V škole ma neobjektívne hodnotia profesori

Príspevok v téme: V škole ma neobjektívne hodnotia profesori
školáčka

Ahoj.
Čo robiť, ak vás vyučujúci neobjektívne hodnotia oproti svojim spolužiakom? Majú nie primerané správanie ku mne a poza môj chrbát hovoria, že chodím na blic, schválne sa vyhýbam predmetom, atď. Z predmetov, čo som mala na jednotku mi bez slov zaokrúhlili dvojku.
Mám vážne zdravotné problémy, nesťažujem sa síce, ale odráža sa to na absencií. Ako toto riešiť? Rozhodla som sa, že prácu nebudem robiť navyše, nebudem veľmi už ochotná, pretože moja snaha nie je ohodnotená a navyše je zbytočná, váš názor je aký???

mimisek

ta3 dakujem ti, jasne, bez manzela by som stastna nebola, ked clovek nema s kym zdielat radosti i starosti, je to o nicom. Za neho som vdacna najviac na svete.

Eva531

ta3 - Tiez som uz pocula z viacerych zdrojov, ze ucitel cudzieho jazyka na tom zarobi, ked preda ziakom zahranicne ucebnice. Konkretny priklad z nasho gympla: v prvom rocniku sme mali Cambridge pre zaciatocnikov (no ani zdaleka sme ju nestihli za ten jeden rok prebrat celu, co by sa malo), v druhom rocniku sme dostali Hotline pre mierne pokrocilych, ktora samozrejme vobec nenadväzovala na Cambridge, takze sme z toho mali totalny chaos. Ked sme sa pytali nasho anglictinara, preco uz teda nemozme pokracovat v tej knihe, ktorou sme zacali, aby to navzajom na seba nadväzovalo, tak nam ani sam nevedel povedat jeden jediny rozumny dovod. Zjavne to bolo asi preto, lebo ked ucitel preda Hotline, viac penazi na tom zarobi, ako ked preda Cambridge. Alebo dalsia alternativa: aby si nahodou nikto z nas nekupil pouzite knihy od ziakov z vyssich rocnikov, lebo na tom by uz on nezarobil. Ucitelia sa snazia tieto knihy silou-mocou pretlacat okrem ineho aj preto, lebo velmi dobre vedia, ze ziak, a predovsetkym uplny zaciatocnik, nema absolutne ziadnu sancu z takejto knihy nieco pochopit sam a svojpomocne a potom pride zo strany ucitelov dalsi navrh, a to taky, ze ked deti nemaju talent a ked im to nejde, nech sa k nim prihlasia na sukromne doucovanie, co je pre ucitelov dalsi vedlajsi prijem. Ucitelia su prefikani a tym, ze predavaju ziakom taketo zahranicne knihy, zamerne im ublizuju za ucelom svojho financneho zisku a najradsej by boli, keby ucebnice pre samoukov uplne vymizli z nasich knihkupectiev.

M74

školáčka: Pokiaľ je to tak, že miesto jednotky máš dvojku, tak by som sa na to vykašlal. Teda pokiaľ Ti nejde o prospechové štipendium alebo niečo podobné. Prípadným sťažovaním si to možno ešte viac pokazíš. Je jednoduchšie ísť cestou ľahšieho odporu. Za známky si nič nekúpiš a bojovať s nejakým blbým učiteľom ( normálny učitelia nech mi prepáčia ) Ti moc radosti neprinesie.
Keď som bol na VŠ, tak sme sa nechali celý ročník komisionálne preskúšať, spolužiaci u dotyčného docenta boli na skúške aj 17x. Ja som tam bol iba raz a videl som že to nemám zmysel, že dotyčný je úplný kkt. Komisionálnu skúšku sme všetci spravili na prvý krát ľavou zadnou a s dobrým výsledkom. Ale o známky nám nešlo, stačilo nám tú skúšku iba mať.

ta3

Mimisek,
blahozelam, aj u Teba sa potvrdilo, ze kazda snaha navyse sa oplati, ale najviac Ti blahozelam k tomu stastnemu manzelstvu, pretoze s tym sa v dnesnej dobe nemoze pochvalit kazdy, drahe auta a dom by Ta netesili, ak by si sa v nich rozvazala alebo v dome byvala sama

