako "ano, mozem" necakam.:)

a presne tak xy: keby sa aspon nedovalila v sobotu, ked to je u nas den, kedy sa maka. a nevysedava pred telkou. nezijeme na byte a nenudime sa. roboty je vyse hlavy. a ona ma 20 ci 21 rokov.

marifata

cashia: presne, je leniva a spomalena. tak to si vystihla. od rana teraz beham po dome a upratujem, uz ma krize bolia. mama kazala umyt riady a mna este caka umyt zem na dvojposchodovom dome. idem ju teda poprosit, ci by neumyla tie riady. ale tak ked sa jej to opytam pred rodicmi, inu odpoved ako "ano, mozem" necakam.:)

thatsall

Suhlasim s ostatnymi, ze bratova frajerka nie je povinna vam upratovat dom. Ja som s mojim drahym 4 roky, ale ked som mu aj chcela pomoct s vysavanim, tak mi vzal z ruky vysavac, ze on to spravi, lebo ja som navsteva :) Ale riad som im uz parkrat poutierala a aj som robila so svokrou zavaraniny :D
Na druhej strane je ale blbe, ze presedi kazdy vikend u vas. Ved aj vy chcete mat svoje sukromie. Mala by si im navrhnut, nech idu obcas niekde na vylet alebo na nakupy alebo hocico. A preco nemozu obcas byt aj u nej doma?

xy:)

bratova frajerka nie je povinna u vas upratovat, pretoze je na navsteve. to, ze si vy upratujete svoj dom je vasa vec a nie jej. na druhej strane, ked frajerova rodina upratuje chalupu, tak do nej nelezem a navstevu chodim iba vo vynimocnych pripadoch. ak ti to vadi, spytaj sa jej, ci by nepomohla, ked uz sa teda dovalila.

lionesssssss

marifata :D to som si mohla myslieť, že ak ti nebudem drukovať a súhlasiť s tebou na plnej čiare tak si "urobíš na mňa názor " :)))))

ak ti to vadí, povedz bratovi, ale keďže ona je u vás na návšteve, tak fakt riady umývať nemusí... je to len a len na jej dobrej vôli

Cashia

lionesss, v tomto sa trošku mýliš, keď tam chodí 3 roky, tak to predsa len nie je "cudzia domácnosť"..
marifata - to máš o povahe človeka..na porovnanie s bratovou švagrinou vidíš aký to je rozdiel..je LENIVÁ a navyše zrejme trošku spomalená..lebo to je trošku blbé, keď vidí ako ľudia okolo nej pracujú a ona sedí na riti a nedokáže sa ani len opýtať, či netreba pomôcť..poznám takých ľudí..
normálne jej povedz, keď zas nastane takáto situácia, že či by vám nemohla trošku pomôcť, lebo však sama vidí, že je toho dosť a nestíhate, mama je unavená alebo podobne..
ale nie jej to šplechnúť do ksichtu s hnevom - aj keď viem, že sa už musíš držať aby si to nespravila :) - lebo budeš ty tá zlá - hlavne pred bratom..