Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

spánok vs. učenie

Príspevok v téme: spánok vs. učenie
medicka3

máme práve skúškové a keďže to tu ozaj nie je med lízať- LF, veľa toho nenaspím. celkom dlho vydržím večer tak sa učím pokiaľ vládzem. no aj keď už nevládzem, radšej si dám kávu a ešte makám než by som šla spať. no tých pár hodín (priemer posledný týždeň 4) čo spím už začínam pociťovať, ale sa bojím že sa nestihnem naučiť čo treba.
otázka je: ako veľmi vplýva dĺžka spánku na množstvo zapamätaného?

mina789

ucis sa pokial vladzes a radsej si das kavu akoby si isla spat? to nie je zdrave, mozno teraz sa ti to zda, ale moze sa ti to pekne vratit neskor...radsej si dopraj pravidelny spanok (ale 4 hodiny je malo:D)...ja som tak spavala cez strednu, ale neskor som pocitila ze mi ten spanok chyba

levanderka

este odporucam orechy vlasske a spi urcite minimalne 6 hodin.a ked sa ti nechce zaskac si na svihadle alebo bez poschodoch. mne to pomaha :) mozog si potrebuje oddychnut, ja viem, medina je tazka ale podla mna ked sa budes ucit na ukor spanku, bude sa v tebe hromadit stres a telo nevypne, budes podrazdena,nebudes sa bediet koncentrovat. radsej si fakt pospi, rano nastva budik na osmu a budes ucit do desiatej vecer s prestavkami:)a stihnes vsetko co mas:)

medicka3

no zvykla som si piť zelený čaj ten ma celkom vzpruží. ja mám práve problém ráno vstať.ťažko sa prinútim a mne to večer celkom myslí, ael teraz už je to extrém a nemyslí mi to vôbec nikdy :D no tak učiť sa tri dni na 100% by mi nerobilo problém, ale toto sa čo sa učenia na skúšku týka pohybuje rádovo v týždňoch. a tu ťažko niečo vyradiť ako nedôležité. vyraďujem skôr to čo je príliš zložité a veľa času(ktorý nemám) zaberie. :) ale naozaj začnem aspoň trochu spať aby to čo sa naučím mi tam zostalo v hlave aj na úkor toho že nestihnem všetko prejsť :) ďakujem za rady :)
hlavne Inner- ten režim sa mi páči vyskúšam niečo podobné :)

Inner

ono sa mozno zda, ze ked mas viac casu na ucenie na ukor spanku, viac si das do hlavy. Ale nie je to tak. Ja sa riadim rytmom tela. najlepsie sa uci od rana, pokojne mozes aj do vecera, ale v case od 12-14:30 hod je telo "mrtve", vtedy si dam oddych, najem sa kusok prepnem na inu relaxacnu alebo zaujmovu cinnost. Uc sa maximalne do 21 hod, neskor je to pre telo zase len trapenie... spanok velmi povzbudzuje... obcas vsak vymen kavu za cierny caj, jedz pocas ucenia hroznovy cukor, je to vyborna vyziva pre mozog pri uceni. Ked sa teda uz tolko ucis, doplnaj energiu, nezjedz tazke a mastne jedla...

lost

Spanok je extremne dolezity.
Ked som mal takych sladkych 18-19, hovoril som si ze bez spanku sa da tiez dost daleko zabehnut.. A ano da sa :)
Ale tak isto sa da lahko spadnut pri tom behu..
Ja som vdaka nespavosti spravil jednu chybu v teste (nastastie nie ostreho), primitivna chyba a ked som sa snazil zistit preco (preskrkol som DOBRU odpoved a zvolil som ZLU, totalny nezmysel), normalne som netusil ze preco som to urobil, proste vypadok pamate (!) a to si nerobim srandu..
tento rok som spal priemerne 4 hodiny denne, co je uz vyse mesiaca, a dost sa to prejavuje na schopnosti "zit" :)
ako pomoze zopar trikov, ale tie tak ci tak prestanu ucinkovat skor ci neskor a clovek je proste "zniceny" a svoje telo nedokaze oklamat (z dlhodobeho hladiska, povedal by som zopar tyzdnov maximalne)

V pripade ked nestiham volim taktiku: menej dolezite ucivo, nepodstatne blabla proste preskocim a splahnem sa na stastie na skuskach :)
Alebo zmenit system ucenia (neviem aky mas, neviem aky je najlepsi).. Ale ten spanok - hlavne z dlhodobeho hladiska je fakt dolezity :(
nehovorim ze nie je mozne sa ucit 3 dni bez prestavky a zlozit skusku na 100% .. ale nie dlhsie :) teda aspon mne sa to nepodarilo zatial :D Teraz viem ze ked som mal tych 18-19, tak som sa hold mylil.

blink_182

Krátkodobé následky nedostatku resp. zlého spánku sú rýchlo viditeľné pri každodenných úkonoch: horšia produktivita, zníženie mentálnych schopností, duševné otupenie a ospalosť, horšia sústredenosť - koncentrácia, menšia fyzická zdatnosť, zhoršená chuť do jedla a horšie trávenie, nedostatok záujmu a radosti, kruhy pod očami.. Výskumy ukazujú, že mozog využíva spánok na spracovanie a uloženie informácií - takže tí, čo po intenzívnom učení kvalitne spia, si zapamätajú viac ako tí, čo si na spánok nenašli čas alebo nemajú možnosť kvalitne sa vyspať.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

spánok vs. učenie - Fórum - ZDRAVIE.sk