Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prenajom bez zmluvy

Príspevok v téme: Prenajom bez zmluvy
veronika1211

Ahojte, mam takyto problem.
Byvame v 3i v prenajme, kde nam vyprsala zmluva uz niekolko mesiacov, myslim ze aj rok. Majitela to netrapilo, my sme to tiez nechali tak.
Teraz sa chceme odstahovat a dali sme mu vediet ze o mesiac sa stahujeme a tak dalej a on ze nie, v zmluve sme sa dohodli predsa ze 3 mesiace je odstupne a musime si najst za seba nahradu.
Lenze zmluva uz davno nie je platna!
Myslite ze nas majitel moze s tymto pravne napadnut?
Myslim ze keby on nas chcel zo dna na den vyhodit, kedze sme bez zmluvy, moze.
Dakujem za nazory

Karolinka1

No ale tu nie sme v nemecku,že?
Ano s RK som relativne spokojna, zatial nam pomohli v mnoho veciach, jedna sa o haloreality u nas

Karolinka1

Tak toto je nejake divne, uz len to ze ste zostali v byte aj napriek tomu ze ste nemali ziadnu zmluvu? No neveim ,ale myslim si ze pravo mate vy, ktovie nie som pravnik... Ale co sa toho tyka, my teraz budeme kupovat byt a veru bez realitky by som asi do toho nesla, uz len s tym ze orzumeju zmluvam atd

pipopa

V prvom rade sme si nepotykali, a v druhom rade sa pytam ... Ale dakujem za krasnu odpoved uz som sa dozvedela prava toho majitela od pravnikov... Takze majitel=vlastnik ma pravo disponovat svojim majetkom aj napriek tomu ze sa nepisala zmluva, vies staci ti aj ustna... A pokial ani na vyzvy podnajomnik nereaguje mas pravo ho vystahovat....

pipopa

Pekny vecer,
situacia ste majitel domu a mate tam podnajomnikov s ktorymi nemate uzatvorenu zmluvu. Ziju tam uz dva roky no stale platyili ako sa im zachcelo a este boli aj drzi a sami si urcovali podmienky... Niekolko krat sa mali stahovat ale nejakym zazrakom stale nejako od toho opustili a prosili aby mohli este ostat tak ostali, no vznikol problem ze majitel sa rozhodol dom predavat. Podnajomnici sa to dozvedeli vcas ze sa nieco deje a ze sa doma predava... ubehlo 210dni od kedy im bolo povedane nech si hladaju nieco ine a sathuju sa. Boli natolko mudry ze to bola pre nich malina, no nakoniec z tej maliny nebolo nic a ostali... Teraz prisiel realny kupca a oni sa nechcu odstahovat lebo pre nich to nie je realne este... Nedalo sa s nimi ani po dobrom ani po zlom...
Co v takom pripade... V akom prave je majitel??? Policia hovori ze majitel je v prave a hocikedy si moze poziadat o asistenciu policie a vystahovat ich ... Alebo co v takom pripade...
Dakujem

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prenajom bez zmluvy - Fórum - ZDRAVIE.sk