Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mineraly pri cviceni

Príspevok v téme: Mineraly pri cviceni
milenaaa

Sportujem len tak zlahka rekreacne - rotoped, plavanie, posilovanie bez zataze, strecink. V poslednej dobe som zacala mat pri vacsej svalovej namahe krce v rukach aj nohach. Citala som, ze to moze byt z nedostatku mineralov. Mohli by ste mi odporucit nejaky konkretny mineralovy pripravok, ktory by mi pomohol? Dakujem.

RNG

Strta kazdeho zo zakladnych mineralov(K,Na,Ca Mg, Zn) moze poskodit prenos signalov v nervoch, tj strpnes=tetania, krce. Prejavi sa najma v odlahlych menej dokrvenych castiach tela a najviac namahanych(prsty na nohach, lytka)
Kazdy z danych sa da doplnit,
K(draslik kalium) je v zemiakoch, bananoch a pod, a dostat aj specialnu nizkosodikovu sol, kde je cast NaCl nahradene KCl.
Ca=Vapnik/calcium je v zeleninach, najma karfiol, v semenah(mandle), v mliecnych vyrobkoch a pod.
Zdrojov MG(horcik, magnesium)je pomenej v potrave, preto je tolko doplnkov s nim na trhu.
To iste plati na zinok, selen a jod, hoci tieto maju dost maly vplyv na prenos nervovych signalov priamo

Deria

Pokial viem, krce v nohach sposobuje bud neprekrvenie alebo nedostatok magnezia. U teba to bude zrejme to druhe. StanleyH ma pravdu, mineralkou a ovocim zo supermarketu si nenahradis ani mineraly ani vitaminy. Zadovaz si kvalitne prirodne magnezium, cim si ho v tele rychlo doplnis.
Inac, hlavne pri sporte je dobre doplnat aj antioxydanty.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mineraly pri cviceni - Fórum - ZDRAVIE.sk