ziarlim

Príspevok v téme: ziarlim
reida

ahojte mam problem ze priatel si je mnou velmi isty ,, a nejak velmi sa zacal v poslednej dobe flakat ,,, predtym nechodil ani von ani nic a teraz chodi ,,, aj dievcata su tam niekedy ,, a aj dnes nechcelo sa mu do skoly tak isiel na byt k jendej babe akoze ja ju poznam ale tak vadi mi to ,, bol tam on a jeho kamarat a este dve dievcata ,, a on mi nato povedal len ze nemal kam ist ,,, tak isiel tam ,, akoze toto je mile ja si nikdy nedovolim ist niekam bez neho takto a on si ide ,, neviem co mam urobit ja to tak nechcem ,, sice potom ma prisiel hhned pockat ako mi skoncila skola ale to je jedno ,,, predtym si tolko nedovoloval a cim dalej si dovoluje viac a chodi hocikde kde sa mu zachce a nepozera sa nato ci sa to mne paci alebo nje ,,, chcem aby on zacal ziarlit a tak ,,, aby sa ukludnil a daval pozor on na mna ze co robim ,, poradte ,,,

bbbr

Simonella: uz som sa prilis rozpisal, ale este chcem dodat k tomu co si pisala a co pisala aj Sue. Chvalabohu, za tie skoro uz tri roky sa mi zatial kamarati neobratili chrbtom, teda uprimne, s vecsinou som zial stratil kontakt, ale s takymi mozno 10-15 najlepsimi som v kontakte cez ICQ a sem tam ich stretnem na ulici alebo v skole, dame dlhy rozhovor a je to. Co sa tyka zaujmov, dlho som chodil na hudobnu, plus teraz posilujem a robim rozne drobnosti, cize chvalabohu vediem aspon aky taky aktivny zivot. Plus skola, ktorej sa snazim venovat, v ktorej mam super spoluziakov, ktori sa rataju medzi blizkych ludi. Zhrnul by som to teda tak, ze nie som na tom az tak zle, pretoze v globale som v kontakte s inymi ludmi, robim co robim. Chyba je mozno v tom, ze keby som z toho co len trochu vybocil, tak by sa asi holka stvala. Inak ale nie som podpapucovy typ, takze napriklad v marci sa chystam na vylet s kamosom do bratislavy na jeden den, a v tom uz postavim holku pred hotovu vec, s tym, ze to uz nejde takto dalej aby ma drzala vo vezeni. Este raz opakujem, ja jej nezakazujem nic, dokonca ju casto az vyzyvam aby si zasla s kamaratkami, ze nech sa odreaguje, ze si bude aj viac vazit chvile so mnou. Zial jej reakcia je asi taka ze: tak ty asi nechces byt so mnou ked ma posielas za kamaratkami, asi ma tak nemilujes a asi (citujem) ti je jedno co by som robila keby si nebol pri mne...takze tak

