mladsi partner o 7 rokov - vas nazor?

Príspevok v téme: mladsi partner o 7 rokov - vas nazor?
goccia

ahojte

mate, prosim, niekto skusenosti so vztahom, v ktorom bol partner o nejakych 7 rokov mladsi od partnerky? ide hlavne o to, ci taky vztah moze byt rovnocenny a ci v takom vztahu bude muz vystupovat vo veducej roli alebo sa zena vzdy musi aj tak o vsetko postarat

pripadne ak mate nieco odpozorovane od svojho okolia...

dakujem za vase nazory

M24

skusenost nemam, ale bral by som starsiu partnerku...ale kde ju najst?starsie sa moc nepozeraju po mladsich...jednoducho by to bolo o niecom inom ako vztah napr. s 20rocnou a riesit ze chce ist na diskoteku...

AdamKrt

Ako hovori reklama na Kofolu, ze ked ju milujes, neni co riesit :)

Tiez nevidim problem v tom, ak je zena starsia, pokial je zachovala. Otazka je, ci bude zachovala aj o 10 rokov /ale to nevie clovek pri ziadnom muzovi, ci zene/. Dalej je dolezite ako si sadnu, ked dojde na otaku deti. Ci zena moze mat vtedy este deti, alebo muz bude chciet. Ci opacne :)

muc

vek rozhodujuci nie, ale ci pred tym budete zatvarat oci, alebo nie,ovplyvnujuci urcite.
matis blahozelam k vydarenemu manzelstvu. naozaj nechcem byt zlym prorokom, ale nakolko ste velmi mladi, tak ten vek este nedava o sebe vediet. ale nie som si ista, ze o 15 rokov to bude rovnake.

a ze sa aj mlady uz vie o manzelku postarat? goccia ty vztah zakladas na tom, ci ta muz dokaze zabezpecit??? poznam 17 rocneho mladika, ktory mal individ. studijny plan na gympli a pracoval v medzinarodnej spolocnosti a zarabal.chlapec pekny, ma vystupovanie, inteligentny a kym jeho rovesnici sedeli kazdy den v skole, on chodil do roboty. ale nemyslim si, ze len preto, lebo je sikovny na zarabanie, tak je idealny do vztahu. na vztah treba aj ine vlastnosti.

na zaklade maslowovej hierarchie potrieb patri sex k zakladnym fyziolog. potrebam - na rovnakej urovni je napr. dychanie, prijem potravy,.. a minimalne v tej sexualnej oblasti moze dojst casom k treniciam. samozrejme nie vo veku tridsiatky, ale 40-45 a vyssie.

nech to tu nevyznie, ze taky vztah odsudzujem len na zanik, ale nebolo by to zodpovedne zatvarat oci pred okrem beznymi rizikami, aj rizikami specifickymi pre rozdielnost veku.

nech sa vam dari a ste stastni

goccia

matis111

presne si pochopil, na co sa pytam. takze aj o 7 rokov mladsi muz sa moze vediet o vsetko postarat. a zrejme to bud ma v povahe alebo nema. ale ten vek tam rozhodujuci asi nebude... diky

matis111

Ahoj, poviem ti to z vlastnej skusenosti...Ja mam 29 a moja manzelka je o 5 rokov starsia, mame spolu 7 rocnu dceru. V ztahu je dolezite ako sa mate radi a ako dokazete spolu riesit problemi, muz sa stava hlavou rodiny, vtedy, ked sa dokaze o vsetko postarat, hlavne po financnej stranke, ale aj co sa tyka zazemia pre deti a svoju partnerku. Ak partnerka sa moze spolahnut na svoju polovicku a citi sa bezpecne, tak potom ten vztah moze klapat bez problemov.

Starsie zeny maju radi pozornych, vyspelich, tym nemyslim starych, a zodpovednych muzov, ktory sa dokazu postarat o rodinu.

Ak sa citite spolu dobre, tak sa nenechaj ovplyvnit okolim ale riad sa svojimi citmi...

muc

vo vztahu absolutne neide o vek ako taky, ale o to, co ten vek determinuje. teda o racio, fyzicno, biologiu. mozu sa mat radi ako len chcu, ale skor ci neskor u toho starsieho partnera minimalne to fyzicno a biologia da o veku vediet a v tedy ten druhy precitne, ze je prakticky na vrchole svojich sil a ten zivot mu este ponuka radosti a slasti. (lenze nie so svojou obstaroznou priatelkou)

..a ze prababka bola starsia o 11 rokov? no pred sto rokmi bol veru iny zivot a ine hodnoty sa uznavali nez teraz.

lili99

moja prababka bola od mojho pradedka starsia o 11 rokov...a vydrzalo im to az do smrti...mojej kamaratky mama ma priatela, ktory je od nej mladsi...o dobrych 15-18 rokov a tiez funguju...osobne si myslim, ze skor zalezi na osobnosti ako na veku...
Mozno urcitu vahu ma aj to v akom veku zacnu vztah...je ine ked chodi 27 rocna s 20 rocnym a opat je ine ked 40 rocna s 32...mylsim si, ze cim starsi tym je ten rozdiel mensi...ak ma chapete :)