V škole ma neobjektívne hodnotia profesori

Príspevok v téme: V škole ma neobjektívne hodnotia profesori
školáčka

Ahoj.
Čo robiť, ak vás vyučujúci neobjektívne hodnotia oproti svojim spolužiakom? Majú nie primerané správanie ku mne a poza môj chrbát hovoria, že chodím na blic, schválne sa vyhýbam predmetom, atď. Z predmetov, čo som mala na jednotku mi bez slov zaokrúhlili dvojku.
Mám vážne zdravotné problémy, nesťažujem sa síce, ale odráža sa to na absencií. Ako toto riešiť? Rozhodla som sa, že prácu nebudem robiť navyše, nebudem veľmi už ochotná, pretože moja snaha nie je ohodnotená a navyše je zbytočná, váš názor je aký???

lost

Ja som studoval pedagogiku anglictiny len jeden rok v Trnave, ale ta uroven?
Rychlokurz by mi dal viac :)
Ako ja som sa ten jazyk nikdy neucil, tak ako som sa musel ucit nieco ine, proste som to bral ako hru, ale na testoch tej VS, som tam dosiel a profesorka ze Mr. lost, mam ist prezentovat. ja ze dnes? ona ze ano dnes je termin, ja ze ups. Ale proste som isiel a ukecal som to na neviem co sice, lebo roncik som nedokoncil ale profesorka ze je prekvapena.. A to som opakoval jednu a tu istu vetu len z ineho uhla.. hodil som tam zopar faktok ktore nikto nemal sancu vediet a teda ani overit a bol som "sikovny ziak" no LOL, v nejakej serioznej skole by som nemal sancu :)
Tolko k nasim VS skolam, alebo som mal asi len stastie na lazoplazo profesorov :))

Eva531

ta3 - Presne tak, niektori ucitelia neznesu, ak niekto prejavi vedomosti nad ramec ucebnic, ale ak je niekto mimoriadne nadany, pokial ide napriklad o anglictinu alebo iny svetovy jazyk, tak zamestnavatelia to ocenia a raz sa onho pobiju. Kto ovlada perfektne anglictinu, ma to v zivote vyhrate, ci uz s vysokou skolou, alebo bez. Nehovoriac o tom, ze na väcsine vysokych skol na Slovensku neziska clovek takmer ziadne vedomosti z cudzieho jazyka, a ak ano, tak urcite nie take, ake by raz od neho mohol vyzadovat zamestnavatel. Dovolim si tvrdit, ze s vynimkou vysokych skol zameranych na ucitelstvo alebo na prekladatelstvo ziadna ina skola vam po jazykovej stranke absolutne nic neda. Az ked clovek dokonci napr. akukolvek VS ekonomickeho zamerania, tak si uvedomi, ze musi este minimalne rok poriadne makat na anglictine, aby sa stal z neho kompletny clovek pouzitelny pre sucasny trh prace. A kto to nepochopi, ten je bez ohladu na pocet titulov pre trh prace takmer nepouzitelny. Jedna moja znama mala sice na gymnaziu ciste jednotky, ale o vysokoskolske studium nemala zaujem. Mala dobrodruznu povahu a lakalo ju to z hranice nasho statu. Pracovala 5 rokov v Anglicku, vystriedala viacere joby a ked sa vratila na Slovensko, tak ju bez problemov a bez akychkolvek znamosti prijali do zahranicnej firmy na manazersku poziciu, pricom mnohi VS-vzdelani ludia na vstupnom pohovore do firmy pohoreli na celej ciare.

