Detoxikacia organizmu - ako si ju urobit? napr.klistiry, colonix.. atd

Príspevok v téme: Detoxikacia organizmu - ako si ju urobit? napr.klistiry, colonix.. atd
Kylie89

Ahojte,

ako si urobim ocistu - detoxikaciu organizmu ? Nasla som nejake navody na internete, ale neviem, ktore z toho zacat a pripadne mate niekto kontakt na nejakeho odbornika, kt. je dobry a nepyta si za to vela penazi, lebo potom mi to pripada ako obchod a nie pomoc..

ten program colonix - citam aj pozitivne, aj negativne ohlasy .. to by bolo aj jedno, kedze pisu , ze maju 60 dnovu garanciu penazi, cieze kupim, pouzijem a ked to neurobi nic, vratia mi naozaj peniaze??

dakujem za kazdu odpoved.

RNG

Upresnenie, chele grecky znamena klepeto, chelacia ja ako chytenie do klepeta.
Vyborne prirodne chelatory/absorbenty su mikrovlakniny, aktivcne uhlie, niektore ovocne kyseliny, rozne vysusene zelene doplnky ako cilantro, chlorella spirulina, co su zaroven "superjedla", lebo maju vynikajuce obsahy roznych latok, od karotenoidov az po stopove provky, najma spirulina, ktora bola pestovana v hlbokomorskej vode, tj extremne malo zamorena.
Mikrochelatory su aj napr specialne jemne mikrovlakniny, ktore sa vedia absorbovat do krvi v crevach ako modifikovane citrusove pektiny a tekute zeolity(mikroskopicky male castice mineralovych zeolitov.
Odmorovanie tazkych kovov pouziva aj ich vazbu na siru(DMSA, DMPS,DMSO, MSM, ALA), selen, potravinarske kyseliny ako citronovu, malicku=jablcnu a najma EDTA a dokonca aj jod.

Osobne oblubujem rozne mikrovlakniny ako doplnky, lebo nielenze absorbuju, vynasaju toxiny z tela ale zaroven zivia nasu probioticku floru, ktora nam vyraba az 70% vsetkych ochrannych latok, ktorymi sa telo potom brani voci nakazam.
Odporucam kazdemu brat najmenej 15 gramov denne(psylium, pektiny, arabinogalaktany, inulin, ovsenna vlaknina, glucomanan a ine), lebo v dnesnej potrave je ich hanebne malo a teda sa nase telo nemoze poriadne odmorovat, ani si udrzat spravnu probioticku floru v crevach
Stary a velmi pravdivy je vyrok "smrt zacina v crevach"

Mato84

Vo vseobecnosti je odporucane robit detoxikaciu aspon raz alebo dva krat do roka. Detoxikovat sa v kuse by bolo neprakticke a aj tazke, vzhladom na stav nasho zivotneho prostredia.

Podrobny navod, ako robit detoxikaciu mozes najst v tomto clanku:

-odkaz odstránený-

RNG

Nastroje na detoxifikaciu su chelacia, absorbcia a enzymy, tiez podpora vylucovania zlci a potu. Samozrejme velku ulohu tu hraje voda.

ivana13

Ahoj,
ja som sa o detoxikáciach načítala pár článkov, ale zatiaľ najrozumnejšia mi prišla detoxikácia z knihy od Phillipa Daya - Rakovina, prečo stále umierame bez spoznania pravdy. Kniha je zameraná pre ľudí s rakovinou, ale aj pre tých, ktorí chcú niečo urobiť kvôli prevencií - žiadnymi liekmi, ale od prírody dostupnými surovinami (samozrejme pre chorých ľudí sa tam pridávajú aj doplnky výživy z lekárne).
Ale späť k samotnej detoxikácií. Princíp je celkom jednoduchý - po dobu desiatich dní je potrebné jesť doobedu ovocie, poobede zeleninu, všetko v surovom stave, počas dňa tiež konzumovať oriešky a semiačka (nesolené, nepražené). Doporučuje sa piť čistá voda (filtrovaná) s pridaním pár kryštálov himalájskej soli tak, aby voda nebola slaná.
Vysvetlenia prečo konzumovať práve tento druh potravín, aj ďalšie rady sú v knihe (dá sa kúpiť iba cez internet). Môj názor na stravu som vďaka nej poriadne prehodnotila. Doporučila by som najprv si o problematike viac prečítať, najlepšie asi z knihy, a až potom začať s očistou organizmu na sebe.

(kniha nie je iba o strave, je zameraná na farmaceutický priemysel, rakovinu, jej prevenciu a príbehy ľudí)

MorskaSol

staci si urobit preplach - 1 caj.lyz morskej soli do 1 3,3dcl pohara teplej vody (ak zvladnej aj 2 - lepsie) vypit rano na lacno a nevzdialit sa od toalety na par hodin, precisti komplet cele creva. Na zaciatku to treba urobit castejsie, neskor uz len podla potreby - 1x tyzdenne. Nemas v tom ziadnu chemiu. Moze sa stat,ze na prvy krat nic (telo vsiakne sol pre seba)- ale to nevadi, na druhy krat uz by to malo ist :) mne staci iba 1 pohar a vsetko ide von :)

Maros75

Lunam...a dufam,ze si nejedla tuto .....
V ryži našli olovo! Bola z Poľska!
V jednej šarži dlhozrnnej ryže Tiradell Rice Parboiled, ktorá bola dovezená z Poľska, objavili v Lidli vysokú hladinu olova. Okamžite ju sťahujú z predajní.www.aktuality.sk

zuvinka

Ja práve podstupujem 28 dňovú detoxikáciu organizmu, som v 11. dni a cítim sa super :) Mám rozpis, čo jesť na raňajky, obed, večeru. Nie je to o žiadnom hladovaní, aj keď prvý týždeň bol ťažký, lebo ja som bola zvyknutá sa najesť pomaly do prasknutia a potom len funieť, kým mi vytrávilo :D