Nutkave prejedanie sa

Príspevok v téme: Nutkave prejedanie sa
kissable

ahojte
tato tema je urcena nam vsetkym, ktore trpime nutkavym prejedanim sa. sama mam tento problem.. casto sa doma prejedam, hlavne ked nasi nie su doma (co je nanestastie dost casto). mnozstvo jedla, ktore doslova "zozeriem" je obrovske.. chuti mi vsetko naraz - klobasa, nutela, jogurt, rozok, hranolky, hrozno..
niekedy sa takto presytena citim spokojne, no inokedy ma zlomia vycitky svedomia a zvraciam.
mam nadvahu a nenavidim svoje telo. chcem schudnut z viacerych dovodov, ale vzdy sklznem k nechutnemu prezratiu sa..
je to zle. mate aj vy tento problem?

sunnka

tiez mam s tymto problem ale myslim si ze dost pomaha prave cista voda (alebo mineralka, teda nic sladene). ked mate nutkanie zjest vsetko co vidite, treba sa napit viacej vody, najlepsie je take 3-4 dcl a rychlo to vypit, nemusi byt naraz ale tak v priebehu par minut. naozaj to pomaha, aspon u mna, ale treba viac tej vody vypit, tak ako pisem, to je tak optimalne ze vraj tie 3-4dl (ked je to viac ze 5-6 dcl a viac naraz tak to je uz skodlive), a zopakovat dalsiu hodinu tolko vypit. fakt to zaplni zaludok a nechce sa mi potom jest, hoci samozrejme problem je potom to caste chodenie na wc

Linguistics

Ahojte. Citala som si vase prispevky, a asi nie som tak uplne v tom, ale sem-tam to na mna pride :-/ U mna tiez vsetko zacalo, ked som sa zacala stravovat zdravo. Mam 170cm a mala som okolo 58 kil. Jasne, ze som chcela menej, tak som jedla same zeleninky a podobne. Schudla som, za par mesiacov na 53 a to uz vsetci rozpravali aka som ja chuda. Potom sme sli von, a ja som zjedla celu pizzu a kamosi - ty si to mozes dovolit, ty si taka chuda. Tak som si zacala dovolovat coraz viac, ked som taka chuda, haha, a ostatni sa len cudovali. Take to prezieranie samozrejme sa strieda s obdobim, ked jem len zeleninu a zdrave veci, takze sa mi opat zmensi zaludok, a trosku schudnem, no potom som opat v stave, ze by som zjedla vsetko co vidim, som nervozna, lebo zasoby jedla nemam ziadne, tak bezim do obchodu a nakupim vsetko - zmrzlinu, cipsy, parky, rolady, keksy, syry a napraskam sa jak.. Ale taky stav trva mozno 5dni raz za 2mesiace.. zatial. Inak, dovod mam taky isty ako pisala alexxandra18 - ked som uz raz zacala, tak to dokoncim a najem sa do prasknutia.

alexxandra18

hillary: to že sa nenávidíš, ti v ničom nepomôže - práve naopak, ešte viac ťa to ťaha "ku dnu" ...

alexxandra18

čawky, tak moj vymyslený trik. Možno je to len dalši pokus prestať sa prejedať, ktorý bude na nič. Záleží, či bude trvat 4 dni alebo 4 týždne. Som zvedavá.
Moj problem s prejedaním je taký: som hladná, tak sa idem najesť. dam si napr. 150 g celozrnneho chleba (3 krajce domaci chlieb - mam domacu pekarničku) s arašidovým maslom. O.K. som z toho syta, normalka, všetko v pohode. A potom to pride: "aaaa dám si este jeden krajec, a este hrozienka, arašidové maslo a este jeden krajec (už posledný ! - jasne, to si poviem asi 3x )", no a potom "ved uz som zase v tom prežratí, tak nech je to poriadne, deň je aj tak skazený, a na rad idú čokolady, keksy, .... Čiže ked jem v kuchyni vždy mam okolo seba plno jedla a straaaašne ma to láka, i ked uz som sýta. Takže MOJ TRIK:
ZAKÁZALA SOM SI JESŤ V KUCHYNI
Jedlo si vynášam na poschodie do izby. Tam to v kľude zjem a bežím hned do kúpeľne si umyť zuby. Prosto v izbe nie som obklopená tym nadbytočným jedlom.

