Antikoncepcia

Inner

mary anne... ak sa da, vymen to za original Yadine, maitalon je len madarska napodobenina... hrozi ti vyssie riziko vyskytu neziaducich a vedljasich ucinkov. Hlavne traviace tazkosti... pritom cena Yadine a Maitalonu je skoro rovnaka.

Gynekologovia nemaju vela skusenosti s maitalonom, kedze sa predava este len polroka, preto to masovo predpisuju, aby co najkor ziskali odozvu. Pacientky su ako pokusne kraliky. neznasam taky pristup. V lekarni by ti mali na recept od maitalonu vydat aj yadine... popytaj sa.

mary-anne

no takže už aj ja mám hak, ale musím počkať, kým dostanem menštruáciu .. som zvedavá, aké budú :) Maitalon :)

pau

mary-anne, nezatazuju mozno tak pecen :) inak to mas za jedno, ale tak farmacia je biznis, takze ti to nikto nepovie..

ale vravim, ja nie som ziaden extremista, sama ju beriem, kvoli sexu.. ale s tym, ze som si vedoma co vsetko to obnasa, len zatial sa neviem prinutit byt bez toho :/

mary-anne

ale ved teraz sú tie nové hak velmi máličko škodlivé, majú minimum umelých hormonov a prísad ...už tak nezaťažujú telo ako kedysi ...

jankaaaaaaa

hak sa pouziva aj na liecbu. ak ma zena vysoku hladinu muzskych hormonov, pomoze hak, alebo ak je precitlivena na tieto muszke hormony aj ked niesu v tele vo velkej miere.
ano viem ze vrazky v puberte su normalne, ale nie v 23 rokoch a to nielen vyrazky na tvari. zacala som uzivat hak hlavne kvoli tomu, ale samozrejme aj kvoli sexu, kedze kondomy mi nerobili dobre.. a hak mi pomohla na plet.. viem ze po vysadeni to nebude ono, no uvidime..

Inner

jankaaaa,

vyrazky vo veku 12 rokov su predsa normalne. Aj v 15, aj v 18. Je to prirodzene, ze hormonalna hladina sa pocas zivota meni. Su pripady, kedy hak lieci napr. hirzutizmus alebo hypertrichomiu, ale to su extremne pripady...

mataBB

jankaaaaa lenze hak nie je liecba..to by si mala vediet ze ked budes brat hak mozno budes mat krasnu plet, ale po vysadeni sa ti to vrati do povodu...nie je to LIECBA, odstranuje problemy len docasne aj to este neznamena, ze aj tebe vylepsi plet, pretoze to je velni individualne

jankaaaaaaa

preco by si to nebrala kvoli pleti??? keby si mala 12rokov problemy s akne nielen na tvari a nepomohla by ti ziadna liecba tak myslim ze hak nieje zla volba, teda skor pre mna jedina moznost

pau

patulik. v prvom rade HAK je pre organizmus neprirodzena, moze ti sposobit vela problemov na ktore prides az po vysadeni.. tym nechcem povedat ze som proti hak, ja sama ju beriem, ale urcite by som ju nebrala len kvoli pleti alebo vlasom. co sa tyka depresii a psych.problemov- ano stalo sa mi, asi po pol roku brania artizie.. nabeh na depresiu, stavy uzkosti, myslela som ze sa zblaznim..je to riskantnejsie ked si na taketo veci nachylna, ci uz kvoli rodinnej anamneze alebo aj "sama od seba". HAK som zmenila, ale viem ze lepsie by nebolo brat nic..aj s dr som sa tak dohodla,ak tato nesadne. z inej ma zase bolela hlava, nohy.. ak ta bolieva hlava, zrejme by si mala mat nieco s nizsou davkou EE, a tiez hormon levonorgestrel je dobry proti bolestiam hlavy.. ale je to vsetko samozrejme individualne.

jaj a inak ak chces brat hak a znizit riziko tych depresii a inych problemov, nastuduj si ktore vitaminy atd by si mala brat, ktore ti hak spotrebovava... na tie depresie je dobry vit.B6, resp aj cely Bkomplex.. este mas aj vyssiu spotrebu magnezia, zinku a este niecoho..pozri si to.. mozes sa tym vyhnut vela veciam