odísť na internát z mesta do dediny?

Príspevok v téme: odísť na internát z mesta do dediny?
haylebells

Ahoj. Momentálne som na 8ročnom gympli v 5.ročníku, ale chcem pretúpiť na "normálnu strednú" alebo 4ročný gympel. Lenže mám v tom všetkom zmätok. Chcela by som odísť na internát, lenže nie som si istá. Nie internátom celkovo, ale tým kam chcem ísť. Bavilo by ma robiť do žurnalistiky, a ako jedinú SŠ som našla prvé slovenské literátne gymnázium. Čo je fajn,lenže niesom si istá tým mestom. Je to v Revúcej. Myslíte že je blbosť odchádzať z oveľa väčšieho mesta do dediny? Chcem tam ísť, aj kvôli tej škole, ale zas chcem si ušetriť všetko to sklamanie keď zistím aké to tam naozaj je.

beskyd

urcite nie je blbost odchadzat z vacsieho mesta do mensieho, sam som tak ucinil ked som siel na gympel a na intrak z BA do MT a bolo to urcite zatial top rozhodnutie mojho zivota ktore mi vela dalo a prinieslo vela prijemnych zazitkov. druha vec je ale ta ze zurna je strasne neperspektivna a revuca je fakt naprd, male mesta su fajn, sam tuzim zit v malom meste ale nie v revucej, plno ciganov, hladova dolina, s tym spojena kriminalita... ak si dobre pamatam je to okres s vobec najvacsou nezamestnanostou na svk. co sa prostreida a ludi tyka, odporucam zivot na severozapade svk a vybrat si na studium perspektivny odbor ktory ta uzivi aj bez znamosti a pchania sa niekomu do zadku. vela stastia

ajajaja

no lenze tym,ze ujdes na intrak z domu si problemy nevyriesis...skor by som povedala ,ze sa ostanes na rodicoch zavisla tak ci tak-predsa ti niekto stravu aj intrak platit musi...a v tej revucej je obrovska nezamestnanost...radsej to skus vydrzat a mozno v 8.roc. ta napadne aj nieco ine ako zurnalistika , a ked nie ,tak pojdes na vs zurnalistika....keby si odisla z domu do neznameho mesta ,kde nikoho nemas, tak len zle urobis :D

uhlie

Cele Slovensko sa da povazovat za jedno vacsie mesto. Teda poctom obyvatelov. Ci si v BA, alebo v Revucej je uplne jedno. To len sedlac sa chce v ramci SK odlisovat lebo jedni ziju v meste, ktore ma o par ludi viac, ako ine.

haylebells

ajajaja, narec - Možno máte pravdu no mňa momentálne nič iné ako žurnalistika nenapadá, pracujem 4 roky v rádiu ako moderátorka pre deti, robím príspevky atď. a tak by som v budúcnosti chcela robiť niečo v tomto zmysle ale nemám tušenia čo. Toto bol jediný nápad, ktorý som mala. Ak mi neradíte vôbec sa venovať žurnalistike, čo iné mám robiť?
A okrem iného na tú školu chcem ísť aj kvôli internátu, osamostatneniu sa aj kvôli rodinným problémom a všetko.. Teraz som ešte zmätenejšie, než vtedy keď som tému zakladala , :D

narec

ajajaja ma pravdu.

A nemysli si, ze na zurnalistiku sa je lahke dostat. A fakt ta bude bavit niekam stale cestovat za reportazami? A pisat budes o tom, co ti prikazu. Je to pekne ako hobby, ale zivit sa tym... Zamestnat sa ako zurnalista je tiez tazke, takych pisalkov je habadej. Prispievat do casakov a novin si mala uz davno... Tiez som chcela chodit na zurnalistiku, od 12tich som mala uverejnovane clanky kade-tade, aj som za to dostavala peniazky. Teraz robim nieco uplne ine a som rada, lebo ako zurnalista by som si ani nestekla. Obcas niekde nieco napisem, ale je to len konicek, uz ma to az tak neberie.