Nutkave prejedanie sa

Príspevok v téme: Nutkave prejedanie sa
kissable

ahojte
tato tema je urcena nam vsetkym, ktore trpime nutkavym prejedanim sa. sama mam tento problem.. casto sa doma prejedam, hlavne ked nasi nie su doma (co je nanestastie dost casto). mnozstvo jedla, ktore doslova "zozeriem" je obrovske.. chuti mi vsetko naraz - klobasa, nutela, jogurt, rozok, hranolky, hrozno..
niekedy sa takto presytena citim spokojne, no inokedy ma zlomia vycitky svedomia a zvraciam.
mam nadvahu a nenavidim svoje telo. chcem schudnut z viacerych dovodov, ale vzdy sklznem k nechutnemu prezratiu sa..
je to zle. mate aj vy tento problem?

MJfan

ahojte, 2 roky dozadu som mala anorexiu, z tej som sa dostala, ale odvtedy už neviem normálne jesť, riešila som to tak, že som jedla v určité hodiny to čo som si naplánovala, a skutočne som sa držala, proste mala som akokeby perfektný jedálny plán, ale pred polrokom sa všetko zmenilo, už som nechcela riešiť jedlo, chcela som sa najesť vtedy keď som chcela, a teraz som zúfalá, neuveriteľne sa prejedám...tvarohový závin, toffife, zmrzina, melón, bebe, kuracie prsia so zemiakmi:(((...je to strašne smutné, nemôžem normálne žiť keď môj život je iba jedlo, chodím aj k psychologičke ale mám pocit, že mi nepomôže...nikdy som kôli tomu nevracala, nedokážem sa z ničoho tešiť, boli sme v Paríži, verila som, že sa mi zmení život, ale namiesto toho som stále myslela iba na jedlo a takmer všetky peniaze som naň minula, spolužiačky nechápali ako môžem toľko jesť:(((...pribrala som už vyše 10 kíl, všimol si to už každý...neuveriteľne závidím tým čo nikdy nemali takýto problém:(((

xxxxxy

nuda, osamelost, vztahy v rodine atd., to vsetko su priciny PPP
treba zacat tam, kde to zacalo, riesit problem tam, kde vznikol
lebo dievcata na tom oddeleni uz potom boli fakt obezne, ja neviem, snad aj 150kg

Lachvata

No už som sa nad tým často zamýšľala prečo to robím, ale neviem prísť na pravú príčinu. Väčšinou ma takéto stavy pochytia večer asi okolo 17-stej. Doobedu to vždy zvládam. Mám aj trochu pocit, že má nato vplyv nuda. Ale aj keď začnem niečo robiť, napr. pri PC vždy musím niečo jesť :(

xxxxxy

tak ako je bulimia a anorexia psychicka porucha, je aj toto psychicke a musis si asi uvedomit preco sa tak strasne prezieras, ze si tym nieco kompenzujes. alebo len tak z nudy ? ja neviem... ja som iny pripad :(

Lachvata

Ale ako s tým mám bojovať? Som úplne z toho zúfalá. Prežijem krásny deň a večer toto. Nedokážem sa ovládať. Vždy si poviem veď žijem iba raz, ale toľko do seba napchám, že sa nevládzem ani hýbať. Ako to mám riešiť? Keď mozog káže stop, ale telo otvára chladničku ? :(

xxxxxy

ano, je to PPP
ja ked som bola na oddeleni PPP (ako bulimicka) boli tam aj dievcata, ktore sa proste strasne prezierali a nevracali

simona.d

ale dnes to bolo maximum..polovica štrudle a štyri chelby s maslom. vypražany syr a tatarka (vela tatrky), cela cokolada. kto dal viac?
už to musi skončiť:(
nechce si niekto písať aj v maili?