áno alebo nie ?

Príspevok v téme: áno alebo nie ?
zmätená

má zmysel to, že partneri, ktorí sa rozišli sú ešte stále spolu v kontakte s tým že "on" už zabudol a "ona" ho stále miluje?

neviem čo je lepšie, či úplne ukončiť akýkoľvek kontakt a zabudnúť, alebo .. predsa sme boli spolu hodne dlhý čas. Ja netuším, č robiť. Tak strašne ma všetko bolí...

zmätená

elsa:

no áno, škole sa venujem "na plný úväzok". snažím sa, prvý stupeň som ukončila s červeným diplomom a ocenením dekana ako najlepšia študentka ročníka. Plánujem pokračovať v dr. štúdiu a PhD. štúdiu a samozrejme potom sú potrebné aj zahraničné pobyty. Keď nie v láske, hádam aspoň v tejto sfére sa mi bude dariť.

Čo sa vzťahov týka, nebola som záletník, priam naopak. Nikdy by som nebola schopná partnera podviesť. Mal vo mne neskutočnú istotu. Tvrdil, že som až prehnane slušná a že jemu to do istej miery vadilo. človek si myslí, že to partner ocení a nakoniec sa dozviem opak. Ja neviem, no mám pocit, že dnešné média, hlavne bulvárne o speváčkach svetového formátu akoby udávali "módu" v správaní... Všetko čo on očakáva, resp. po čom túži, je presná kópia dnešných sexi speváčiek, ktoré už nevedia, akým spôsobom zaujať, tak sa presadzujú škandálmi, svojim príliš extravagantným vystupovaním a pod. Kedysi mu vadili vysoké topánky, teraz obdivuje ženy, čo majú štekle, že z nich padajú. Vadili mu výstrihy a krátke sukne, teraz na to apeluje. V posteli mu nestačí ak je žena priemerne aktívna, ona sa musí hrať na štetku (doslova povedal). Vadí mu, že nepijem alkohol (rodinné dôvody), pričom on nepije tiež (zdrav.dôvody). Bola som preňho príliš krehká, preto nemal chuť sa so mnou milovať, on to rád "drsnejšie". Možno ho to prostredie v BA skutočne zmenilo a možno už je skutočne iný, než som si myslela.

elsa5.5

práve preto by si si mala vybrať človeka ktorý ťa bude brať ako rovnocennú partnerku,nie záletníka,na velkú lásku sa väčšinou tak dlho zabúda:),nájdeš si niekoho iného aj ked to nebude hned teraz,po čase uvidíš všetko inak a on potom už len môže pozerať...,,venuj sa škole a potom kariére,možno pôjdeš neskôr pracovať do zahraničia a tam sa s niekym zoznámiš,nikdy nevieš:)

zmätená

ďakujem :) áno, máš pravdu.I keď s tým posledným moc nesúhlasím - som úplne iný typ človeka ako všetci ostatní, neskutočný introvert, ja si neviem násjť nikoho, resp. ak niekto má o mňa záujem, som strašne nedostupná. Som typ človeka, ktorý zabúda na lásku 2 roky minimálne. Aj priateľov som si stále našla len cez "sestru" :) no tá už odišla, odsťahovala sa, nastúpila do 1.roč. na VŠ, tak sa už tak skoro neuvidíme (domov chodiť nechce - to je druhá kapitola nášho života - úplne rozbitá rodina, žiaden pocit opory zo strany matky, otec nám zomrel už dávno, ale to je o inom). Ak ma tieto veci nezabili, hádam ma aspoň posilnia do budúcnosti... nech to zlé je na niečo dobré :)

elsa5.5

ked sa budeš na to cítiť tak sa ho to opýtaj,ponížiť sa človek môže ,ale nie zo seba robiť žobráka,si mladá budeš mať ešte plno možností na zoznámenie:)

zmätená

elsa:

asi mas pravdu, zajtra sa ho opytam, dnes nechcem nic riesit, lebo som strasne unavena zo skoly, z cestovania. Rano mudrejsie vecera. Musim aj porozmyslat ako sa ho to opytat, aby sa ho to nedotklo - lebo on je strasna "netykavka"..vsetko mozne sa ho dotkne, aj banalna vec... Uvidime teda ako to dopadne, no tiez mam ten pocit, ze uz je za vodou. Ta velka laska, ktoru mi dokazoval pred rozchodom asi bola len divadlo,ked to u nho tak rychlo dokazalo skoncit a v podstate uz o tyzden pisal dievcatu z pokecu sladke slovicka... teda on vzdy taky bol - kazdu jednu tak namotaval, ked som si 2x precitala jeho konverzacie na pokeci (ktore ovsem boli dovodom rozchodu, okrem ineho).. Asi si chce uzit mladost,...a ja som bola prekazkou,ktovie

elsa5.5

mne to tak pripadá,že je už za vodou,tak sa ho opýtaj ako sa rozhodol lebo ty chceš vedieť na čom si,v prípade že už nemá záujem tak mu povedz nech ťa už nekontaktuje,prerušiť úplný kontakt,spravila si maximum pre záchranu vzťahu,ale ked z jeho strany nie je záujem tak nemá význam dalšie snahy a v tom prípade ťa ťahá len za nos.

zmätená

ja neviem co robit, vsetko si tak protireci ked si to vezmem do suvisu. Po rozchode mi tvrdil, ze on bude o mna bojovat, ze chce mat so mno stastne deti, rodinu a ked mu davam moznost vratit sa, povie, ze teraz isto nie, a tiez ze ja nemam pravo dat sancu, ale on a ze mu mam nechat cas. Keby som videla do jeho duse, keby som vedela, ci sa chce fakt vratit, ale potrebuje cas,aby mi zacal opet doverovat, alebo ten cas myslel len tak.. ze ak by nahodou sa ina nepritrafila...

zmätená

elsa:
dakujem za opytanie. Som uz na internate, zacala mi skola, tak som tu vcera nebola. No viac menej nijako, v pondelok sme si este trosku popisali, navrhla som mu jednu internetovu stranku - bol rad trosicku. A odvtedy sme sa sebe nezvali. Nijak vyrazne to nepokrocilo,..vzdy to stagnuje,mam taky pocit :( fakt rozmyslam, ze on uz zrejme nema zaujem, aj ked povedal ze potrebuje cas.

zmätená

elsa:

no ved chapem, clovek nikdy nie je dokonaly, ma spustu dalsich chyb, ale tie su tolerovatelne, vyplyvaju z povahy. Preto ak uvazujem, som ochotna do istej miery tolerovat jeho pohnutky, samozrejme ak to aspon obmedzi. No teraz je zbytocne polemizovat o tomto,.. ak uz je koniec .. a podla mna ako to vidim, zrejme sa to nevrati...