Otras mozgu?

Príspevok v téme: Otras mozgu?
sewie

potrebovala by som poradit. V piatok vnoci som padla na schodoch a udrela som si hlavu.bola som mierne pripita,ale tie schody boli klzke a strasne strme.zo spanku som potom vracala-zobudila som sa az ked ma kamoska budila ze vraciam.ked silnejsie alebo rychlejsie potrasiem hlavou tak ma boli.a vobec si nepamatam ako sa to stalo.moze to byt otras mozgu? a ako dlho trvaju nasledky?

sewie

ok,tak som to vsetko obehala...obvodna, chirurgia, rontgen neurologia...vysledok-nic mi nie je:) len mam mat dalsie 2-4 dni kludovy rezim:)

sewie

ok tak za kym by som mala najskor ist...uz neviem ako to u nas funguje...ci najskor obvodna a ta ma posle niekam dalej....

mataBB

epilepsia sa moze prejavit nie len par dni po uraze..ale aj az par mesiacov...myslim ten prvy epilepticky zachvat...cize o to horsie

Sue..

existuju aj neskore komplikacie otrasu mozgu kt.sa objavuju niekolko hodin alebo aj dni po uraze napr.epilepsia alebo hematom kt.vznikne z tekutiny a zrazenej krvi,ktora sa hromadi a v tej oblasti vznika atrofia....to,ze teraz nema priznaky neznamena,ze sa to nemoze stat
proste taky uraz hlavy,ked vracala nepamata si ako sa to stalo su jasne priznaky otrasu mozgu a aspon RTG hlavy v takychto pripadoch musi byt...

natalia123

Priblizne 15 % ludi, ktorych postihne krvacanie do mozgu, zomrie este pred poskytnutim lekárskej pomoci. Dalsich 40, 50 % mu podlahne v priebehu tyzdna. No ani ti, co bezprostredne preziju, nemaju zdaleka vyhrane. Len zhruba tretina z nich sa vrati do normalneho neurologickemu stavu. Moze ti to tak poskodit mozog, ze si mozes narusit motoricke funkcie, stratit rec. Mozog je taka krehka vec, ze jediny pad noze narusit jeho funkciu...takyto clovek uz nikdy nemoze viest plnohodnoty zivot, pretoze castokrat je ciastocne dementny. Znie to neuveritelne- je to len jeden pad a zivot cloveka sa moze radikalne zmenit... Nevravim, ze je to tvoj priklad, no je to velmi riskantne, zeby si si neznicila zivot tym, ze to budes navzdy lutovat. Ked nemas peniaze, urcite to sa to bude dat zaplatit aj neskor...Keby to bolo hococo ine ako hlava, v pohode, ale ide o najdolezitejsi organ ludskeho tela...

0vecka

jj nerozumiem tomu ale sa vravi ze pri takychto urazoch je kritickych prvych 8 hodin... inaq ked ste tak mudry tak sem s tym co jej moze byt.... by ma to zaujimalo

lionesssssss

sewie... pozri... krvácanie do mozgu je svinská vec...

ale je to na tebe...

ja som poznala chalana, ktorý spadol na korčuliach, vôbec si nemyslel, že sa nejako veľmi udrel a do večera bol mŕtvy...

0vecka - tak dlho sa chodí s krčahom po vodu, po kým sa krčah nerozbije...