Eva,
plne suhlasim, najlepsia kniha anglictiny je Anglictina pre samoukov (ja patrim tiez medzi rocniky, ktore sa na skolach ucili iba rustinu), tiez som nazrela aj do inych,pisanych cisto po anglicky, tie nestali zanic, najma pre zaciatocnikov, skoda, ze aj v skolstve funguje to, ze za mastny baksis pedagogovia forsiruju ziakom nevhodne ucebnice, je to smutne

ale, aby som bola objektivna, musim sa slovenskeho skolstva ako takeho zastat, neviem sice v akom stave je dnes, ale myslim, ze sa velmi nepomylim a ze to stale plati, ze vedomosti ziaka zo zakladnej skoly su na urovni stredoskolaka tu v Australii, alebo vedomosti slovenskeho stredoskolaka su na urovni (ak ich dokonca neprevysuju!!) tunajsieho vysokoskolala, Australia je krasna krajina s vysokou zivotnou urovnou (spominane auta su tu lacne, benzin stoji tolko co na Slovensku, ibaze pri patnasobnom plate a cesty su kvalitne a velmi dobre znacene), ale co sa tyka vedomostnej urovne alebo pracovnej moralky, je hlboko pod uroven Slovenska

Eva531

Mimisek - mas uplnu pravdu v tom, ze je rozdiel ucit sa od anglickych lektorov, pre ktorych je anglictina materinskym jazykom a od slovenskych ucitelov, ktori nikdy neprekrocili hranice nasho statu. Ono je to tak, ze kto ma nadanie na jazyk a je naozaj dobry, toho ucitelska praca lakat nebude, aj keby zrovna vystudoval ucitelstvo. Rozculovat sa s deckami, s drzymi pubertiakmi (staci, ked je v triede iba jeden drzy a papulnaty ziak a uz aj to narusi prijemnu atmosferu) a za take mizerne platy, to urcite odmietne kazdy, kto vdaka perfektnej anglictine dostane ponuku nasutpit na manazersku poziciu do nejakej zahranicnej firmy, alebo niekto, kto ma odvahu zobrat sa a vypadnut do zahranicia so zamerom najst si tam pracu a zostat tam zit. Najlepsi spomedzi tych, ktori studovali ucitelstvo, ucitelov nikdy robit nebudu. A ak ano, tak urcite nie na Slovensku. Ved motivaciu nemaju absolutne ziadnu, tak nech sa potom nikto necuduje, ze to v nasom skolstve takto vyzera...

doubledog

2 lost:

bola to dost tazka praca.
to vies, otravovat sa so ziakmi, ktori nemaju zaujem o vedomosti a vzdelanie, a svoje zivotne ciele vidia v tom, ze si kupia super auto, bolo pre mna silne demotivujuce.

mimisek

trapasz, nemas za co a poriadne si potom vychutnaj nove auticko.

Evi - ja som sa naucila anglictinu od native speakers ucitelov a profesorov, ani slovo nebolo prelozene, ale tak uzasne to podali... No a prvykrat som pochopila gramatiku a teraz po rokoch rozpravam uz bez toho, aby som riesila predpritomny cas a odtatne blbiny po tom, co som mala na vyske v USA predmet English as Second Language (okrem ostatnych predmetov tykajucich sa angliny), povinny pre vsetkych studentov VS, ktorych prvy jazyk nie je anglina. Tam to profesorka tak uzasne podala, bez kadejakych slovnych zvratov, ze odvtedy mi bolo vsetko uplne jasne. Takze to chce len odist do tej-ktorej krajiny, ktorej jazyk chces vediet a naucit sa tam. V beznom rozhovore su pouzivane take slovicka, o ktorych som predtym nikdy nepocula.
O tych knizkach mas vsak pravdu, nam bolo na gympli vzdy nakazane si to doma prelozit so slovnikom. Chore.

