Nutkave prejedanie sa

Príspevok v téme: Nutkave prejedanie sa
kissable

ahojte
tato tema je urcena nam vsetkym, ktore trpime nutkavym prejedanim sa. sama mam tento problem.. casto sa doma prejedam, hlavne ked nasi nie su doma (co je nanestastie dost casto). mnozstvo jedla, ktore doslova "zozeriem" je obrovske.. chuti mi vsetko naraz - klobasa, nutela, jogurt, rozok, hranolky, hrozno..
niekedy sa takto presytena citim spokojne, no inokedy ma zlomia vycitky svedomia a zvraciam.
mam nadvahu a nenavidim svoje telo. chcem schudnut z viacerych dovodov, ale vzdy sklznem k nechutnemu prezratiu sa..
je to zle. mate aj vy tento problem?

proserpina

konečne som sa dostala na net, vgidím že je tu vela nového na fóre. Musím sa pochváliť, schudla som 1,3 kila aj ked neviem akým zázrakom..to ma nejakko naštartovala a šla som aj do fitka to bolo včera dobeda, poobede som chytila strašnú depku zase, bolo mi fest na hovno, ani nebudem písať čo všetko som zožrala, zase to viedlo k sebapoškodzovaniu - ako trest som si pichala zicherky na hlavu...ja viem že som je.nutá, nemusíte mi to ani písať, a dneska som si dala nový trest, vždy keď sa najem tak trestám smädom, napijem sa len vtedy keď zapíjam lieky, čiže trikrát denne po 3 hlty...zaujímavé, že vode odolať dokážem a jedlu nie...asi preto že bez vody človek dlho neprežije, to ma na tom láka...a myslím že nemá cenu ísť do nemocnice, vlastne ja tam chcem ísť len preto aby ma mama nekontrolovala a ja by som sa mohla vygrcať keď sa najem, to vždy robím ked som v nemocnici, keďže doma sa to nedá. A ja som to už vzdala, nemá to cenu aj tak sa plánujem zabiť tak čo by som z toho mala

no tuším som to napísala nejako divno ale písala som čo ma napadlo

proserpina

konečne som sa dostala na net, vgidím že je tu vela nového na fóre. Musím sa pochváliť, schudla som 1,3 kila aj ked neviem akým zázrakom..to ma nejakko naštartovala a šla som aj do fitka to bolo včera dobeda, poobede som chytila strašnú depku zase, bolo mi fest na hovno, ani nebudem písať čo všetko som zožrala, zase to viedlo k sebapoškodzovaniu - ako trest som si pichala zicherky na hlavu...ja viem že som je.nutá, nemusíte mi to ani písať, a dneska som si dala nový trest, vždy keď sa najem tak trestám smädom, napijem sa len vtedy keď zapíjam lieky, čiže trikrát denne po 3 hlty...zaujímavé, že vode odolať dokážem a jedlu nie...asi preto že bez vody človek dlho neprežije, to ma na tom láka...a myslím že nemá cenu ísť do nemocnice, vlastne ja tam chcem ísť len preto aby ma mama nekontrolovala a ja by som sa mohla vygrcať keď sa najem, to vždy robím ked som v nemocnici, keďže doma sa to nedá. A ja som to už vzdala, nemá to cenu aj tak sa plánujem zabiť tak čo by som z toho mala

