Mocenie ovplyvnene psychikou?

Príspevok v téme: Mocenie ovplyvnene psychikou?
Ria 528

Ahoj,mam problem s mocenim.Chodim na wc strasne casto,vydrzim tak hodku a dve a musim zas.Pijem asi 1.5 litra tekutin denne a mam pracu pri ktorej nemozem ist na wc,kedy ja chcem,ale ked ma pridu vystriedat.Preto,ked som na wcku,tak tlacim do poslednej kvapky(a kvapky stale idu...' v nadeji,ze dlhsie nepojdem,ale akonahle si na wc spomeniem,tak musim zas.Je to unavne a otravne,niekedy mam pocit,ze stale len myslim na wc.Pritom nic ma neboli,nepali,moc mam zdravy..Je to len psychicky problem?Ma s tym niekto skusenost?Kazda rada dobra.Dakujem.

nika88

aj ja mam tento problem, len som este neprisla na to ako sa o mam zbavit..ked som do domu dalej, tak ma chyta az panika, ze nemozem ist mocit a na nic ine nedokazem mysliet, len na WC..bola som u lekara, mam lieky ako xanax a ziadna zmena k lepsiemu..
nejako to prislo, nejako sa toho musim zbavit a dokonca sa mi to zhorsuje, lebo ked som v strese ze nedobehnem na WC, ide na mna hnacka..

arman

Tento problem som mal posledne roky aj ja.
Dal som si antiparazitalnu kuru, a jedol som len kyslu kapustu, jablka, a kokosovy olej. O 2 tyzdne mi problem zmizol. Predtym som bol aj stale smadny, a vela som pil.
Teraz mi stacia tie 2 litre vody denne, ale ked sa nanpijem, vobec niesom dehydrovany. Predtym som bol. Kludne mozem vybavovat v meste veci cele hodiny a konecne sa nemusim strachovat o to, kde sa vymocim.
Predtym, ked som zacinal mat plny mechur, citil som sa velmi velmi neprijemne, a strasne ma to drazdilo. Teraz len citim, ze ho mam plny, ale psychiku mi to velmi nerozhadze. Jaj to je pocit, po tolkych rokoch zase moct cele hodiny behat po meste, s uplne super pocitom... viem ake to bolo obmedzujuce, tak ja ti doporucujem, sprav si tie anti-parazitalne kury, co ja.

Naschka

Tu Naschka, ci veris alebo nie, mnozstvo tekutin, ktore vypijes nema nic spolocne s tym kolkokrat mas pocit ze "musis" ist cikat.Ma len suvislost s tym kolko, teda ake mnozstvo "vyjde".Takze vsetko dobre a cauko.Naschka

Naschka

Ahoj,zacni najprv s kratkou prechadzkou - 10 - 15min, predtym chod na vecko, hoci symbolicky.Dalsi den-dni si tiez zaplanuj prechadzku o 5-10minut dlhsiu a zaplanuj si potom presne ze pojdes na WC-ko, ci ti treba alebo nie-5minut po prechadzke.Pracuj na tom, planuj si prechadzky a potom aj cas na cikanie.moj osobny tip:ked napr.sedis pri PC a treba ti cikat - pozri na hodinky a povedz si - pojdem az o 5 minut a dodrz to(teda skus to), zapis si to do notesa - napr.5 minutova vyhra a tak pokracuj dalej.Dosiahla som tym dobre vysledky, potom som na "nutkanie cikat" pozabudla a az po hodine - dvoch som sa sla vymocit.Trenuj to -teda pokial je to psychicky podmiene.Zatial sa maj a cauko.Naschka

ta3

Ahoj Milli,
k Tvojej poslednej otazke, to iste sa stava aj mne, my dve by sme urcite potrebovali sukromie aj na WC, vtedy by to bolo v pohode
ja mam aj ten problem, ze ked som mimo domu, mam tazkosti aj so stolicou, normalne jem, ale von nepotrebuje ist nic, je to ako zablokovane kludne aj tyzden, no len co sa objavim doma vo dverach, okamzite utekam, to su tiez psychicke bloky z nedostatku uplneho sukromia

milli11

Ak sa mozem pridat, ja by som povedala, ze to moze byt ovplyvnene psychikou.
Napriklad aj ja. Ked som doma alebo niekde, kde mozem ist kedykolvek na zachod, vydrzim 4 aj 5 hodin medzi moceniami. Ak som vsak niekde, kde sa neda ist hocikedy na zachod (napr. som v dialkovom autobuse, v praci), vtedy mam pocit, ze nevydrzim ani 2-3 hodinky a menej. To uz mam niekedy pocit, ze nevydrzim. Minule som tak cestovala autobusom. Hodinu pred odchodom som sa este bola vycikat. Ideme a ja asi hodinu po tom som zacala mat nutkanie ist na zachod. Ked sofer konecne zastavil, bola som cela bez seba od radosti.
Aj ja mam otazku tykajucu sa mocenia. Preco, ked som som na verejnom zachode, kde caka viac ludi a niekto mi klopka na dvere alebo sa kamaratky pytaju, ci uz som, hodnu chlvilu trva, kym zacnem cikat? Ked som sama a nikto za mnou necaka, nemam ten problem.
Pijem normalne, 2 az 3 litre vody za den. Vdaka.

ta3

mas pravdu, k uniku mocu moze dojst aj pri silnom smiechu, kychnuti alebo silnom zakaslani mozno aj u mladych dievcat, ale vtedy sa jedna o poruchu organickej povahy (oslabeny zvierac), vtedy lekari radia mensiu operaciu, alebo castejsie odporucaju specialne cviky, ale nutkanie na moc, aj ked mechur nie je plny je urcite psychicka zalezitost a tam pomoze iba zmena myslenia

RNG

Nuz nie je to celkom tak, ze sa to tyka len zien po menopauze, lebo som poznal viac dievcat v mladosti, co sa pocikali, ked sa velmi smiali. Takze nasi na tych relativne slabsich drzialkoch nieco je. Naviac ovele ovela viac dievcat a zien ma problemy s urinarnymi zapalmi, ako chlapcov. A to tiez oslabuje "drziaky"
Tak isto su zeny celkove citlivejsie, ako muzi a stress na nich ma ovela vacsi ucinok.
Aj mocovy mechur maju zeny podstatne mensi, ako muzi. Na tom sa sice da pracovat prinutenim sa nejst na zachod tak casto, co zvacsi obsah mechura-roztiahne sa.
Ci je to spravne zdravotne alebo nie, to neviem, ale rozhodne to socialne pomoze.

ta3

RNG,
v mojom pripade je to jednoznacne psychikou, nutka ma na cikanie, aj ked tam toho nie je vela na mocenie a tak podobne je to aj s Riou, akonahle si na WC spomenie, musi ist
to, o com Ty hovoris (slabe zdrziaky, unik mocu), to je problem u zien po menopauze, vo vyssom veku

RNG

Zenske telo je usposobene na to inac, ako muzi, maju "slabsie drziaky" ako sa hovori a nie si sama.
Poznam hromadu zien, co nevydrzia dlhsie nez 2 hodiny.. Jedine, co poznam okrem chemickych liekov na to je mechanicke cvicenie s kegelcizerami, to posilni tu celu pelvicku oblast.
Samozrejme ziadna zo zien sa s tym neprizna, ale zrejme je zivy odbyt pre tieto pomocky, lebo ich na nete google.com pod menom kegel ponuka plno vyrobcov.
Psychika zrejme aj tu ako vsade inde hra velmi velku ulohu.