Nutkave prejedanie sa

Príspevok v téme: Nutkave prejedanie sa
kissable

ahojte
tato tema je urcena nam vsetkym, ktore trpime nutkavym prejedanim sa. sama mam tento problem.. casto sa doma prejedam, hlavne ked nasi nie su doma (co je nanestastie dost casto). mnozstvo jedla, ktore doslova "zozeriem" je obrovske.. chuti mi vsetko naraz - klobasa, nutela, jogurt, rozok, hranolky, hrozno..
niekedy sa takto presytena citim spokojne, no inokedy ma zlomia vycitky svedomia a zvraciam.
mam nadvahu a nenavidim svoje telo. chcem schudnut z viacerych dovodov, ale vzdy sklznem k nechutnemu prezratiu sa..
je to zle. mate aj vy tento problem?

costym?

caute baby chcem sa spytat tie ktore ste uz neayk cas abstinujuce bulimicky alebo mate uz poo,,nemate problem s naduvanim? alebo neprevidelnou stolicou,,,ja jem uz normalne ale mam stale nafuknute bruchoo,,,a nepravidelnu stolicu,,pri tom potravinny obsahujuce vlakninu jedavam castoo,,,neviete nieco poradit: dikees :)

zuzka1911

dakujem :)
ja som na seba strasne hrda a stastna, vsetci mi hovoria ako to na mne vidno, ze som stastna. usmev od ucha k uchu atd., vynikajuci a neopisatelny pocit :) v sobotu vecer som jedla zmrzku, vcera som mala na obed aj polievku aj druhe, dnes mame s kamoskou zurku pri vinku... stale som sa neodvazila a ani mi to nechyba. mozem osrat celu vahu, citim sa uzasne a nebudem si vyrabat zbytocne stresy. podla mna som ani neschudla, ani nepribrala... baby, bojujte, oplati sa to. je to slobodne, uzasne, neopisatelne. za posledny mesiac som vracala dvakrat-obrovsky uspech a tesim sa velmi

silvus28

Pre "pytam sa":
podľa mňa treba Zuzku pochváliť, veď oproti tomu, čo (ne)jedla predtým a (a keďže aj vracala) je toto obrovský pokrok, kiežby sa to dalo aj o mne takto napísať!
Zuzi, držím palce:-)

zuzka1911

tak sorry, to bolo včera, došla som domov po práci, kde som strávila asi 9 hodín, potom som mala ešte nejaké vybavovačky a nechcelo sa mi variť. tak som nakrájala zeleninu, opražila žemlu na masle, hodila tam dresing a bola som úplne mŕtva !!!!! dnes som v práci "len" 6 hodín, tak snáď aj niečo uvarím, dovtedy tu mám ovocie, acidko a bebe keksy. a dva mesiace dozadu by ten šalát určite vo mne nezostal, takže ja sa z toho teším !

pytam sa

zuzka, uplne normalne jes? prepac ale je to anorekticky jedalnicek:
"ja som dnes papala 2 jablka, take nove acidko (mnam) a teraz som zjedla zeleninovy salat s cer. zemlickou :)" :)

zuzka1911

AMEN :)

p.s.: ja som asi zaľúbená, je to úžasné, stále sa usmievam, za posledný mesiac som vracala dvakrát, úplne normálne jem, nemám myšlienky ísť vracať. bože, cítim sa tak úžasne a prajem to všetkým vám :) preč s anorexiou a bulímiou (aj keď toto je iná téma, je to stále ppp)
baby, ja som momentálne taká šťastná :)

