Krvava stolica

funny

Sideria, by si sa čudovala čo ja mám za sebou.....
A opakujem, ľudia si za to z veľkej časti môžu sami. A preboha, ak mám s prepáčením na hovno lekára, vymením ho, hádam sa nedám odbiť!
Ide o Tvoje zdravie.
Píšem, ak máš na ho...praktického lekára, tak treba zmeniť a nájsť takého, ktorý Ťa neodbije.
Moja ma v momente poslala ku GAE, ten urobil kolonoskopiu a bolo. A dokonca hneď praktická mi vravela aby to neboli polypy. Žiadne hemeroidy a tak.

[zruseny12]

SIDERIA
presne tak,podobnu skusenost mam aj ja...ked som bola po 1x u lekara,ze som mala plno krvi,tak mi dal cipky SPOFAX bolo to asi v r.1999/presne sa nepamatam/
vybrala som ich...a nejakym zazrakom som uz odvtedy vela krvi nemala,len obcas na toaletaku...
tak som po 2x,/bol to iny lekar ako po 1x/ked som u lekara bola s inymi vecami, povedala,ze mam problem s krvacanim,len sa na mna pozrel a nic,len povedal,ze mam zlatu zilu...ziadne masticky,rady,atd.
ale v r.2007/tusim to bolo/som cely tyzden krvacala a velmi vela i 5x denne ked som sla na zachod a vela...
a ked som sla k lekarovi s tymto,ze by som potrebovala nejake odbornejsie vysetrenie,tak som si najprv musela vypocut PREDNASKU...ZE SOM MLADA,ZE RAKOVINU NEMOZEM MAT A BLA BLA....
JA SOM TAM LEDVA STALA A POCUVALA,A ON TAKETO VECI RIESIL,jasne na moju ziadost mi dal papier na odborne vysetrenie,ale ja som hned aj od tohoto lekara odisla a nasla som si ineho...
a jasne,ze som mala HEMOROIDY 2STUPEN...
diagnostikoval mi to CHIRURG...poslal ma na KOLONOSK.kde ma lekarka vysetrila a poradila,aby som si HEMOROIDY preliecila a nedala v ziadnom pripade operovat/lebo ten chirurg chcel operovat/
ja som trpezlivo dodrziavala vsetko ako sa ma pri lieceni,a teraz mozem dakovat,ze som nesla na operaciu,ale jasne,ze musim byt stale opatrna a drzat uz nejake zasady,aby sa to nevratilo...

ale ako pise SIDERIA nie kazdy lekar pomoze cloveku...ale CEST VINIMKY SA NAJDU...

alex11

ahojte. chcela by som sa spytat na vas nazor. asi pred dvomi mesiacmi som mala silne hnacky, trvali dva tyzdne. bola som aj u doktorky, mala som strasne krce a cokolvek som zjedla vzdy som musela ist na wc, dokonca aj ked som sa napila cistej vody tak mi zostale zle od zaludka. a vtedy som parkrat zahliadla v stolici krv. to vlastne nebola ani stolica, lebo ja som fakt chodila na wc aj z vody. mala som tam krv druhy den, aj treti, potom uz nie. doktorke som to vravela ale ona mi k tomu nic nepovedala. myslite ze je to pocas hnacky normalne? odvtedy som tam uz nemala nikdy krv. dakujem

sideria

funny - nie je to take jednoduche, ako si myslis. Zdravotnictvo ma plnu hubu reci o prevencii, pritom sa v skutocnosti deje to, ze prides s krvacanim z konecnika k lekarovi, ale ten ta posle akurat na rektoskopiu, tam ti nahodou zistia vnutorne hemoroidy, daju ti na ne tabletky a pol roka ta zavolaju na kontrolu.Hemoroidy ma kazdy treti clovek, lekarovi je zatazko ta poslat na kolonoskopiu...proste vacsinou su na vine lekari, lebo ta poriadne nevysetria. Za ten polrok ked prides, tak uz si vacsinou v poriadnej kasi. Ale lekarom je to jedno. Pokial nie si jeho znamy, ci rodina, tak dlabe na tvoje krvacanie

funny

Ľudia sa spamätajte preboha!!!
Bojím sa, neviem za kým mám ísť, to čo Vám šije či čo? A potom keď sa dačo stane budete vyplačkávať že ste chorí??? Vlastnou vinou?
Ježiš ako tieto reči neznášam.

drobisk

lamerka moze to bit timak si mala hemeroidy alebo ta horsia varianta je rakovina hrubeho creva mal rom ja ja taki isti problem az nato ze mi to trvalo 1 mesiac no uz to preslo ak pocitujes pri stolici nejake pichnitie tak to bude tim ze ti iba praskla cievka stoho si nic nerob chyba ti vlaknina skus jest ovsene vlocky alebo ine produkty z visokim obsahom vlaknini jec ovocie a zeleninu ta pomaha nejec veci z ktorich mas tvrdu stolicu a chod na wc szdy ked mas potrebu najlepsie je 2x dene.

mara

ja mam len 13 rokov...a v stolici nemam krv ale ked si poutieram zadok...tak tak su take bodky krvi...male...a newwiem ci to nieje len nejaka trhlinka ktoru som si pri stolici natrhla nieje to vzdy ale prkerat sa mi to uz stalo pomozte

dantex

zdravim, po návrate z velkej potreby som spozoroval velké množstvo krvi v stolici. Nebolo v celej stolici, ale akoby len na niektorých miestach. Aj toaletný papier som mal celý krvavý. Mám 23 rokov a žiadne bolesti ani tráviace problémy. Dosť ma to vzalo...

katarina

Prosim Vas,pomozte.Neviem,na koho sa obratit.Mavala som zapchu,teraz uz presla,neviem,mozno som zahliadla krv v stolici,ale nejsom si ista,boli to iba take dve male cervene bodky.Mam aj problemy s naduvanim,plynatostou a hroznym skrkanim v crevach.Obcas take silne plyny,ze ma to v crevach az zaboli,predtym nez plyny odidu.Co to vsetko znamena?Poradte niekto,lebo sa zblaznim,k lekarovi na vysetrenie nemam zatial odvahu,hrozne sa vsak bojim a nemozem ani spavat.