no tuším som to napísala nejako divno ale písala som čo ma napadlo

ammanda

ako ja som mala vzdy velmi pozitivny vztah k jedlu. v puberte som tym celkom slusne zajedala depku...bola som dost skareda a v skole mi to davali patricne najavo tak som sa vzdy len tesila domov ked si sadnem k telke s balikom cipsov a velkym balenim keksikov...to bolo ale este relativne v norme, akurad mi viacej chutilo ale potom som zacala dost priberat a raz som si povedala stacilo! zacala som s dietou, schudla cez 10 kil, to som skoro nic nejedla (kukoncu asi dve jablka a jogurt vitalinea denne) a bola strasne vyhladovana co viedlo samozrejme k obcasnemu neovladnutiu sa a k zozratiu asi vsetkeho co som v tej chvily nasla...potom som prestala zvladat dietu a doslo obdobie kdy som sa vkuse len prejedala a to fakt vsetkeho, aj veci ktore nemam rada alebo pomaly nejedle - stary suchy chlieb, kakao z krabice, neuvarene cestoviny, no hruza...to uz som myslela ze mi praskne zaludok a budem mat pokoj...teraz som natom sice lepsie ale aj tak sa bojim ze sa zas vratim tam kde som bola :(
ales18sandra ta vaha k tvojej vyske vobec nieje horibilna, ja mam 168 a menej ako 58 kil som snad ani nemala a vtedy som sa citila chuda tak neviem ako si mozes prist tucna, teraz mam 62 a tiez si nepridem zrovna ako tlste prasa (ked mam lepsi den), aj ked par kil dole dat jenoznacne chcem ale nadvahu nemam a aspon mam kozy :) akurad sa mi to vsetko usadza v tvari cize potom som cela skareda, preto potrebujem schudnut
co ma ale najviac otravuje su tie neustale myslienky na jedlo, neviem sa na nic sustredit, jednoducho stale tie nutkave pocity ist sa nazrat, v jednom kuse musim do seba nieco cpat ja to nechapem...niekedy mam fakt pocit ze sa zblazdnim ked nieco nezjem! hocico, ani nemam nanic chut ale proste musim nieco zut a musi to byt jedlo. to je psycho

ales18sandra

Ahojte,
takže s prejedaním mam tiež problemy.
asi pred 1,5 rokom som mala okolo 55kg (177cm.) jedlom som sa vobec nezaoberaala, jedla som co som chcela a kedy,
potom som začala so zdravou stravou - schudla som na krásnych 52kg super postava(a to som schudnut vobec nechceela, jedla som zdravo kvoli pleti, aby som ju nemala taku zlu),-asi po 3 mes. krasneho jedalnicka - ani gram tuku, pekna pleť = nadhera. toto obdobie trvalo asi pol roka
no teraz je to hruza za 5 mesiacov pribratych 6 kg.... tuku na rozdavanie.....

je to taka sila, cim viackrat to spravis, tym slinejsie ťa to taha znova sa prežrat....
ked som jeddla zdravo, bola som taka silna - bola som v miestnosti, kde ostatny jedli cokolady, vyprazane rezne, sladkosti - a so mnou to ani nepohlo, uplny klud (papkala som si svoje vlocky, soju,ovocie ..).. a teraz ???? stačí ze viem, ze mame kolace,cokolady a uz to so mnou trasie a musim ich zjest. joooooj chcem sa z toho dostat.... preco to vlastne robime ???? to prejedanie, viem ze mi to skodi, ze priberiem, ze budem mat zlu plet a bude mi zle, ze si nicim zdravie a aj tak to spravim ....
je to ako lavina - ak sa spusti neda sa ju zastavit. mne staci ze zjem kusok cokolady, niecoho nezdraveho a cely den je v haji. ked otvorim nejake keksy(disko, alebo cokoladau) zjem proste vsetko cely balik
v tomto zacarovanom kruhu prejedania sa som uz namocena vyse roka...
čo sa to docerta deje v tych nasích hlavičkach ???? vie mi to niekto vysvetliť ???

Delissa

Hillary: tak ako vidím, spúšťač máme ten istý...tiež to začalo tým, že som pol roka sa snažila zdravo stravovať. Jedla som v podstate všetko, okrem vyprážaných jedál a sladkostí....Úspešne sa mi to darilo, ale teraz som pribrala 10 kg za polroka a stále to pokračuje. Nemala som nikdy anorexiu ani bulímiu, ale neviem si s tým už dať rady.:(
Snežienka333: Ja napr. každé ráno raňajkujem. Dokonca aj keď nestíham, musím niečo zjesť, lebo potom mi je zle...Normálne si dám raňajky, olovrant nejaké to ovocie a pod., potom obed a večer asi okolo 4-tej no to síce nie je večer ma to chytí a jem do siedmej vkuse až kým mi nie je zle...Všetko 4 čokolády, 8 rožkov, keksy, ovocie, proste všetko čo len doma nájdem...cítim sa hrozne...Hlad dokonca ani nepociťujem, to vôbec, ale proste musím si dať...a tak to potom vyzerá :(