MJfan

Prejedanie je niečo čo ste si sami navodili a zbavíte sa ho jedine tak, že prestanete chudnúť. Poviem vám ako to bolo so mnou: začala som trochu viac jedávať, záťažové situácie, samotu, zlú náladu som riešila jedlom. Postupne som začala priberať. Zhrozila som sa! To musí ísť okamžite dolu! A zajtra jem iba polystyrén, ovocie a zeleninu, a čo najmenej! Bola som hladná a vždy som sa prejedla, a práve preto lebo som chcela schudnúť, ale trvalo dlho kým som si uvedomila, že chcem schudnúť hlavne kôli ostatným. To ma brzdilo a bude brzdiť aj vás. Predstavte si, že sa stretnete s nejakým chalanom po dlhšom čase a všimnete si, že pribral. A vaša reakcia? Maximálne mu poviete (aby reč nestála): Počuj ty si pribral:) A to je všetko, ďalej to neriešite. Uvedomte si, že ľudia neriešia to, že ste pribrali. Riešite to iba VY! Nechcite schudnúť, jedzte normálne s ostatnými, jedzte to čo ostatný, bežné jedlo, neobmedzujte sa (nemôžem ísť na kupko alebo disku, všetci by si všimli, že som pribratá), každý má na háku či vy ste pribrali, majú vás rovnako radi, berú vás rovnako! Takže žiadne chudnutie! Baby treba žiť naplno, robte čo vás baví, spomeňte si keď ste boli deťmi, aký to bol krásny život, jedlo bola tá posledná vec ktorú ste riešili keď ste sa hrali, ale keď niekto doniesol sladkosti išli ste sa pozabíjať:DD Život je predsa taký krásny, predstavte si, že sa zaľúbite, viete aké to bude nádherné?:D Takže teraz jedlo hodíme za hlavu a ideme žiť naplno!!!:DD

MJfan

nemyslite na prejedanie...ide o to, že keď ste začali trochu viac jesť tak ste pribrali...zlakli ste sa toho a prvá reakcia...bože pribrala som, musím schudnúť!...od zajtra nejem!...na ďalší deň idete s plným nasadením do toho...do póbedia sa držíte...nejaký ten polystyrén, ovocie a zelenina...no a potom to príde...jete dokým vám z toho jedla nieje zle...nemôžete sa naň ani len pozrieť...v tej chvíli ste na 100% presvedčené, že to bolo naposledy...ale nebolo...dokým nezmeníte myslenie nikdy s tým neprestanete!...a potom sa prejedáte viec a viac, priberáte, plačete, že nemáte absolútne žiadnu kontrolu nad vaším životom a je vám z vás zle...všetko som to zažila a je tomu koniec a cítim sa slobodná a voľná...baby uvedomte si, že život nie je len o jedle...neriešte jedlo, neriešte svoju postavu...zaručujem vám ako bývalá anorektička, že byť chudá neznamená byť šťastná a sebavedomejšia!...to neznamená, že podporujem obezitu...myslela som si, že keď nebudem míňať peniaze na jedlo, budem si môcť kúpiť iné veci ale ja vám prisahám pred bohom, že z tých veci nebudete mať radosť...ani náhodou...bude vám jedno či budete nosiť stále to isté...verte mi...zažila som to na vlastnej koži...jednoducho keď sa niekto stane otrokom jedla, nedokáže sa tešiť z ničoho!...ja som dnes pojedla všetko možné ale neprejedla som sa!...je to skvelé...nemyslite na to, že máte problém s prejedaním...žiadny nemáte!!!...vy iba chcete kôli okoliu schudnúť a volíte metódy ktoré zakaždým vedú k prejedaniu sa...uvoľnite sa...dôležité je aby ste sa cítili dobre...keď budete spokojné sami so sebou, zmeníte pohľad aj na jedlo, úplne prirodzene sa prestanete prejedať a vráti sa vám vaša pôvodná postava, zistíte že prejedanie ste si privolávali samé...nechudnite kôli okoliu...vy nepotrebujete schudnúť ale zmieriť sa so sebou a potom pôjdu kilá dolu...život je predsa krásny...zapamatujte si "byť chudšia neznamená byť sebavedomejšia a šťastnejšia" to vám prisahám...poďme konečne ŽIŤ!!!:D