Zaseknutý nerv - domácia medicína

Súvisiaci obsah

Dominikojlihkugf

Zdravím, chcem sa popýtať o nejakú pomoc ak sa dá alebo cviky.....Otca bolia ruky, bolesť nervového pôvodu zo seknutého nervu resp. krčný stavec tlačí na nerv či tak nejako...bolia kedy chcú alebo po nejakej lahšej práci (pílenie, sekanie, vŕtanie).....myslím že okrem operácie môže pomôcť len nejaký terapeut čo sa do toho vyzná.....skrátka doktori na neho zvysoka kašlu a tak by som chcel poradiť za kým sa vybrať aby to nejako riešil lebo je to na mŕtvom bode´= odpoveď jedneho "lekára" bola:máte bolesť? je 10 druhov liekov od bolesti....
ďakujem za každé odporúčanie :)

mariahudakova

Dobry den, dva roky mám stuhnuté stehna po nešetrnom zásahu lekárky,ktora mi poškodila nerv.Po neurologickom vyšetrení mi nezistili nič závažné ale mne otažeju nohy po každom kroku,Ako si mém pomôcť.Chcela by som vyhľadať akupunkturu.

Conkova

Dobry den mam 30 rokou a uz vise roka mam problem aj bolesti s viskocenim nervom v chrbtici a boles sa taha az do celej nohy mam zasebou uz magneticku rezonanciu akupunkturu chodim na fizioterapie a teraz som tyzden po inekcii ktury mi dali priamo do chrptice v oblasti viskoceneho nervu mam este vecsie bolesti a chcem vediet ci je to viliecitelne alebo co este sa da spravit abi som vizdravela stoho.

chlievik

podobny problem ma strasne vela ludi...
kazdemu sa raz za zivot stane, ze mu cvakne nerv...
jedna vec je ak sedite na gauči 10 h denne a jedneho dna vas cvakne... najlepsia prevencia je šport, plávanie, atd, ale ked cvakne, tak v tie dni ZIADNY SPORT!!! ked cvakne, tak 3 dni ležať a absolutne nič nerobit. ked hovorim nic, myslim tym NIČ!! proste sa vtedy zmierte s tym ze 3-4 dni nemozete robiť nič lebo ten nerv sa musi ukludnit, odreagovat od dotyku. aby nebolel. zmierte sa s tym že preležíte na posteli 3 dni, a budete popijať caj a poteraz telku :) a ziadne trhave pohyby. niekedy nie je mozne ani sa hybat zo sedu do lahu, to je problem to treba vyležať, tri dni,inak sa ten nerv neukludní nikdy. ked prestane boliet, nerobite hned šort ani ziadne trhave pohyby. pomaly začínajte. masaze až pol 3-ťom dni, prve dni si mozete dať SUCHÉ teplo, nie teplu vodu!! ale taky termoform, ten vyhrievaci vankus pomoze, ale aj to nie viac než 2x denne na 15 minut, aby ste to zas neprehriali. aby sa neoslabili svaly prilis. hoci uvolnenie svalov pomoze, ale nie zas prilis. takže doporučujem PO seknutí až 3 dni potom niečo s tym robiť. a hlavne pomaly.potom po 3 dnoch jemne prstové masaže, velmi jemne, a ziadne vodné masaze. ani plavanie, nič. zrelaxovat to. akto boli, tak TRAMADOL, ale opatrne s nim lebo je navykový. v nijakom pripade nie svalove relaxancia ako DORSIFLEX, ten vtedy v nijakom pripade nie. uvolní vam chrbtove svalstvo, ale nerv len viac sekne, MELOXICAM je na bolest dobrý, ale zvysuje riziko infakrtu o dosť, takže ten maximalne 8-10 dní. osobne TRAMADOL, trosku pommoze, ale len na permanentnu bolest, na sekania a dotyky neprijemne v chtrbtici nepomoze ale možte si ho dať, tak aby nebolelo ked ležíte. ležte bez pohybu, kompletne bez. A neležať na bruchu, ale skor na chrbate, pokial viete spať na chrbate tak aj spať na chrbáte.. ak nemate termoform, vyuzite aj radiator, ale opatrne, lebo pri nom sedíte. tak velmi opatrne. ale 1-2 dni po seknutí absolutne nič a ziaden pohyb. ste vtedy PN a tak to treba aj brat. chodte k ortopedovi, on vas na par dni na zadost vypíše, ked sa neviete pohnut. zo cvaknuteho nervu sa najskor dostanete za 2 tyzdne. ak to tlačí do nohy ako tu niektí píšu, tak to je potom uz platnicka, a tie neprejdu tak lahko, a tak treba MRI vyšetrenie (magnet.rezon.), a to je uz vážnejšie. ale na cvaknuty nerv, nuž, opatrne, jemne, nič nerobiť, a po voch tyzdnoch sa jemne začať naťahovat, denne JEMNA masaž prstami (nie športova ale prstová masaž), NEležať vo vani v teple ale suché teplo a potom naťahovanie svalov po 2 tyzdnoch. ak sa uz citite fit a neseká už dobré dva tyzdne, začnite jemne s plávaním, ale nie viac než 400 m pomaleho kludneho plavania, s ničim netreba prehanat. je jasne, že ak mate uz posratu chrbticu, vrcholový špoortovec z vás už nebude a ani to nechcite. potom tak jemne jóga pripadne naťahovanie sa a tak... ak mate otazky napiste mi na zavinač pobox bodka sk

Kvičník

Dobrý deň,mám 63 rokov,mňa zaťalo asi pred dvadsiatimi rokmi.Nemohol som sa pohnúť 3 mesiace.Dávali mi Midocalm,to nebolo na nič,potom mi pomohol Voltaren 600.Predtým ma chrbát pobolieval,kde tu aj pomerne dosť.A potom ma seklo,keď som sa chcel posadiť na gauči.Pred asi 10 rokmi mi začali tŕpnuť nohy pod kolenami.Skôr predná časť,nie lýtka.Mám dojem,že sa to stupňuje.Už sa mi aj zle chodí.Doktorka mi poradila,že keď ma unavuje chodenie,tak sa mám voziť na bycikli.Myslím,že mi tak na jeden deň pomáha gel s výťažkom pagaštana konského,tzv. konská masť.Býva aj chladivá aj hrejivá.Tabletky od bolesti jesť nechcem a chodiť po doktoroch tiež.
Nemá niekto nejaký domáci osvedčený recept?Máte podobný problém?Vopred ďakujem.Kvičník.

eri1

Lulka , môže to byť z chrbtice, ale aj nemusí. Mala som niečo podobné, v noci som sa zobudila na bolesti v hrudníku, nedalo sa mi nadýchnuť, preto len krátke a plytké dýchanie, volala som pohotovosť, bohužiaľ dali mi len na ukludnenie-prehriatie magnézium a odišli s tým, že ak sa to zhorší mám volať, ak nie ráno navštíviť svojho obv. lekára. No mala som šťastie, že sme mali známeho ktorý vedel masírovať i naprávať chrbticu. Ráno prišiel pomasíroval a napravil mi chrbticu /mala som dáke stavce vyskočené/ bolesť prestávala len tak dáko postupne ale do obeda som bola v pohode. Takže maséra si treba vybrať podľa toho čo dokáže. Nie všetci VEDIA.

lulka

mam silné bolesti pri každom nádychu.bolest je pichlavá pri prsníku bližšie k pazuche.bolest neprestala ani po včerajšej masáži chrbtice.jedná sa o podráždený nerv?prosim poradte ako bolesti ulavit.dik