Labioplastika

natyka

mne povedali striktne, držať to prvý týždeň určite v suchu a iba dezinfikovať po toalete. Keď budete prvý týždeň chodiť/namáhať sa, potiť sa, rozmáčať to mastičkami a neviem čim, tak je možné, že sa vám tie stehy odfajčia a bude sa vám to hojiť dlhšie... (viem, že každý chirurg tvrdí inak ale toto mi príde ako najsprávnejší postup).. s tymi repikovymi obkladmi začat až po týždni, nie dlhšie ako 5minút 2-3x za deň.. potom cca tretí týždeň- mesiac to masírovať detským olejom, a to je všetko ? easy.. inak update: pomaly to bude mesiac, opuch mám stále ale len málinko, stehy zacali vypadavat tesne po 3 tyzdni ale stale tam este nejaké sú.. inak som už teraz štastím bez seba, je to neopísatelne skvelý pocit byť sama so sebou konečne spokojná, pri sexe bez bloku v hlave.. prajem to každej ✌?

1234Jana1234

Ahojte.
Tak už nejakú tú hodinu patrím k tým, čo podstúpili labioplastiku.
Kde a u koho som si to nechala robiť napíšem neskôr, keďže ešte úplne neviem ako sa to bude hojiť a či doktor odviedol dobrú prácu.
Tak len napíšem svoje dnešné pocity.
Ráno som bola úplne nervózna, osprchovala som sa a šla som na kliniku, kde mi pridelili izbu.
Po chvíli prišla sestrička, ktorá mi dala xanax (na ukľudnenie), Dicynone a Novalgin.
Zákrok som podstúpila v lokálnej anestéze. Injekcie štípali ale skutočne to nebolo nič, čo sa nedá vydržať.
Zákrok trval ani nie hodinu. Po zákroku som šla na izbu kde mi dali na priloženie studený obklad. Na hodinku som zaspala :D po prebudení som šla domov s lekárskou správou. Cestu domov som zvládla. Nebolelo ma nič len som krvácala. Mala som doporučené kúpiť si : mastičku framykoin, vaginálne čipky s kys. hyaluronovou, chladiace obklady a oplachovanie harmančekom (odporúčam si tieto veci zakúpiť pred zákrokom aby ste sa už doma mohli hneď hojiť, taktiež odporúčam kupit si tie sterilne štvorčeky a tie chladivé obklady si kúpte aspoň 2 aby keď jeden budete mat priložený , tak druhý aby sa chladil)
Bolesti mám. No nieje to nič čo sa zatiaľ nedá vydržať. Je to taká štiplavá bolesť (celkom sa bojím aké to bude prvú noc).
Inak odporúčam ležať a čo najmenej chodiť (inak chodím dosť na široko :D)
Zákrok ma vyšiel na 450€
Nad labioplastikou som uvažovala už niekoľko rokov (teraz mám 25) a z toho ako to tam dole vyzeralo som mala celkom depresie a dosť ma to obmedzovalo (pri sexe ktorý som s priateľom praktizovala výhradne za tmy :D ale hlavne mi to vadilo keď som na seba navliekla plavky a Nneustale som musela dávať pozor, aby niečo nevyčmuchlo von :D
Ak máte niektorá nejaké otázky kludne na ne zodpoviem buď tu alebo mailom :)
Inak zajtra Vám napíšem aká bola noc.

1234Jana1234

Ahojte.
Tak už nejakú tú hodinu patrím k tým, čo podstúpili labioplastiku.
Kde a u koho som si to nechala robiť napíšem neskôr, keďže ešte úplne neviem ako sa to bude hojiť a či doktor odviedol dobrú prácu.
Tak len napíšem svoje dnešné pocity.
Ráno som bola úplne nervózna, osprchovala som sa a šla som na kliniku, kde mi pridelili izbu.
Po chvíli prišla sestrička, ktorá mi dala xanax (na ukľudnenie), Dicynone a Novalgin.
Zákrok som podstúpila v lokálnej anestéze. Injekcie štípali ale skutočne to nebolo nič, čo sa nedá vydržať.
Zákrok trval ani nie hodinu. Po zákroku som šla na izbu kde mi dali na priloženie studený obklad. Na hodinku som zaspala :D po prebudení som šla domov s lekárskou správou. Cestu domov som zvládla. Nebolelo ma nič len som krvácala. Mala som doporučené kúpiť si : mastičku framykoin, vaginálne čipky s kys. hyaluronovou, chladiace obklady a oplachovanie harmančekom (odporúčam si tieto veci zakúpiť pred zákrokom aby ste sa už doma mohli hneď hojiť, taktiež odporúčam kupit si tie sterilne štvorčeky a tie chladivé obklady si kúpte aspoň 2 aby keď jeden budete mat priložený , tak druhý aby sa chladil)
Bolesti mám. No nieje to nič čo sa zatiaľ nedá vydržať. Je to taká štiplavá bolesť (celkom sa bojím aké to bude prvú noc).
Inak odporúčam ležať a čo najmenej chodiť (inak chodím dosť na široko :D)
Zákrok ma vyšiel na 450€
Nad labioplastikou som uvažovala už niekoľko rokov (teraz mám 25) a z toho ako to tam dole vyzeralo som mala celkom depresie a dosť ma to obmedzovalo (pri sexe ktorý som s priateľom praktizovala výhradne za tmy :D ale hlavne mi to vadilo keď som na seba navliekla plavky a Nneustale som musela dávať pozor, aby niečo nevyčmuchlo von :D
Ak máte niektorá nejaké otázky kludne na ne zodpoviem buď tu alebo mailom :)
Inak zajtra Vám napíšem aká bola noc.