bbbr

a este by som dodal, ze ona to robi preto, lebo sa vraj boji ze co budem robit ked nie som pri nej. Ja viem, ze boli medzi nami v minulosti veci, ktore narusili doveru, ale NIKDY som ju nepodviedol ani som neurobil zdaleka nic take, ze by mala dovod sa obavat, ze ju podvediem. Mna ziadne ine dievcata nez ona nezaujimaju a nemam potrebu byt nejak v ich spolocnosti, ona si vsak asi stale mysli, ze citujem: "kto vie co robis ked pri mne nesi." Mam teraz trochu zly pocit, ze takto za jej chrbtom o nej hovorim, ale niekedy sa mi zda, akoby si ona predstavovala jedninu zabavu, ze pojde na diskoteku, prilepi sa na chalanov a domyslite si zvysok. Akoby pre nu nieco take, ze idem von s KAMARATKAMI, alebo idem aj na diskoteku, ale s kamoskami sa vytancujem, neexistovalo. niekedy ma to vie nahnevat, ked s kamoskami nejde, ale zato ma casto reci, ze pojde s jednou kamaratkou (co sa stale vlaci s chalanmi) do nejakeho pochybneho baru, kde sa vselijake veci deju a citujem: "kto vie co sa stane". Pritom ja neviem o tom, ze by som jej nieco vyslovene zakazoval, ale mam pocit, ze ak niekto miluje tak by malo to ist same od seba ze aj ked idem von, tak sa pohybujem v ramci hranic lasky, alebo ak uz nie tak aspon v ramci hranic ze co nechcem aby urobili mne, nerobim ani ja. U mna je to prirodzene, ze ak ist von tak s kamaratmi, a ak su uz v spolocnosti nejake dievcata, tak zachovavam vernost. Ja len dufam ze ma takymito recami len trochu drazdi. Na jej obranu vsak mozem povedat, ze je to inak velmi slusna a skvela holka, a toto vyssie co opisujem je asi dosledok vplyvu tej jej kamaratky, asi jedinej, z ktorou je neustale v kontakte, ktora strieda chlapcov kazdu chvilu a podvadza ich a stale sa kde kade vlaci a navadza na to aj moju holku. Ked plus je potom moja holka s v triede, kde ma okrem seba uz len tri spoluziacky tak necudo ze mozno podlahne dojmu, ze zabavat sa da iba s chalanmi....ja mam na to ale opacny nazor

bbbr

Simonella: tak presne tak ako ty, by som to chcel aj ja aby sme mali. My dvaja mozno nie sme az taki, ze by sme zaviseli na priateloch, ale ja by som chcel tak, ze: okej, povedzme niekedy si venujeme aj piatok sobotu pre seba, niekedy len piatok a iny den nech ide ona s kamoskami a ja povedzme z kamosmi. Ale ju do toho len tazko dostanem. Tu nie je problem zacat s tou temou, nie som pod papucou, ale ona sa do toho akosi nema, a nutit ju nemozem. Je tu totiz trochu taky problem, ze ona sla na skolu, kde je minimum dievcat a tak, ako to ehm povedat, nema nejak vela aktivnych kamaratok. Kamaratok ma sice vela, ale takych blizkych ze by si s nimi vysla von nema vela, co ja viem. A k tomu co si pisala tolko: viem ze take ultimata by sa nemali davat, ale vtedy som veru ju neradil na prve miesto a asi som sa minimalne v tej dobe naozaj venoval viac ako kamaratom, a tak to bolo z jej strany legitimne: ak chces mna bud so mnou, ak sa chces viac venovat kamaratom, bud s nimi, ale bezomna. Ona mi vtedy vyslovene nezakazala chodit s kamosmi, aj ked v skutocnosti to asi ticho chcela, a tak sa to potom tym smerom aj vyvinulo. Preto sme tam kde sme. Ja ju za to ultimatum ani za ten vyvoj neodsudzujem, iba chcem, aby sa to pozvolna znovu upravilo k lepsiemu. Dalsia dolezita vec je, ze ja som zial alebo nastastie zivot pomerne dost uzival uz od 13-14, a tak mozem povedat, ze nejak extra mi uz uzivat netreba, mne uplne staci sem tam za kamosmi skocit. plus v minulosti som mal velmi rad vylety na vlastnu pest ak to mam tak nazvat, proste som si sam alebo s kamosmi skocil autom, busom, alebo vlakom niekde dalej, a videl nejake miesto, aj za hranicami SR, kde som pred tym nebol. To mi teraz trochu chyba. Nejde o to, aby som to teraz robil stale, a aby sa vratili casy, ked som bol viac s kamosmi ako s priatelkou, mne ide iba o to, aby sme neboli k sebe priviazani a nic si nedovolili....

Sue..

Simonella:presne tak,absolutne suhlasim...podla mna je chore,ak niekto po tom ako si najde partnera sa uplne izoluje od priatelov,znamych,nema ziadne zaujmy a tak povediac partner sa stava jedinym zmyslom zivota...taketo upinanie sa je to najhorsie co moze byt...