0vecka

komisionalne skusanie je hovadina kedze clovek takto preskusany je skusany uplne inaq ako vsetci jeho kolegovia...

si myslim ze by to xcelo objektivnejsi system... napr ze by sa pisali testy popripade by boli presnejsie poziadavky na to.... potom to v skolstve vyzera tak ze si kazdy robi co xce...

doubledog

kedze som na skole ucil, moj nazor je sa ti pacit nebude:

staznosti na neobjektivne hodnotenie som zazil vzdy od ziakov, ktori chceli mat lepsie znamky, nez na ake mali vedomosti.
takyto ziaci vzdy venuju obrovsku snahu ovplyvnit svoje znamky inak ako ucenim sa, inym slovom, vyhovaraju sa, ako sa len da.

vzdy som takychto ziakov vyzval:
prihlaste sa na komisionalne skusanie, ukazte, ze to viete lepsie nez som vas ohodnotil ja.
nikdy to ziadny nevyuzil :)

lost

Ta nespravodlivost je dobra aj na to, ze to neskutocne brutalne motivuje cloveka k prekonaniu danej prekazky, alebo k dosiahnutiu lepsieho uspechu...
Ked uz na nic ine, aspon na toto, ako som si vsimol :)

Ale tak, ked je ta nespravodlivost prehnana, tak to uz je skor kontraproduktivne, ked je niekto ustavicne dupany do zeme, skopavany na tu zem a neustale mu podlamuju nohy, hadzu polena pod nohy atd atd.. Ale ak sa taky ziak, alebo clovek rozneho veku zoberie a povie si "nevzdam sa" tak to moze mat podobny efekt ako sa snazit uhasit ohen benzinom :)
Chce to ale nenormalnu odvahu, alebo usilie, alebo podporu.. Preto ak by som mal takto utlacovane dieta v skole, asi by som ani nerozbil usta danemu ucitelovi, ale podporoval by som psychicky svoje dieta, aby mu to raz (hoci aj o zopar desatroci) ukazalo ze "haha, pozri kam som to dotiahol, dik, bez teba by som to nezvladol"

Za par rokov asi rozposlem dakovne listy mojim byvalim ucitelom, profesorom a spoluziakom, fuu, to bude majland za postovne :D :D

ta3

moja dcera bola na zakladnej a strednej skole vzdy bita nespravodlivo zhorsenymi znamkami, lebo sa nebala povedat pravdu o tom co si mysli rovno do oci kazdemu ucitelovi, alebo vzdy sa nahlas zastala spoluziakov, ktori dostali horsiu znamku z odpovede, ako si zasluzili a nie kazdy ucitel to znasal, no boli aj vynimky, tak to boli naozaj pedagogovia na svojom mieste, napriklad anglictinu vedela lepsie ako anglictinarka, ktora to nemohla prezit a poskodila jej tak, ze na maturite jej z cirej zavisti zhorsila znamku z anglictiny o stupen, hoci anglictinu skutocne ovladala perfektne, dcera bola z toho dost nestastna, nemohla sa zmierit s tolkou nespravodlivostou, ja som sa preto ako matka nikde nestazovala, mala som totiz stale vela a ovela zavaznejsich problemov, ktore som musela riesit, no a dnes dcera je velmi uspesna studentka ( v anglictine) doktoratu z filozofie, prezentujuca svoje vysledky na svetovych vedeckych konferenciach. Nespravodlivost v skole je pre deti vzdy velkym sklamanim, ale zaroven je to dobra priprava na zivot, pretoze zivot, respektivne ludia funkcne nad nami zvacsa nie su spravodlivi.

skolavita

ja som nieco podobne zazila este na ZS v roku 1970, kedy ucitelka dejepisu poznala len 3 deti,ktore nemuseli prstom pohnut a mali jednotky .Keby som si vedela spomenut jej meno,tak to tu aj napisem.Bolo to v ZA na byvalej Konevovej ul. Pretoze som dejepis v 6. triede doslova milovala,vedela som absolutne vsetko,ale mala som jeden problem,bola som decko s robotnickej rodiny. Dodnes citim hnus nad touto ucitelkou a to mam uz 50.
Inac dnes by som to riesila asi takto, ze by som napisala anonymnu staznost na skolsku inspekciu. Oni to musia riesit a ked uz nic ine, tak jej/jemu to aspon riadne zneprijemnia zivot kontrolou.

Sara.poni

A v živote sa ťa nikto nepýta či si mala samé jednotky ale to si uvedomujeme až keď sme dospeli.A ako vidím deťom sa to zda trápne