natyka

Ahojte baby, rozhodla som sa podeliť o skúsenosť, nakoľko som tiež hľadala a snažila sa dozvedieť čokoľvek. Po labioplastike mám 11 dní, bola som v Chirkoz v BA. NENÁVIDÍM injekcie a preto som sa VEĽMI bála lokálnej anestézie. Stačilo sa však len raz poriadne zaťať a vydržať tých pár pichov, trvá to možno tak 20 sekúnd. Rezanie cítiť ako také ťahanie, nebolí to vôbec a to spaľovanie cievok proti krvácaniu iba smrdí, mňa osobne to iba na jednom mieste intenzívne zabolelo, ale dali mi zas injekciu (tá nebolela vôbec) a pokračovalo sa bez problémov. Šitie absolútne necitit, celý zakrok trval asi polhodinu, zbehlo to úplne rýchlo. Na to, ako som sa bála a stresovala, to bolo vpohode. Odporúčam si dať po zakroku HNEĎ ibalgin
(ja som potrebovala dva), pretože keď vám prestanú učinkovať injekcie tak pridu strašne rezavé prudké bolesti. Keď ibalgin zaberie, tak nieje problém aj spať. Druhý deň vôbec nebolel /zaujimave/ ale opuch nehorázny. O pár dní som sla na kontrolu, infekciu som nastastie nemala a tak som dostala rozkaz len ležať, chladiť si to a dezinfikovat betadinom. Nič viac. To presne som urobila a za 4 dni mi pomaly opuch pekne ustúpil, o ďalšie 3 dni som vymenila betadine za repíkové obklady. Každý deň je lepší ako ten predtým, opuch stále mám ale je to oveľa lepšie, fungujem skoro normálne. Ten týždeň by som vám fakt radila celý preležať, nech to nepokúšate. Ešte to nieje 100%, ale už teraz som strašne štastná, že som do toho išla.. keby máte hocijaké otázky, kľudne mi napíšte email :)

Zuzana Z

Ja som po operácii uz presne rok k dnešnému dňu. Rok utrpenia. Poznačilo ma to psychycky fyzicky finančne. Skončila som na niekolko týždňov v nemocnici kde som vraj ušla hrobárovi z lopaty. 4 mesiace PN. Je to hrôza hniť za živa.Tolko bolesti čo som si prežila by som neželala nikomu. Teraz čakám že nájdem odborníka ktorý mi dokáže pomôcť a urobit mi reoperaciu. Dievčata dam Vám radu. Naozaj si poriadne overte lekára ktorému sa zveríte. Mňa ta vraj banálna operácia stála skoro život. Doma som už mohla mať vdovca a sirotu.

Basik

Ahojte, dal si niekto davat labio v Ruzinove v Klinike plastickej chirurgie YES VISAGE? Ak ano aku mate skusenost? Dakujem

MoriaRia

Ahojte, ja som bola včera na labioplastike v Pezinku u Mudr. Jezovitej. Včerajšok po zákroku bol naozaj náročný a bolestivý. Dnes už nič necítim ale opuch je strašný. Pred zákrokom mi pichli injekciu do zadku proti krvácaniu a dali mi 2 ibalginy a ešte jednu tabletku na spanie. Za 3 minuty som bola tuhá, o hodinu a pol ma zobudili a brali na operacku. Pichli mi priamo do pyskov dve injekcie pri ktorých som skoro zosalela. Potom som už nič necítila. Dalo sa to vydržať

karolinaaaa

žienky ktoré ste absolvovali pozdĺžnu labioplastiku... prosím ozvyte sa mi na mail karolina89@pobox.sk.. veľká vďaka