Tak skúste, ak chcete. Vážne neviem, že aké veľké účinky to bude mať tak do budúcna. Pretože ja s týmto trikom ešte len začínam. Potom sa ozvem:) Buď vo februári ( v tom šťastnom prípade) alebo o 4 dni ( v tom katastrofálnom prípade)

alexxandra18

NO čawte,
tak ja som ten Silvester pokašľala. Ako bolo už aj oveľa horšie, ale tak zas som sa napchávala (chlieb, jogurt, ovocie, syr, maslo, arašidové maslo... ). Vobec nechápem, prečo som to urobila. Akosi som si povedala, že veď posledný deň v blbom roku 2010 (blbom kvoli mojmu prejedaniu sa), no a že koľko ludí sa spije, tak ja sa aspoň prejem, keďže ja alkohol nepijem.
A tak začínam ZNOVA odznova :))
A tak vymyslela som si taky trik, tak uvidím, či mi to pomože. Lebo už ked toto teraz nezvládnem tak dovi.

Delissa

No nakoniec som to nevydrzala.Bolo tam kopec ludi,kazdy sa napchaval,same kolace,keksiky,chlebicky,slane...proste sa to nedalo.Sklamala som sice samu seba,ale dnes to uz musim vydrzat.Je predsa novy rok a prave to je sanca zacat odznova.A co vy ako ste to zvladali? Dufam, ze lepsie.

RNG

Signal v mozgu na jedlo je dost oneskoreny, u niekoho az hodinu po zacati jedenia. A rozne jedla ho rozne "zapinaju"
Najhorsie je to, ked ludia jedia velmi rychlo vstrebatelne cukry(jednoduche sacharidy), ktore sa prirychlo vstrebaju a v krvi velmi rychlo poklesne cukor, na co je automaticky telo "nenasytene" a nastane az zravy hlad. Preto je dolezite jest komplexne sacharidy(celozrnne, hrubozrnne, s nizkym glycemickym indexom), jest dost pomaly a dat si vseobecne viac mensich davok cez den, abyu sa nedostavil ten "zravy" hlad.
Doplnky na potlacenie hladu su najma Hodia gordonii a nopal(kaktusovite) ktore nejak daju mozgu signal, ze sa este hlad nedostavil. Samozrejme je to len ciastocne a len na dostatocne velke davky tychto doplnkov.
Menej posobi aj organicky chrom,kombinacia vytazku zo zeleneho caju a alfa lipoicka kyselina, octy, male cukriky(na pokazenie chuti, ako to hovorila moja mama), pripadne aj vacsie davky absorbentov a mikrovlaknin(psylium konjac,pektiny), ktore napucia v zaludku a daju pocit plnosti(vraj, mne to nezabralo....)
Tiez dobry trik je najprv zjest nieco velmi syte, a pockat co najdlhsie , tak das telu moznost zaregistrovat silny signal z tej sytej potraviny, hoci aj mensieho mnozstva.
HYdroxycitricka kyselina(garcinia cambogia)zabrani ciastocne vytvaraniu tukov v bunkach z prebytocnych cukrov.
Phaseoline, vytazok z fazule zase zabranuje premene komplexnych sacharidov na jednoduche cukry potlacanim cinnosti amylazy. To vsak vedie k tomu, ze sa nestravene skroby dostanu do criev, kde maju rozne kultury "hody" a cloveka poriadne nafukne, co tiez vplyva na potlacenie chuti.

Nuz dnes na Silvestra na to cele kaslem a radsej si dam extra enzymi a kyseliny aby mi prebytok jedla neuskodil a nevyvolal palu a lebo dokonca otravu zaludka.Jedine co som si dal je ten kaktus(hodia gordonii) aby som sa menej prezral, hehehe