Strojček na zuby

Príspevok v téme: Strojček na zuby
Diduška

Dobrý večer,

Chcela by som sa Vás opýtať, mám 12 rokov. Včera akurát som navštívila Zubného lekára, navrhol mi že mám ísť si dať spraviť strojček !!! Neviem či si mám dať spraviť. Hlavne chcela by som sa Vás opýtať či ak si dám strojček na zuby, či budem mať problém s žalúdkom, nakoľko sa liečím na žalúdok preto som bola aj hospitalizovaná v nemocnici. Ale vrátme sa späť k téme, neviem či to bolí ? Ako sa vykonáva strojček na zuby ? Aká je cennová relácia, čo sa týka strojčeka ?

Ďakujem za Vaše odpovede.

S pozdravom Diduška.

biele zuby

Zdravim...nedavno mi dali strojcek dole...mate niekto skusenost s bielenim zubov?mam pekne rovne zuby,rada by som ich mala aj pekne biele
Kolko to stoji a robi to ta zubarka,co k nej chodim na strojcek,alebo ta druha?dakujem

Eva531

Diduska, na vsetky otazky ti odpovie celustny ortoped, treba sa len objednat na uvodnu konzultaciu a vopred si pripravit zoznam otazok. Existuje aj taky kovovy strojcek, na ktory vobec netreba davat gumicky, pretoze ma kovove ligatury. Je o nieco drahsi ako bezny kovovy, ale ma tri vyhody:
1.) Zuby sa s nim posuvaju o nieco rychlejsie ako s inymi strojcekmi
2.) Zuby su z hladiska hygieny dostupnejsie ako pri inych strojcekoch
3.) Na kontroly s takymto strojcekom staci chodit v dvojmesacnych casovych intervaloch, zatial, co s inymi strojcekmi treba raz za mesiac
Ja si dam prave takyto strojcek urobit, na uvodnej konzultacii na celustnej ortopeddii som uz bola a dostanem ho az v auguste po prichode na Slovensko, nakolko sa teraz zdrziavam v zahranici. Uz sa velmi tesim a potom dam vediet, ako to dopadlo :)

beika

Diduška pozri sem:
fixnirovnatka.blog.cz je tam všetko krásne popísané.. boli tam aj nejaké odkazy, kde boli zúbky na ktoré si mohol človek skúsiť kombináciu gumičiek :-)ja som tam rada chodila..

Diduška

Ďakujem za vaše odpovede.
Akurát včera som rozmýšlala či si dám, môj výsledok bol že si ho dám :-))

Počula som že môžem si vybrať fabry gumičiek ... Neviete náhodou nejaký link ???

Ďakujem Vám.

Sasanka_

Urcite odporucam strojcek, lebo krive zuby ti mozu neskor fakt vadit. ja som mala strojcek v 19, musela som si zaplatit celu sumu :/ no nelutujem to, urcite to stoji zato :) Boli to, no nie pri velmi, je to skor celkom bolest, ze vies, ze sa ti vyrovnavaju zuby... A krasne rovne zuby ti potom vsetci zavidiet... Urcite si ho daj, teraz ked si mlada...

Ettel

No ja som mala strojček v sedemnastich, stal ma okolo 5000 Sk, lebo do osemnastich ti cast preplaca poistovna a tiez to zavisi od tohk ci mas sukromneho zubara, co sa tyka bolesti tak toho sa urcite nemusis bat, ono to trochu zozaciatku boli, tak prvych par dni, ale to urcite zvladnes, no pravda je taka, ze su ludia, ktorym strojcek pomohol, no niektorym, sa zuby vratili spat, ja osobne keby som sa mala znovu rozhodnut, urcite by som do toho isla, tym ta nechcem nahovarat, skus pri dalsej navsteve zubara zobrat rodicov, porozpravaj sa so zubarom, ten ti urcite poradi co ako

ondrej92

Ahoj, kedže som mal strojček v 15tich, tak ako povedala angieee tak niečo ti preplaca poistovna. Moj brat mal tiež strojček ale už ako 22ročný a stál ho cca. 30 000 SK a ja som za neho dal, resp. mojí rodičia niečo do cca 15 000, vzhladom na to že to bolo pred 4 rokmi tak je možne že ceny išli bud hore alebo dole takže to ber iba ako informativne.

Diduška

Angieee

a.) čítala som niekde v článku na internete že môže spôsobivať strojček na zuby aj zvracanie ...

b.) Tak hľadala som aj na internete, lenže som nenašla cennové relácie, čo sa týka strojčekov na zuby.

c.) Nebojím sa, len som sa chcela informovať. Aby som vedela čo ma čaká