Eva531

Uroven vyucby cudzich jazykov na Slovensku (ZS, SS, VS) vnimam ako velmi nizku okrem ineho aj preto, lebo ucebnice, z ktorych sa ziaci na skolach ucia jazyky, su podla mojho nazoru velmi nevhodne, obzvlast pre zaciatocnikov. Myslim tym knizky typu Cambridge, Hotline, Deutsch Aktiv a podobne. Nie je v nich totiz napisane ani jedno jedine slovo po slovensky, a teda neexistuje absolutne ziadna sanca, aby sa z takychto knih clovek naucil nieco sam a svojpomocne. Ja uznavam iba ucebnice pre samoukov (a hlavne pokial ide o uplnych zaciatocnikov), pretoze v ucebniciach pre samoukov je vsetko vysvetlene tak jednoducho, ze to clovek pochopi aj sam. Lenze ucebnice pre samoukov nase skolstvo nepreferuje, pretoze my sa potrebujeme strkat do r... Anglicanom, Nemcom a objednavat od nich knihy, ktore po vedomostnej stranke ziakom, a hlavne uplnym zaciatocnikom, vobec nic nedaju a ak uz taketo knihy u nas na skolach mame, tak k takymto kniham potom uz ale treba fantasticky dobreho ucitela, aby to tym deckam dokazal vysvetlit tak, aby to pochopili a nezakomplexovali sa na cely zivot z toho, ze im jazyk nejde, pricom pri inych knihach by sa im jazyk ucil ovela lahsie. Je vela rodicov, ktori su ochotni detom pomoct a nieco ich naucit, ale s jazykmi je problem, nakolko generacia rodicov tychto deti sa v skole ucila rustinu. Ja som s anglictinou prisla prvykrat do kontaktu az na gympli, ale keby som nebola mala doma anglictinu pre samoukov, tak z tej anglictiny prepadnem. Zrazu som otvorila knihu Cambridge a bola som z toho taka dezorientovana, ze som ani nevedela, co mam robit a ako sa mam vobec z takejto knihy ucit. Myslim tym, ako pochopit z tejto knihy tie gramaticke javy a tych milion anglickych casov a naucit sa, ktory cas kedy treba pouzit. Keby som si to nebola precitala v anglictine pre samoukov, tak sa to nikdy nenaucim. Ja osobne zahranicne knihy, v ktorych nie je pisane ani slovo po slovensky, povazujem za velmi nevhodne hlavne pre deti na ZS, lebo zoberme si, ze male decka byvaju casto neposedne, niektore aj hyperaktivne, pricom ked v skole nedavaju pozor, tak hned sa to prejavi. Nehovoriac o tom, ze ak niekto kvoli zdravotnym problemom casto chyba zo skoly, ten uz potom ozaj nema sancu naucit sa to sam. Ako dalsia moznost sa mi javia sukromne hodiny, kde sa to na cloveka doslova nalepi. Ale len samotna skola ziakom po jazykovej stranke vela neda.

trapasz

prave kvoli tomu zadnemu pohonu asi vyberiem C s 4matic namiesto CLK ktore ma prave len ten zadny pohon.
to by uz snad mohlo byt vcelku fajn :)
tam sa mi pacia aj tie 7G-prevodovky, musi byt vcelku fajn auto :)
dik za review :)

mimisek

trapasz, hej, dialnice su uzasne, ale bezne cesty po zime su tiez v nie dobrom stave, aj ked su ovela vacsie ako na Slovensku. Ale jazdi sa tu pomalsie.
Mercedes je vyborny, ale ma pohon len na zadne kolesa, takze na snehu alebo v kasi ti zadok uteka. Kvoli tomu sme kupili Audi s pohonom na vsetky 4 kolesa. Na nom jazdim ja. BMWcko je super sportak, ma super odpichy, vela koni, vyhrievany volant aj sedadla, vsetko na elektriku, ten je manzelov. Tiez ma pohon na zadne kolesa. Audi je kombi, dobre na nakupy alebo ked kupis nieco vacsie, mas si to na com odniest, BMW nema tak velky kufor. Zalezi na tom, co od auta ocakavas. Nam sa paci klasicky vzhlad, ladne a elegantne tvary, ktore su pekne aj po rokoch.