pitný režim - poradíte?

Príspevok v téme: pitný režim - poradíte?
ja:)

ahojte, v prvom rade sa chcem spýtať, ako ste sa dokázali naučiť piť cez 2-3 litre vody denne, lebo ja to proste nezvladam, ked vypijem uz cez 2l, je mi ťažko (nepijem to naraz). Denne vypijem max 1 - pri väcsej snahe 1,5l a ked sa uplne cely den na to sustredim, tak aj 2l, ale to je max. a nevydrzim tak kazdy den.. Cista voda mi nejako nechuti, myslim taku z vodovodu, iba cista z horskych pramenov, ale aj tak nezvladnem take mnozstvo.. myslite, ze je lepsie pit nejaku ochutenu, ako pit malo? napr. rajec bylinka, pripadne taky pomarancovy sirup - neviem, mne ho staci malo, len aby ta voda mala trochu chut a farbu.. uz som skusala aj uvarit 1,5l vody a dat tam len jeden sacok caju na chvilu, aj to bolo celkom ok... ale co je podla Vas lepsie? viem, ze najzdravsie je pit len cistu nesytenu a nesladenu vodu, ale ked sa mi to spociatku nedari, mozem zacinat zvysovanie dennej davky nejakou ochutenou (samozrejme neperlivou) vodou? pomoze to pri chudnuti viac, alebo radsej vypit menej a cistu? dakujem

xy:)

maju sa pit min 2,5 - 3 l tekutin denne, ci je leto, ci je zima, ci ma niekto namahavu pracu alebo nie minimalne preto, aby dokazali spravne fungovat vnutorne organy

betka1919

podla mna tie 3-4 litre sedi ak mas praci pri ktorej sa napr potis alebo nieco robis pretoze ak sedis v praci a tolko vypijes zbytocne zatazujes prilis oblicky a dve litre aj liuter a pol vody staci zalezi to len na vyske vahe a co cez den robis

vodicka

1,5 l tekutiny je na dennu davku velmi malo.V zime 2,5 az 3 l a v lete 3 az 4 l je priemerna norma.Najlepsia je cista voda odstata /behom 24 hod.z nej vyprchaju latky ktore tam nepatria napr.chlor./ Ja si takuto odstatu vodu este filtrujem.Je chutnejsia ako priamo z vodovodu.A samozrejme aj zdravsia.S cajmi aj ked bez cukru netreba prehanat,nakolko zatazuju pecen,cista voda naopak cisti.

kafe

skús si kúpiť nejaký sklenený džbán a nechaj vodu z vodovodu odstáť. Mne takáto voda veľmi chutila, a teraz ma chytili čaje (to som kedysi vôbec nemusela).

xy:)

vacsina by mala byt cista voda, caj a az potom mineralky neochutene a 100 percentne dzusy.. tekutiny prijimame aj vo forme polievok. a ked mas nejaku fyzicku aktivitu, vypit 3 l by nemal byt az taky problem.

betka1919

no takze v prvom rade ak chces schudnut co mi z tvojho prispevku vyplyva ze ano tak ziadne ochutene to podla mna lepsie nic nepit .... a niekde som citala ze 2-3 litre je hlupost staci 1,5-2 to staci.... takze ja pijem len cistu vodu a kedze tebe nechuti tak skus mineralne ale tiez s tym neprehanam lebo mineralne vody nie su drobre stale pit skus sa naucit na tu cistu ... a ja milujem tiez caje akekolvek bylinkove ale aj ovocne ale ziadny cukor... a nejako to uz das tych liter a pol pre mna to je upúlne malo ked je leto ja vypijem aj 4 litre a to iba preto ze som smadna.... a mozes aj 100% dzusy ale tiez s tym neprehanaj