Ako sa s tym zmierit?

Príspevok v téme: Ako sa s tym zmierit?
kingstonka

Ako to robite vy?
Ako sa vyrovnavate s minulostou svojich partnerov?

Ja mam sice uz 28 rokov, ale moje skusenosti s muzmi su minimalne. S jednym sme sa stretavali asi 4 mesiace, ale aj to len kazdy druhy tyzden na jeden vecer v tyzdni - cize to ani neberiem ako vztah. S druhym to trvalo tiez asi 4 mesiace, bolo to troska intenzivnejsie, ale bolo to len take chvilkove poblaznenie, ktore dlho netrvalo a nebol cas na nejake hlbsie city (aspon z jeho strany isto nie).
A teraz som stretla fajn muza. Je mi s nim uzasne. Ale co mi robi starosti v mojom vnutri, je jeho minulost. Viem ze mal niekolko priateliek, s dvoma z nich chodil 3 a 4 roky...a mne, nemozem povedat, ze mi to vadi, ale neviem....je to taky zvlastny pocit....ked si predstavim, ze s niekym prezil taky dlhy cas, .....ze s niekym prezival nieco take, co teraz ja prezivam s nim...iste, nie som naivna, aby som cakala od 30rocneho muza, ze nebude mat za sebou ziadne skusenosti v tomto smere, ale aj tak ma to obcas vo vnutri zoziera...
Neviem, ci je to len obycyjna ziarlivost?
Alebo aj strach z toho, ze to nebude fungovat? Moze to vobec fungovat, ak je medzi nami taky rozdiel, co sa tyka skusenosti so vztahmi?

veronika1211

si na dobrej ceste ako si vztah pokazit.
je to minulost. ty si bola ina v minulosti,a j tvoj priatel. mohol robit aj blbosti ktore by uz teraz neurobil. na chybach sa clovek uci. nechci sa ucit na vlastnych. byt tebou tak to asi prekusnem a nepokusam sa nic viac zistovat o jeho minulosti - myslim tym vztahy. zbytocne budes v strese. a zapamataj si, keby s tebou byt nechcel a nebol s tebou spokojny, tak s tebou nie je.

kingstonka

Sue - viem, ze to tym mozem pokazit a snazim sa preto najst sposob ako sa tych myslienok zbavit......ale skor sa bojim, ze to pokazim vtedy, ak zacnem robit hluposti, kedze nemam skusenosti so vztahmi a on si povie, ze si najde niekoho zreleho .......viem, ze si sama vyrabam problem, ale takto proste rozmyslam....

AdamKrt

goccia:

a to ako preco ? Ak mas iba sexualny vztah, tak chapem. Pri vaznom vztahu je to vsak jedno. Co nevie, sa nauci...

Sue..

ja sa s minulostou partnera nevyrovnavam ziadno....je to jeho minulost,je jeho sucastou, ktoru akceptujem ale zbytocne sa v nej nerypem ,jasne,ze sme sa rozpravali o predoslych vztahoch atd...ale tym to pre mna hasne a zijem pre pritomnost,buducnost...podla mna to co citis je hlupa ziarlivost a nie to,ze mate kazdy ine skusenosti vo vztahoch,ale prave tvoje zozieranie nad jeho minulostou moze vazne ublizit vasmu zacinajucemu vztahu

kingstonka

Ale ked zase nevies nic o jeho minulosti, fantazia zacne pracovat naplno a predstavy mozu byt niekedy horsie ako skutocnost.

nathália09

nezaujímaj sa o jeho minulosť a ani sa na nič nepýtaj-pokazí to vzťah.
mne to pokazilo.Síce sme spolu nadalej,ale to čo už viem a vraciame sa k tomu pri hádkach,tak naozaj nestojí to zato špárať sa v minulosti.
Velmi ľutujem,že som bola taká zvedavá,lebo ma to poznačilo.