Stavebny vytah

0vecka

www.upnito.sk - tu je link na to co zatial mam ... na tom tretom obrazku je to uchytenie ktore sa veducemu nepozdava... takze ak by si m ihocco k tomu vedel povedat tak sem s tym :)

0vecka

2 M74 jj to vidiet aj s fotiek ale vytah sa neudrzi len na hrebeni musi mat este nejake vodiace zalezitosti aby nepadol na bok a tie prave by som potreboval nejak aspon zhruba tusit... :)

M74

No ja by som povedal, že ten hrebeň je súčasťou stožiaru. Ten stožiar je zložený z X metrových segmentov. Hrebeň je nejakým spôsobom spôsobom od výrobcu pripevnený na stožiar a stožiar sa kotví o budovu. Kotvenie o budovu závisí aj od typu stavby. Nejaké bližšie info ale teraz neviem dodať, až tak ma to nezaujímalo. Ale tuším sa použila oceľová platňa priskrutkovaná o skrz naskrz :-) betónovú podlahu.

0vecka

2 M74 no ak sa bavime o tom istom vytahu tak potrebujem vediet akym sposobom sa uchytava ku konstrukcii... proste on tam ma hreben to je jasne ale potom musi byt nejak prichyteny na stoziar.... :) ak by si mi to vedel nacrtnut aj v paintbrushi tak by bolo super :)

M74

Škoda že si sa neozval pár mesiacov skôr, na jednej stavbe kde som robil bol. A čo také špeciálne potrebuješ vedieť?

0vecka

nene to si mylis s nakladnym vytah ... saq mam naskenovanu celu normu prestavebne vytahy na prepravu osob a nakaldu

napr taketo nieco www.stavtech.sk

ide o to ze nevim kde taky v bratislave je....

mate59

neviem, či je to pravda,ale na stavebnom výťahu bývalo vozenie osob zakázané,iba materiál sa mohol prepravovať.

0vecka

ee kvoli diplomovke potrebujem sa pozriet na jednu vec nikto v skole mi nevie poradit.... akoze odbornik na to ma poslal na stavbu a moje riesenie sa mu nepaci aj ked nevie povedat preco no...