Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

studium fyzioterapie

Príspevok v téme: studium fyzioterapie
bianka55

Ahojte. Chela by som vas poprosit o radu, resp. nazor. Studujem biologiu, konkretne fyziologiu. Uz mam pred sebou len rok a pol a dokoncim VS. Praca v labaku ma bavi, to je super, ale neviem si predstacit, ze budem raz vedec - k comu ma moja skola vedie. Mam fantasticke prostredie, v labaku uzasni ludia, ale az teraz vo 4.rocniku VS som zistila, co raz v zivote chcem. Chcela by som byt fyzioterapeut. Najviac detsky fyzioterapeut...
Len teraz neviem, je mi to trapne voci rodicom, 5 rokov mi platia skolu a ja nakoniec si zmyslim este nieco ine? :(
Ak by som to mala ist studovat tak urcite len dialkovo, len co dovtedy - aka praca, no neviem. Rozmyslala som aj nad maserskym kurzom, ale to tiez neviem - bolo by mi luto mojich rodicov, ze po 5 rocnom trapeni na VS som "len" maserka. Teraz to neberte, nasi mi nezakazuju a ani nic neprikazuju, len som sa vcitila trosku do ich kože.
Neviete, ci na fyzioterapeuta j aj nejaky kurz alebo len VS?
Dakujem krasne za kazdy nazor...

Slobodna

Je normálne, že po nejakej dobe sa to čo chceš robiť zmení, človek sa totiž vyvíja neustále. Máloktorý absolvent VŠ pracuje v rovnakom odbore ako vyštudoval. Výčitky kvôli rodičom mať nemusíš, dali ti vzdelanie a za to im buď vďačná, to čo chceš v živote robiť je ale tvoja vec a nemôžeš brať pri tom ohľad na iných. Šťastný človek, ktorý robí prácu, ktorá ho baví, pretože to je najlepšie odvedená práca. VŠ by som si nerobila, urobila by som si na tvojom mieste kurz, áno, existuje aj kurz na fyzioterapeuta aj na maséra. Ak máš peniaze tak si urob obidva. Vygoogli si kurz fyzioterapie.
Prečo "len" masérka? Je dobré mať vzdelanie aj nejaké remeslo v rukách a možno sa raz vrátiš k práci, ktorú si vyštudovala, nikdy nevieš.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

studium fyzioterapie - Fórum - ZDRAVIE.sk