Krvava stolica

mishell

Dobry den. Chcela by som sa opytat. Drzala som nejaku hlupu dietu - nieco take by som uz nikdy nespravila a neodporucam to nikomu. Spociatku som zacala mat bolestivu stolicu, ale v diete som pokracovala dalej. Teraz uz dva dni po sebe som v nej mala aj krv a veeeeelmi bolestivu stolicu po ktorej ma vsetko bolelo. Chcem sa opytat, ci to moze byt z toho a ci ked sa zacnem stravovat normalne tak to bude OK alebo by som mala vyhladat lekara. Ja lekar nie som ale nikdy som s tym problemy nemala az teraz, ked som drzala tu primitivnu dietu. Aj tak sa tej krvavej stolice velmi bojim.

poliewoocka

Mala by si ist k doktorovi.Krv v stolici nie je nic obvykle.Kratkodoba signalizuje prasknutu cievku,ale 2 tyzdne?!Pri hemoroidoch by si pocitovala dost neprijemne bolesti.Krv v stolici moze byt sprievodnym javom mnohych nebezpecnych chorob ako rakovina hrubeho creva,ci Crohnova choroba.ROzhodne to neodkladaj a vyhladaj odbornu pomoc.

golo

ahoj.Mam ulcer.kolitidu 4rok ale tento rok azda najhorsie.3roky predtym kazdy rok presne na mesiac som mal problemy ako hnacky s primesou krvi a hlienu potom len krv,chudnutie.Velke nutkanie na stolicu ale nic len krv ahlieny.Bral som asacol tabletky aj cipky dlhsi cas a preslo to.Potom po cely rok som mal pokoj az do februara.Ale tento rok som bol v nemocnici pretoze som schudol o8kil behom tyzdna a krvacal.Mal som velke bolestia krce v podbrusku.Lekari nemohli mi urobit vnutorne vysetrenie pre krvacanie.Preslo ma to za 3tyzdne ale po 2mesiacoch sa mi to obnovilo znova.Nemal som blesti len hlieny a krv sem tam lekar mi predpisal (Pentasa)su to cipky.Mal som brat ich 3tyzdne trocha sa mi to zastavilo ale teraz znova mam hnacky s primesou krvi a zacina ma to boliet pri vyprazdnovani.Casto chodim na toaletu hlavne po jedle alebo ked sa napijem niecoho.Pracujem v zahranici a teraz som na dovolenke.Nepijem alkohol snad som vypil len nejake 6dcl vina za cely tyzden.Nejem slane a stiplave jedla.Prosim o radu.Dakujem

ema

Ahoj,nakazila som sa salmonelou a ta mi vyvolala zapal criev,takze moja diagnoza znela ulcerozna kolitida, liecim sa uz dva mesiace,posledne dni mam strasne velke, nafuknute brucho a zaludok a mam bolesti,vyzeram ako v piatom mesiaci tehotenstva.Moze to byt aj z liekov?pocula som,ze od Prednisonu sa pribera, lebo viaze vodu.

chirkoz

Operovali sme a operujeme aj tykych madych ludi, ako si ty.Moze ist o geneticku predispoziciu,dolezita je strava.Nie je vhodne konzumovat cokolady a strava, ktora zapeka.Velmi je dolezita hygiena,po kazdej stolici.Blizsie info na www.chirkoz.sk

lioon

no moja,ja som takto začala krvácať ked som mala 15 rokov a tiež som nešla k lekárovi ako ty.Tak isto ma nič nebolelo,stolica bola pravidelná,formovaná..žiadny dôvod k panike,myslela som si..no ked to takto trvalo pár mesiacov a ja som sa čo to dočítala o rakovine začala som sa hrozne báť..aj preto som nešla k lekárovi,lebo som sa bála výsledku(ved mám iba 15 rokov,nie?).No ked som bola zo strachu na tom horšie psychicky ako fyzicky rozhodla som sa to riešiť.Diagnoza bola ulcerozna kolitida.Vydychla som si že nič horšie..No mám to už 5 rokov a zrejme sa toho už nezbavím,ale naučila som sa s tým žiť a hlavne ovela viac si vážim zdravie..

charlotte

Ahoj! Odoved na tvoju otazku Ti da najlepsie lekar. Este jednu otazocku: neuzivala si antibiotika? S nimi mam totiz neprijemnu skusenost :( Podrazdia mi traviaci trakt a dostavia sa hnacky s cerstvou krvou..aj ked toto nie je tvoj pripad. Nevahaj ist k lekarovi.

kklarka

No zlatá moja,to ťa obdivujem,že si tak nevážiš samú seba.Dva týždne krvácaš a ty rozmyšľaš,či ísť k lekárovi?Počula si o perforovanom hrubom čreve?O ulceróznej kolitíde?Aj to bývajú príčiny krvácania a sú to ozaj vážne veci,to prvé dokonca smrteľné, ak sa nezačne včasná liečba. Hemoroidy sa objavujú hlavne po pôrode,alebo dlhšie trvajúcej zápche,ale aj tie potrebujú lekársku konzultáciu a liečbu.Nebuď k sebe nevšímavá a maj sa rada.Choď k lekárovi.Čím dlhšie to trvá,alebo čím častejšie sa to opakuje,tým viac je možné,že najskôr menší problém sa môže stať chronickou záležitosťou.