Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kiahne dospelí?

Príspevok v téme: kiahne dospelí?
somktosom

prosím poraďte mi, ak viete, či má alebo nemá od dieťaťa prebrané kiahne

bolí ma príšerne hlava - až sa mi točí, dutiny v hlave, nohy ako z olova, slabosť a malátnosť v celom tele, a mám pocit, že ma svrbí celé telo - ale nič sa mi na ňom nevysýpa - dieťa už po 3 týždňoch končí s kiahňami, ja som ich ako dieťa neprekonala, teplotu mám konštantne cca 35 st. C.

je to alebo nie je kiahňová infekcia? dne som začal sériovo kýchať - pocit, ako pri obyčajnej chrípke nemám, je to len celková obrovská slabosť a najmä zvláštne bolesti hlavy - silné.

ďakujem za rady.

RNG

Ovcie kiahne su sposobene virusom varicela zostrix(VZV). Deti so silnou imunitou to zvladnu bez zvlastnych problemov. Viris zostava v tele potlaceny na cely zivot. Pri oslabeni tela alebo ked clovek dostane obzvlast velku davku zvonka od nakazenych ludi, moze sa tento virus znova rozmnozit a napadnut cele telo. Vtedy ho lekari ale nazyvaju pasovy herpes(shingles) na pomylenie ludi.
Tento je pre starsich velmi nebezpecna choroba, napada aj nervove vlakna, moze vyvolat slepotu a u mnohych pokracuju nervove problemy a bolesti aj roky neskor.Mortalita u ludi cez 60 rokov na shingles je az 0.5 %
Preto si maju najma starsi ludia zvysovat viralnu imunitu roznymi doplnkami vyzivy, ale plati to aj na mladsich v dnesnych tichych viralnych epidemiach, ktore sa snazia lekari ignorovat povacsine, s vynimkou chripok,

hmmmmmmmmmmm

kiahne sa mozu prejavovat lahkymi chripkovymi prznakmi,kratko na to sa objavia vyrazky.ale teplota je okolo 38.inac 35si sa asi pomylila alebo zle odmerala.nezabudni,ze k dgitalnym sa pri merani pod pazuchov pridava nieco.

titi...

Ešte som zabudla dodať,moja kamarátka bola so mnou na výlete,tiež nemala v detstve,boli sme spolu,dokonca sme spali na jednom gauči,ale nedostala odo mna.Nemá to dodnes a to bolo ešte v roku 1986,vtedy mala 19 rokov.

titi...

Nebude to predsa nejaký vírus?Ja som mala ovčie kiahne ked som mala 23.Mala to moja sesternica tak asi týžden ked som u nej bola sa rozlúčit lebo z roboty som išla na 8 dnový zájazd.po 12-ich dnoch od stretnutia som sa začala vyhádzať,mala som strašne veľa,horučku až tak vysoku nie ale som mala.Hlava mi moc nebolela,ale bola som skoro tri týždne práceneschopná.Podľa mna to nebudú kiahne,skôr infekcia,chípka niečo podobné.No lekár nie som.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kiahne dospelí? - Fórum - ZDRAVIE.sk