Stretavka z forumu

bibi123

mimisek-ale vyhrievane zrkadla ma aj chevrolet spark:O) nie je to extra vybava, je to standardna zakladna povinna vybava na novo vyrobenych autach, ako je vyhrievanie okna, abs, pasy, 3 opierky hlavy vzadu, airbagy a tiez od konca roka 2011 vstupi do platnosti aj ESP, ktore ustanovuju predpisy EU... gumy si mozes dat ake chces, aj tak sa dezen rychlo zjazdi:O))) vyklad interieru si vyberies taktiez,... naozaj za peniaze sa da kupit hocico, frajer ma to BMW v plnej vybave a niektore veci naozaj povazujem za pitomost, ako to vysuvanie/zasuvanie volantu, nastavovanie zrkadiel, sedadla pre x vodicov(ked uz ma niekto na BMW, tak ma aj na to, aby kazdy clen rodiny mal vlastne auto a nemuselo si ho podavat x vodicov), no najviac ma dozralo teraz v mraze to automaticke dovieranie dveri, isli sme niekam s frajerom a kedze spolujazdcove dvere neboli asi tyzden otvarane, uplne primrzli a ako sa mi ich vzdy podarilo o trochu vytrhnut, oni sa automaticky privreli a stravila som mixlovanim dveri asi 10 minut:O))) takze niekedy je ta technika navyse az na obtiaz(vacsia pravdepodobnost poruchy, spiknutie elektroniky:O))),...)
uhlie-suhlasim s tym, ze dupanie na brzdu je take prirodzene, az automaticke, vzdy ked idem s niekym ako spolujazdec, tiez dupem do podlahy:O))) to bude tou nedoverou k ostatnym vodicom:O)))
lost a aku mala ta mazda spojku? Moja ma strasne makkulinku, preto som ani automat neriesila.. Ci Ty uz si rozhodnuty, ze manual nechces?

lost

napr ta mazda mala super plyn, proste latencia pod 100ms (stlacim na podlahu a ihned zaberie), predpokladam ze taka fabia tam to trva aj pol sekundy a to je dost vela. :)
ale pochopitelne na bezne jazdenie staci :)

uhlie

No neviem, take auto som zatial neriadi. Plyn ani brzdu na volante nepovazujem za velku vyhru. Vacsina aut uz ma aj tak elektronicky plyn a hydraulicky ovladanu brzdu. Ruky treba na drzanie volantu a dupnutie nohov na brzdu je viec menej taky instiktivny pohyb, ked sa clovek zaprie nohou do podlahy, ked chce prudko brzdir.

lost

uhlie

ale taky tempomat a plyn + brzda na volante, to je ina sranda :)
clovek sa citi ako v nejakej pocitacovej hre..
i ked ak sa to pokazi tak ktovie kolko stoji vymena, ak to nepokryva zaruka..

uhlie

mimisek,

keby sa take auta vyrabali, tak by som si kupil auto, ktore by malo vsetko na manualne ovladanie (okna, sedadla, spatne zrkadla...). Auto sluzi predovsetkym na dopravu. Aj ked sa el.ovladanie sedadla, alebo okna pokazi raz za celu zivotnost auta, tak to auto je k nicomu, lebo kvoli nejakej blbosti nedokaze plnit svoj ucel-dopravu. Taku vybavu, ako ty spominas maju auta aj za 12000E. Doteraz som mal vzdy len Japonske auta (Mitsubishi, Toyota, Suzuki), ale keby som si mal vyberat teraz, tak by som siel do Fluenca. Francuzke auta su perfektne na rozbite cesty, bo maju makke pruzenie a Fluence je v podstate limuzina, ktora ma celu vybavu, ako BMW, akurat stoji 4x menej.

lost

musim potvrdit ze japonci su super.
som dnes skusal mazdu6 a to je dooost dobre auto, ale az prilis dobre na prve :)
proste.. super.
nie je to porsche, ale za tu cenu by so mto hned bral (ale je velke) a ten zvuk tiez fajn (btw honda ma tiez dobry zvuk (pre niekoho skriekanie ako motorka).
japonci robia take .. za dobru cenu kvalitu, pohodlie, aj sportovost..

mimisek

uhlie, nase auta BOLI vyrobene v Nemecku, maju skvele motory aj vybavu - napr. kozene vyhrievane sedadla, vyhrievany volant, zrkadla, v BMWcku sa da do pamate ulozit troje nastaveni sedadiel, volantu a zrkadiel, takze v nom mozu jazdit traja ludia a vsetci po stisnuti gombicka maju vsetko usposobene podla seba, v interieri mame hnedu upravu okolo palubnej dosky, co vyzera ako drevo, je to velmi zriedkava uprava (grafit), gumy Michelin. Nemecke auta vyzeraju pekne aj po x rokoch, maju klasicke tvary (vacsina modelov). Japonske auta sa mi nepacia (hlavne tie ohavne zadky), ked sa mi na ceste nepaci auto, na 100 percent to je Toyota. Ibaze na take "hracky" s 300 konmi a upgraded vybavou si musis prichystat aspon 45 000 eur, aby si ich mohol brat:)
O par rokov sa chystame urobit to, co urobil manzelov kolega - isiel si BMW kupit priamo do Nemecka, BMWckari mu preplatili letenku, povodili ho po zavode, v Nemecku ostal niekolko dni, aby si na nom pojazdil po dialniciach a potom mu ho poslali domov.

uhlie

bibi,

Nemecke auta sa nedaju sposobom vyroby porovnavat s Japonskymi, ako to tu uz niekto predo mnou napisal. Takisto netvrdim, ze nemecke auta su vsetky zle, len podla mna kvalitou a ani vybavou nezodpovedaju cene, ze ktoru sa predavaju. Tam skor predava obal a znacka. Poznam to a poviem ti, ze niektore 'premiove' znacky by som nebral ani zadarmo.

bibi123

ta3- a Ty zijes v ktorom meste? Ci to nebudem mat 1000km od ruky:O))) Australiu zatial tak prekladam, nechce sa mi ist samej a nema sa nam kto postarat o nasu dogu, ked sme boli na dovolenke bez nej, tak bola taka urazena par dni, tak nevieme, ci by nejaky mesiac bez nas zvladla...asi ani nie:O(
uhlie-podla mna to nie je len v tom, ze made in germany, ale nemecke, japonske auta zodpovedaju nejakej deklarovanej kvalite(aj ked sa vyrabaju na Slovensku, dodrziavaju nemecke technologie, postupy prace, to mas ako franchisingy-tiez ked mas na Slovensku firmu, tak je len slovenska s nalepkou xxx, ale tu moze pouzivat, ak dodrziava presne postupy), za to rumuni podla mna v zivote nepoculi o systemoch manazerstva kvality,... to ze mi vyrobca pochromovanych 4kruhov garantuje dozivotnu mobilitu(aj ked ju neplanujem mat dlhsie, ako dovrsi 3 roky), tak je to pre mna zaruka, ze si za tou kvalitou stoja a pre mna je to teda garancia, ze nezostanem niekde trcat, ako frajerove ex auto jeep, pokazilo sa mu v strede Zvaracaku, ked siel na pohreb...
wowo1-a to uz neplatia tie 10minutove a 30 minutove listky? Ved ked chcu zaviest hodinove listky, tak to uz mozu rovno zaviest celodenne, alebo na tie dierky, ktore boli v minulosti:O)))