Stretavka z forumu

ta3

Lost,
mam kopec vybornych priatelov v Cechach, tak som uvazovala, ze ho tam ku niektoremu prehlasim a budem ho tam vodit(podmienka bola, ze psik musi byt 6 mesiacov v krajine, odkial bol import psov dovoleny) na tie testy a na ockovania, natrafila som vsak na dalsi problem, auto na Slovensku som si dovolit nemohla, do uvahy prichadzali rychliky alebo dialkove autobusy, v tych vsak preprava psov nebola dovolena a Ty Lost mas vyhrate, Ty Tvojho hafana mozes mat v lietadle ako prirucnu batozinu, v tom case limit bol do 6 alebo 7kg a moj mal 9kg, mimochodom velkostou bol medzi malym a strednym bradacom, aj brechal inak ako male bradace, ktorych brechot je iba take skrabotanie

Bibi, ano Perth a Sydney su na opacnych koncoch Australie, ale byt v Australii a nevidiet Sydney by bol hriech, zase ta letenka az tolko nestoji, ze by si si nemohla dovolit skocit si pozriet aj Sydney, ktore sa povazuje za jedno z najkrajsich miest na svete, a Tvoji rodicia by Ti ju nemohli vziat k nim do domu alebo bytu?, ved by to nebolo na rok, ak su zdravotne na tom dobre, ze by sa mohli s nou denne vonku poprechadzat?, skus ich poprosit, ja verim, ze by to pre Teba v tom pripade mohli urobit, lebo je fakt, ak sa medzitym stanes matkou, Australia bude na viac rokov pre Teba stratena

bibi123

lost-my bohuzial prevysujeme vsetky hmotnostne limity+psik musi byt v prepravnom boxe a taky velky sa tiez asi neda kupit... navyse by som ju nevystavila tolkemu stresu, akou je tolkohodinovy let v batozinovom priestore...
a k tomu systemu, myslim, ze ten nepadne nikdy, lebo sa nevieme ako obcania zjednotit...
ta3-ano sesternica s muzom ziju v Perthe a teraz pozeram, to je presne na opacnej strane:O))) pre psika sa tazko hlada nahradny domov, lebo je velka a kedze ju mame vnutri, nechcem, aby bola niekde na dvore, ked na to nie je zvyknuta a musi byt stale v kontakte s clovekom. Ale samozrejme, tu Australiu musim stihnut este pred babom, lebo potom nebude dalsich 20 rokov ta moznost..:O)))

lost

jaaj tak :)
cize slovensko zase boduje :D
mozno ak by som ho prehlasil na nejakeho nemca a potom ze "idem ho len vyvencit" :D
mozno by ma pustili :D

ta3

Lost,
neviem ako je to, keby niekto chcel prist sem so psom na vystavu, ale myslim, ze ak su psy zakazane priviest zo Slovenska, ze to plati aj pre tie, ktore by sem chceli majitelia doviest na vystavu a tiez si myslim, ze asi malokto by sikoval psa na druhy koniec sveta, ked vystav je vsade aj blizsie dost, patrala som aj po tom, preco je mozne priviezt psa z Madarska, Ceska a inych okolitych krajin, iba prave zo Slovenska nie, bolo mi povedane, ze u nas bol vyssi vyskyt besnoty ako v ostatnych okolitych krajinach, moj maly bradac mal uz 15 rokov, bol uz skoro hluchy a slepy, deti este zostali na Slovensku dokoncit studia, takze sa o neho postarali, ale aj tak som sa nevedela zmierit s tym, ze ho musim nechat na Slovensku, tazke bolo lucenie s priatelmi, ale najtazsie bolo s mojim psikom, ktoreho pri odchode som nemohla vziat na ruky, aby mi srdce nepuklo od zialu

ta3

Lost, ak myslis vziat ho so sebou do Australie, tak to je vylucena vec, co som sa ja koli tomu naplakala, skusala som vsetky moznosti, bola som ochotna vynalozit posledny peniaz, aby som dokazala, ze moj pes je zdravy a mohla ho vziat so sebou, ale neslo to, z niektorych susednych statov to je povolene, ale zo Slovenska priviezt psa do Australie je zakazane, darmo som sa snazila o udelenie vynimky, jednoducho odpoved vzdy bola nie, povazujem to za diskriminaciu slovenskych psov a skostnatenost australskych uradov, chapala som, ze sa brania dovozu chorych zvierat, ale ak majitel psa je ochotny podstupit vsetky pozadovane testy a tak dokazat, ze pes je zdravy, tak preco nie, preco by malo rozhodovat, ci pes je z Madarska alebo zo Slovesnka, ked je zdravy?

ta3

Lost, ak myslis vziat ho so sebou do Australie, tak to je vylucena vec, co som sa ja koli tomu naplakala, skusala som vsetky moznosti, bola som ochotna vynalozit posledny peniaz, aby som dokazala, ze moj pes je zdravy a mohla ho vziat so sebou, ale neslo to, z niektorych susednych statov to je povolene, ale zo Slovenska priviezt psa do Australie je zakazane, darmo som sa snazila o udelenie vynimky, jednoducho odpoved vzdy bola nie, povazujem to za diskriminaciu slovenskych psov a skostnatenost australskych uradov, chapala som, ze sa brania dovozu chorych zvierat, ale ak majitel psa je ochotny podstupit vsetky pozadovane testy a tak dokazat, ze pes je zdravy, tak preco nie, preco by malo rozhodovat, ci pes je z Madarska alebo zo Slovesnka, ked je zdravy?