snezienka333

dievčata,

nečudujte sa, že keď vôbec nič neraňajkujete, že vas potom navečer a cez deň chytaju zachvaty žravosti. Hlavne rano by ste sa mali poriadne najesť.
Teraz nemam moc čas pisať, ale ja som mala dlhe roky problemy so zachvatmi žravosti, a je niečo, čo mi pomohlo učinne sa z toho dostať, ale to je na dlhšiu debatu, a teraz nemam už čas pisať.

Ammanda,
pišeš že si mala v minulosti anorekticke obdobie. Ako sa to prejavovalo? Nejedla si vôbec alebo si zvracala?

snezienka333

ammanda,

na to, aby si sa dostala k psychologovi, nemusiš ist za obvodnym lekarom. Chod priamo za nejakou psychologičkou.
Adipex môže velmi važne poškodiť zdravie, takže ho v žiadnom pripade neskušaj. Tento pripravok je zakazany a nesmie sa predavat v lekarnach, lebo ludom važne poškodzoval zdravie. Čitala som viacere diskusie, kde ludia pisali, že im z Adipexu začalo zlyhavat srdce a takmer ich ten adipex zabil.
Ak ťa tvoj problem s prejedanim trapi, alebo maš aj ine problemy psychickeho razu, tak nemaj vôbec obavy a navštiv psychologa. Žiaden normalny psycholog ta nevysmeje, toho sa vôbec nemusiš bať. "Zachvatovite prejedanie" patri medzi poruchy prijmu jedla, takže je to psychicka porucha. Neviem, kde byvaš, ale je veľa psychologov, ktori maju zmluvy s poisťovňami, takže by si si za tu terapiu u psychologa nemusela ani nič platiť - ak maš zdravotne poistenie.
Inak - so ti to napisala omylom do temy "Boj vyhraš" - tak som to sem napisala znova.

ammanda

keby sa nejak dala obist obvodna tak mozno, ale jej to urcite hovorit nebudem lebo ona s astrasne navsetko vypytuje :( uz som stihla zjest asi tristo kolacov ale to nevadi lebo uz neplanujem vela jest, vcelku mam dobru naladu co je umna neobvykle. tie kolace som inak vcera zjedla aj za teba :)snad sa budes drzat aj dnes
inak som z BA tak sa chystam aspon skocit na to stretko OA ak nejake teraz bude, snad ma to posunie dalej

hillary

pekne len si daj nieco normalne aby ta potom nechytila pazravka :) ja som tiez dnes este nic nejedla teraz sa idem naobedvoat mame cestoviny s kuracim maskom mnam :)amanda klud ved toto je tiez diagnoza presne ako bulimia ci anorexia, normalne chod za svojou obvodnou lekarkou povedz jej tak strucne co sa deje a ona ta posle normalne ku niakemu odbornikovi ak sa smiem spytat odkial si? len sa nehambi lebo sa tam nedostanes nikdy a toto bude len pokracovat a bude to horsie a horsie , ja som vcera odolala sa neprezrat ale az mi ruky a naho trpli ked som si spomenula na tie kolace :(

ammanda

vdaka hillary :) dneska som zatial na caji, tak mam lespiu naladu, snad mi to vydrzi...
ten adipex bol vraj stiahnuty z predaja tak neviem, ale vraj niektore Ad sposobuju nechutensto, celkovo asi potrebujem skor lieky na psychiku len neviem ako sa dostat k psychologcke a vybalit jej svoj problem :( ved co jej poviem? keby som aspon bulimiu mala ale co poviem ze vela jem a chcem prestat a schudnut? ved to je smiesne, ma vysmeje a posle domov..
mna to tiez chytilo po mojom anorektickom obdobi a odvtedy sa to vzdy vrati ked mam stres alebo depku. potrebuem nieco co udrzi moju psychiku v norme a potom prejedu aj zachvaty