Neviem zastavit krvacanie

Príspevok v téme: Neviem zastavit krvacanie
isabella

pred viac ako mesiacom sa mi na prostredniku na brusku prsta urobila cervena bodka, neskor sa mi tam vytvoril vriedok, asi dvakrat mi praskol s tym, ze sa to vzdy zastavilo, ale dnes mi znova praskol a uz niekolko hodin neviem to krvacanie zastavit, aj som skusala studenu vodu, aj som skusala to na chvilu odskrtit, zatial som to nezastavila, v podstate ani neviem ako dlho to mozem mat odskrtene aby som si neublizila, poradte mi co robit, takto sa nicoho nemozem ani chytit a som doma sama s ani nie mesacnou dcerkou... a teda toto rozhodne nie je pripad na zachranku...

isabella

tak, aby to tu nezostalo otvorene, tak vam napisem ako to nakoniec dopadlo... bola som potom v pondelok u koznej lekarky a je to prasknuta cievka a pravdepodobne mi to budu zacelovat laserom lebo sa to same od seba nehoji, zajtra idem este na kontrolu a potom mi to snad cim skor spravia, inak beham skoro stale s gumovou rukavicou ked nieco robim a inak to mam stale zalepene, dakujem vam za vase reakcie :-)

isabella

tak, svokra uz bola u mna, mam to zastavene, osetrene, zajtra idem k nej poobede a pozrie mi to s lupou ci tam nieco nemam zapichnute ked sa mi to nechce zhojit a ked to nijak neporiesime, tak ma vezme v pondelok hned jednej lekarke aby sme zistili co s tym... inak zrazanlivost mam evidentne skvelu, lebo krv sa mi tak rychlo a tak dobre v pohariku vyzrazala, ze sme to ani vyplachnut normalne nevedeli, takze to je o to divnejsie, ze sa to nechcelo zastavit... inak mi povedala, ze nieco podobne sa aj jej zvyklo po porodoch urobit kvoli nedostatku vitaminov, tak uvidime, snad sa toho coskoro zbavim a dakujem naozaj vsetkym

AdamKrt

Taky gel je dobra vec, aj to utisuje casto bolest, chladi a dezinfikuje. Na rany som si to daval casto.... Ci uz zarez na nohe, ked som si zle zastrihol nechet, ci nehoda s prstom v kuchyni. Pomohlo to dobre vzdy a rychlo.

AdamKrt

Teraz ma na rychlo napadlo. Ak ma priatel/manzel doma GEL po holeni, tie casto obsahuju latky na lepsie zastavenie krvacania... Ked som sa doma napr. obcas porezal, pouzival som gel po holeni ADAM na zastavenie krvacania.

isabella

dakujem vam, uz som volala svokre, je zdravotnicka, pride zachvilu za mnou, medzicasom krvacanie ustalo, ale bojim sa s tym hybat aby sa to znova nepustilo, vzivote som predtym taky problem nemala, dakujem vam za rady, snad sa to da cim skor do poriadku a zmizne to...
snazim sa ruku drzat teraz aspon nad urovnou srdca...

AdamKrt

Existuje tusim choroba, pri ktorej nefunguje zrazanlivost krvi. Taky clovek sa moze pichnut spendlikom a moze vykrvacat...

Ak sa v minulosti nedalo zastavit krvacanie, tak sa dala rana vypalit.

Napr. zobrat si ihlu, nahriat nad plamenom zapalovaca, ci lepsie nad sporakom a prilozit na ranku. Popalis sa, ale krvacat nebude.

Skus vsak najskor zavolat na pohotovost, poradia Ti asi najlepsie, co by bolo vhodne urobit...

GiovanniX

zavolaj zachranku a spytaj sa ze co sa da spravit,alebo popros suseda,aby ta odniesol na pohotovost,napr.kebyze si mi susedka ja by som ta hned zobral a samozrejme aj s miminkom,ak nemas po blizku rodinu...