Stiahnutie do prace počas PN

Príspevok v téme: Stiahnutie do prace počas PN
Loana

Chcem sa opytat ako postupovat ak Vas chce zamestnavatel uz par dni po nastupe na PN stiahnut na 1-2hod do prace...vraj si potrebuje so mnou prejst zopar veci ktore su velmi dolezite.Popri praci si platim dobrovolne pripoistnie takze sa obavam ak by som na tu hodinku do tej prace sla tak mi pride kontrola.Ked som mu 3den od nastupu na PN povedala ze sa necitim dobre povedal ze zavola o 1-2dni opat....prosim poradte.

beskyd

jajka, oukej, len som chcel uplne polopate najma v nadvaznosti na ten svoj prispevok predtym... ale zamestnanec aj tak nema povinnost ziadat od lekarov povolenie na vychadzky do prace ked je DPN.. podstatne je ze splnenim protipravneho pokynu zamestnavatela zamestrnanec porusuje svoju zakladnu povinnost dodrziavat pravne predpisy vztahujuce sa na nim vykonavanu pracu a teda porusuje aj pracovnu disciplinu s cim ZP spaja zase nasledky od mozneho kratenia dovolenky az po vypoved.

jajka001_

beskyd- a kto nie je povinny dodrziavat pravne predpisy? :)
este raz, ak ti lekar povoli vychadzky, kludne sa do tej prace mozes prejst. ak mas povedzme zlomenu ruku alebo take cosi.

beskyd

pre upresnenie veci, ZP hovori vyslovne ze zamestnanec je povinny dodrziavat pravne predpisy, ostatne som uviedol v tom prispevku 22:00. treba si k tomu dat § 81 zakonnika prace a hned to bude jasne

beskyd

nie nie, ty nieze nemusis ist do prace, ale povedal by som ze nesmies:) zakonnik prace hovori ze zamestnanec je povinny plnit pokyny nadriadenych vydane v sulade s pravnymi predpismi A v obdobi v ktorom ma narok na nahradu prijmu pri docasnej pracovnej neschopnosti DODRZIAVAT LIECEBNY REZIM urceny lekarom. takyto pokyn teda nie je v sulade s pravnym predpisom a ty by si vlastne porusila pracovnu disciplinu keby si isla do roboty:) a porusenie pracovnej discipliny menej zavaznym sposobom aspon 2 krat v rozpati 6 mesiacov zaklada moznost vypovede zo strany zamestnavatela..

Deee

no ked nieco tak zufalo potrebuje nech zoberie doklady a pride ta navstivit, ak by si mala kontrolu si predsa len doma a mas navstevu...to by ti este preslo...
kamoska mala kontrolu pocas PN a neuverite, ale zenska jej pozerala do kastrolov co ma navarene

soffa

aha tak zostan doma..neriskuj,zamestnavatel ta nemoze stiahnut z pn,ako ti to zaplati???nemozes brat peniaze z pn a zaroven ti platit ze si v robote.musel by ti zaplatit na ruku...porozmyslaj.ak sa raz das,tak to bude robit stale.zamestnavatel skusa ako daleko moze zajst.ak sa das,bude ti to robit stale.ja na tvojom mieste by som nesla.

jajka001_

na pn si s akou chorobou? ak ta taha do prace, asi to nebude chripka alebo tak. ak si natolko zdrava ze sa mozes ist prejst do prace,vypytaj si od lekara vychadzky, budes to mat na papieri a kontrola moze kludne prist.
ak si ale taka chora ze ist von nemozes, nech ta netaha do prace, ak nieco surne ma, nech pride za tebou.

Loana

Lenze ja si platim este dobrovolne nemocenske poistenie, takze hned v prvy den som odniesla PN aj na socialku a myslim ze oni mozu prist hned od prveho dna. Neviem ci to mam povedat zamesnavatelovi...