komu priznať otcovstvo?

Príspevok v téme: komu priznať otcovstvo?
viktoria123

Dobrý deň, kamarátka mala priateľa a čaká s ním dieťa. Rozišli sa, lebo jej ublížil fyzicky aj psychicky. Je ešte vydatá a jej manžel súhlasil, že mu nebude vadiť, ak dieťa napíše na neho(manžela). Priateľ chce,aby bol písaný za otca, lebo že nechce o malé prísť, že chce len dobre robiť, a takéto reči, a ak tak nespraví, bude to riešiť súdne, dá urobiť DNA testy Aké sú možnosti, čo môže urobiť?

viktoria123

áno, vlastne, keď je partner spoludlžník. Keď sa zoberú úvery a takéto veci, a druhá strana o tom nevie, tak aj to je dôvod na rozvod...

zuzkas

čo sa týka tých dlhov,tak pôžičky ktoré bral muž bez môjho vedomia sa spoločnými dlhmi nestali.musela by som byť spoludĺžnička,čo som nebola.takže to vymáhajú iba od neho.bral aj auto na leasing o čom som tiež nevedela,takže aj to má on dlh,nie ja.

viktoria123

Ak má vyrastať pri takom otcovi, ako je momentálne on teraz, tak to by dopadlo. Nechcem si radšej ani len predstaviť, čo by z dieťaťa vyrástlo... Tiež si myslím, že keď sa zmení, tak sa bude k nej správať dobre, a nebude sa jej už ničím vyhrážať a nič jej vykríkať. Ešte, že nie je za neho vydatá, lebo by mala z jeho dlhov problémy. Keď sú dvaja manželia, tak to tak býva. Dlhy sa stávajú spoločnými. Keď si človek otvorí oči, tak potom už je dobre. Si to uvedomí všetko.

zuzkas

to hej,keby sa dal vrátiť čas,tak by sme urobili veľa vecí inak!keď má problémy s alkoholom,dlhy,kt.zatajil a ešte je aj žiarlivý..to je dosť zlá kombinácia!ja som sa o dlhoch a pôžičkách manžela dozvedela až po rozvode a ešte som sa potom dozvedela veci,kt.mi takmer vyrazili dych,ale to už by bolo na inú tému...a veľmi dlhú a škaredú!teraz je dôležité,aby sa kamoška moc netrápila,i keď viem,že to nieje jednoduché!ak ten priatel vraví,že sa zmení a že chce byť s nimi,tak nech sa nedá kamoška hneď obalamutiť,ale ak to on myslí vážne,tak sa bude snažiť aj niekoľko rokov a dokáže jej,že mu ona a malé stoja za zmenu.v tom prípade by som mu možno dala šancu,/keby som videla,že sa už zmenil/ale nie teraz keď je tehotná,na všetko treba čas a kamoška nech si pomaly urovná veci,že čo a ako by chcela do budúcna.tu ide v prvom rade o ňu a o zdravie dieťaťa!aj keď sa vraví,že dieťa má vyrastať s oboma rodičmi,ale nie za každú cenu!

viktoria123

Presne, keby tých ružových okuliarov nebolo. Teraz to vraj ľutuje, čo urobil, že to nikdy už neurobí, a že ju chce aj s malým, že nechce o nich prísť. Vraj má aj nejaké dlhy, o ktorých sa dozvedela prednedávnom a má aj problémy s alkoholom. Dokáže dosť žiarliť... Mne príde akoby mal dvojitú osobnosť. Pravda raz vylezie najavo a u neho začala vyliezať... Len najhoršie na tom teraz je kamarátka a jej malé...

zuzkas

tak áno,ludia sa vedia dlho pretvarovať a väčšinou my ženy máme ružové okuliare:-(aj ja som žila s mužom,kt.sa ukázal až po pár rokoch aký je,ale keď sa pozerám nato všetko spätne,tak už keď sme spolu chodili,tak keby som nebola taká zalúbená,tak by som ho s týmto rozumom čo mám teraz už dávno nechala.tiež som potrebovala dostať bitku,aby som pochopila,že len ľúbiť nestačí:-(!

viktoria123

Ďakujem, aj ja jej držím prsty, až jej to dobre dopadne. Keby sa jej aspoň ten priateľ neozýval, tak by sa mala lepšie. Podľa mňa je to riadne psychické tíranie. A raz sa mi trochu zverila, že ju fyzicky napadol, keď už bola tehotná. Ale čo už. Nemôže byť stále zle. Aj ju chápem, ľúbila ho a zároveň nevedela, že vie byť aj taký. Niekedy sa ľudia vedia pekne ukázať

viktoria123

Veľa ľudí je zobratých, ale nie sú spolu, každý má svoj život, život s niekým iným. Žiadosť o rozvod mali podaný. Neviem, či ešte rozvod pokračuje, keď s priateľom nie sú spolu. Je to čerstvé, čo sa rozišli. Len teraz nevedno ako to urobí s tým otcovstvom, že čo by bolo aj lepšie pre bábo...
Ďakujem za odpovede