Medicína - uchádzači 2011

Laura22

Ja som sa prihlasila na kurzy na SZU.

Ja mam knihy zmaturuj z biologie,zmaturuj z chemie,plus doplnkove materialy a samozrejme,podklady....

pau

inak este k tej szu, nechcem aby to nejako zle vyznelo.. tak skola je to fajn, mame najmodernejsie vybavenie, super nove.. aj co sa tyka vyucujucich -co som sa bavila s byvalymi spoluziakmi atd, na ziadnych inych skolach nemali taky super pristup ako u nas :) nie su tam ziadni zakeraci ako profesori zvyknu byvat, s kazdym sa da v pohode dohodnut..

pau

laura, ucila som sa v podstate ako na matury.. a k tomu som si pozerala otazky z podkladov..
ja som chodila na kurzy, ale nie na SZU ak myslis tie, ale na tie od slovenskeho institutu vzdelavania. rozhodne nedoporucujem, vyhodenych 200 E ci kolko.. strasna uroven.. aj ked mozno to bol len ten moj kurz, no ale kazdopadne. s kurzami na szu nemam osobnu skusenost, ale niektori terajsi spoluziaci chodili a nestazovali sa..

Laura22

Pau,akym stylom si sa ucila na prijimacky?Kto tu este ide na pripravne kurzy okrem Trash a Rii?Pau,ty si na ne chodila?

pau

jaj a katarinka, nevsimla som si otazku.. neviem isto, ale myslim ze som nieco take na skole zacula :) ved to by nemal byt problem, nie? tak si kupis nove..

pau

na SZU nie je vyslovene zle, ale nie je to skola pre mna :) je tam super \"rodinna\" atmosfera aj vsetko, ale mne chyba ten univerzitny pocit.. na szu je to vsetko take \"na kolene\" :)

ale proti SZU nemam nic, skor nemam rada bratislavu.. ale hlavne chcem odist kvoli osobnym dovodom, ktore mam v brne :)

katariiinka

áno, myslím si, že je to určite lepší spôsob.. ak sa učíš na SZU, v podkladoch máš aj 4 možnosti, ktoré dostaneš na teste na prijímačkách.. na UK je v podkladoch možností 8, vyberú 4 a zamiešajú ich, takže to ťa vie riadne popliecť.. preto sa to učím, aby som si to vedela vyvodiť a odvôvodniť..:) ale samozrejme, niektoré veci sa musíš len naučiť.. ale napríklad ak máš otázky, ktoré vyplývajú zo vzorcov a podobne, určite sa to radšej nauč logicky vyvodiť.. :)
aj mňa by zaujímalo, prečo sa chystáš do Brna.. na SZU Ti to nevyhovuje? a nevieš o tom niečo, či sa vážne menia tie minuloročné podklady? som rada, že si sa zapojil/a:) nech je nás čo najviac..to znamená viac informácií:D

pau

caute, ja sice na medinu uz chodim (SZU), ale tento rok sa chystam na prijimacky do brna.. kvazi "prestup" :)
takze sa pripojim, ak dovolite :p