zúfalá zo seba

Príspevok v téme: zúfalá zo seba
waja

Ahoj,
dostala som sa do situácie, z ktorej neviem ako von. Študujem medicínu ale vždy pred skúškami sa úplne zložím. Stále mi zneje v hlave,že na to nemám, mám depresie, plačem a nedokážem sa učiť. Som z toho potom ešte nervóznejšia, pretože nestíham. Zázrakom sa mi podarilo spraviť skúšku z anatómie, ale ani som z toho nemala radosť.A teraz,keď ma čaká ďalšia skúška, som na tom ako predtým. Len zbadám knihy a už sa mi chce plakať. Možno je to tým,že sa mi to spája s ďalším semestrom a zase s izoláciou od ľudí, pretože budem zase sedieť len nad knihami a nikoho nebudem chcieť vidieť. je to tak rok a pol...chcela som odísť,ale nenašla som nič, čo by som dokázala študovať....k tomu bola celá rodina smutná a horekovali,že čo budem študovať. Mám dvesto chutí odísť zo školy ale neviem, čo ďalej. Všetci majú pocit, že je všetko ok, ale nie je, vôbec sa to nezmenilo. Mali ste podobný problém? Ako ste ho riešili? ďakujem

waja

to malyprinc: no ja tiež nie som zrovna spoločenská....skôr som úplný introvert a to ti už je asi jasné, že tiež tých známych nie je veľa....ale zase mám pár priateľov, ktorých dôverujem na sto percent, len sú rozlietaný kade-tade....a s mojím sebavedomím sa mi už snažili pomôcť, ale zase bezúspešne....spolužiaci, no to je samostatná kategória, nájdu sa traja ľudia ale s ostatnými sa maximálne pozdravíme...hej filmy to je dobrý relax,to uznávam...plánujem sa chodiť korčuľovať,keď bude teplejšie...a aj na tú samotu si postupne zvykám...tieto stavy ma vždy prepadnú cez skúškové a neviem prečo...
ak sa smiem spýtať, kde študuješ?

malyprinc

S tym presuvanim opatrne, jednu skusku si kludne presun, ale radsej si na to moc nezvykaj, lebo dopadnes ako ja :) Ja niesom velmi "socialny" typ, moc kamaratov nemam, konicky klasicke - hudba, filmy, PC, fotenie ... je dobre si aj sem-tam ist zabehat, ak mas kde. Aj samota sa da prezit pozitivne.. ja som si uz na to v celku zvykol.

Co tvoji spoluziaci? Nevychadzas s nimi?

k.max

@waja@

Myslim ze si to zobrala s tou VS uplne zle. OK, ucit sa treba ale nezabudaj na seba !! Na tvoje socialne potreby, na odreagovanie sa.

Chcete pocut pravdu ? Vacsinu ludi skola proste nebavi, ani v pripade ked studuju nieco co ich zaujima. Priklad, ucit sa malovanie, koho to zaujima vie ze ucenie nie je take ruzove a zabavne ako sa mohlo zdat, pocase s toho bude drina a znechutenie z toho ze to nejde. Ovsem, ludom pomaha ke na nieco maju talent, vtedy im to ide celkom fajn a preto ich to co sa ucia alebo robia aj bavi.

Treba vypustat paru inak je jasne ze nas to znechuti. Ako ? Nuz, robte to co vas bavi a s kym vas to bavi. Najdite si zaluby, niekoho s kym si v tej VS rozumiete. Neuzatvarajte sa na intraku na izbe zbytocne dlho.

Takysto co sa tyka ucenia, z vlastnej skusenosti viem ze take teoretickejsie predmeti sa najlepsie ucia vo dvojici alebo v skupinke. Hlavne nech to seci beru vazne, super vec na tom je ze po takom dennom skupinovom uceni lahko presvedcite partakov do mesta na pivko a tak. Priklady zase najlepsie osamote, ale zato mat poruke poradcu ked sa zaseknete. Dolezite su aj prednasky, ked nie pre poznamky tak aspon preto aby ste mali sajn co vlastne robite.

waja

ivana45 a zdajú sa ti vyššie ročníky náročnejšie alebo ľahšie? možno sa to tak komplexne nedá povedať,ale skús....

waja

to malyprinc: ďakujem za rady, skutočne...ja asi potrebujem čas,aby som sa dala dokopy, rozmýšľala som nad tým,že si proste spravím tri týždne voľno, aby som si to v hlave nejak usporiadala a nechala skúšku do letného semestra...aj keď iným sa to bude zdať úplne nelogické,ale ja do toho pozerám iba ako teľa na nové vráta....viem,že prístup robí veľa, ale stále neviem prísť na kĺb pozitívnemu mysleniu...čo ty robíš popri škole? ako koníček?....všetci moji známi sú ďaleko odomňa,lebo študujem v ČR a tým je to pre mňa možno ešte ťažšie...

malyprinc

Ani sam neviem, z ustnych mam 90% E-cka a pisomne sa niekedy daju bud natipovat/opisat/obkecat, samozrejme s velkou davkou stastia. A popravde, teraz 3. rocnik opakujem, takze som tu uz 4. rok. Vzdy som si tie najtazsie predmety presuval az som dopadol tak, ze toho bolo neunosne vela.

Z toho co citam si myslim ze si naozaj chytra a rozumna, len by to chcelo k tomu pristupovat trochu laxnejsie.. venuj sa svojim zalubam, odreaguj sa, rozvrhni si to tak, aby bol cas aj na skusky aj na zabavu.

waja

to malyprinc: a ako to,ze si to zvladol az do tretiaku?...vieš ja už ani neviem, všetko je to zaujímavé, len moja hlava akoby to nevstrebávala a medzi spolužiakmi sa cítim ako blbec....podarilo sa mi dať pár skúšok na A,ale zase to je len a len šťastie....

ivana45

Mozno ti pomoze vediet, ze vyssie rocniky su podstatne zaujimavejsie, blizsie k praxi.
Ze je to strasne tazke, to je fakt. Ale zvladli to ini, zvladnes aj ty.

malyprinc

Ber to z tej pozitivnej stranky (aspon skus). Vela ludi (vratane mna) sa intenzivne ucit nedokaze.. po 1-2hodine stracam schopnost sustredit sa, nemam velmi dobru pamet, a moje vystupovanie na ustnych skuskach je otrasne... trpnim uzkostami, stresom a niekedy az depresiami. Som zmiereny s tym, ze na to proste nemam, a ze do 3. rocnika sa mi podarilo dostat len nejakym zazrakom. Spytam sa Ta nieco ine - bavi Ta to, co studujes? To pokladam za klucove.