Simonella

bbbr : to myslis vazne ?? vzdat sa kamaratov pre priatelku??? to uz co ma byt :O ty kokso.. ved ked sa nedajboze raz rozijdete koho budes mat? budes sam? .. fuh.. nechcela by som aby mi niekto daval take hlupe ultimata...vo vztahu by sme si mali najst cas aj na priatelov.. napriklad my to s mojim mame tak pekne roztiedene ze v piatok sme spolu, v sobotu je on so svojimi kamaratmi a ja so svojimi kamaratkami a v nedelu sme opat spolu...

elsa5.5

no,reida,možno ho aj kamaráti ovplyvňujú niečo v zmysle že je "pod papučou",tú volnosť pre seba každý potrebuje,ale odtiaľ potiaľ,čiže mu povedz že nemáš nič proti ked niekam ide,ale k nejakým kamarátkam to ti vadí,lebo aj ty môžeš začať chodiť po kamarátoch...aby žiarlil?chod na diskotéku obleč si niečo sexi,alebo sa obzri za nejakým chalanom:)

Michala11111

ja by som to tiež netolerovala. Čo sa má čo flákať bez teba s inými babami, po bytoch, po diskotékach...

bbbr

ak som spraven pochopil kafikov prispevok tak s nim suhlasim. Je pravda, ze tvoj priatel by mohol brat ohlad na teba, teda aspon sa zaujimat o to, co citis a ci ti niecim neublizuje, ale na druhej strane nie je spravne ho drzat doslova vo vezeni. Aj ked ten byt kde su holky by som na tvojom mieste tiez velmi netoleroval, ale ostatne....pokym to nie je tak, ze je s kamaratmi viac ako s tebou, tak si myslim, ze to nie je take zle. Ja sa pametam, ze na zaciatku mojho stvorrocneho vztahu som asi rok aj nieco chodil pomerne casto von bez priatelky, aj ked nie tak casto, ako ona sama sa snazi mi tvrdit. Jej to veru zacalo vadit az ma postavila pred ultimatum. Bud ona alebo kamosi. A tak som si vybral ju, pretoze som ju miloval a milujem a prestal som chodit von uplne. Ona nie je mozno az taka spolocenska a ani predtym vela nechodila, ale od toho momentu tiez prestala chodit von bezo mna uplne. A takto to trva asi necele 3 roky a ver mi, niekedy uz mam toho dost. Nejde o to, ze by som chcel chodit vymetat bary a znovu chodit casto za kamaratmi, ide len o to, aby som povedzme mohol, ak chcem, slobodne ist napriklad za bratom, ktory studuje v inom meste, alebo nieco podobne. Tym celym ti chcem povedat, ze mozno uz tvoj priatel mal dost toho zovretia, a potreboval trochu vyjst von aj sam. Ja sa k tomu snazim tak trochu nabadat svoju priatelku uz asi rok, ja jej nedavam ziadne obmedzenia, len nech ma nepodvedie s chalanmi, popripade take ze by sama sla s nejakym, tak to by mi uz vadilo. Zial, ona mi nedovoli v podstate nic. Resp. hovori ze dovoli, ale viem ze keby som chcel tak by sa stvala. Ja si vsak uvedomujem, ze je to zdrave, aby dvaja travili cas aj so svojimi kamaratmi, popripade isli za kamaratmi jedneho ci druheho spolu. Takze tak. Nech tvoj priatel na teba berie ohlad, a ty mu zase daj aspon trochu volnosti, nech to nie je take, ako povedaa(a) kafik, ze si ako pan a on je tvoj pes na vodzke.

kafe

Toto čo tu opisuješ mi pripomína vzťah pána a psa na vodítku. Je tvoj priateľ pes? Nuž pes veru nemôže chodiť po vonku sám, musí byť pekne na vodítku a niekedy je dobré, aby mal aj náhubok.. ja ti doporučujem ho kúpiť. Veď vieš, aby niekoho nepohrýzol. Tiež neni dobré psíka týrať a držať ho len vo vnútri, treba ho venčiť. Takže priateľa vyvenči aspoň 2x denne. A prosím ťa, netýraj ho.