Stretavka z forumu

lost

ale ako som pocital, tak kazdopadne auto stoji velmi vela mesacne :D
tie najlacnejsie mozno tak 300-400eur mesacne, to je prevadzka, poistky, opravy, palivo, strata na hodnote, atd...
no a potom to uz ide exponencionalne hore pri vyssej triede...

lost

ale niekedy sa da kupit napriklad 10 rocne auto za 5000 eur, opravit zopar veci za max 3-5 tisic a mas relativne velmi dobre auta vo velmi vysokej triede..
to som casto videl ze takto kupuju a opravuju drahe auta na - neviem ako sa to vola, ale na discovery.
ale na to clovek potrebuje asi nejakych kamosov co vedia s autami robit a nevypytaju su za to tisice len tak za minimalnu pracu..

lost

jj, (len on nebral z bazaru)
ale tak ludia casto predavaju, niekedy len chcu asi nove, alebo menia ako ponozky :D ale zase 99% to nerobi, tak netusim..

ale v nemecku je myslim trestne stacat KM, ci nie ?

to by malo byt trestne aj u nas, ved to je jasny podvod zakaznika...

uhlie

No su take pripady, ze si clovek kupi auto, potom sa ozeni, alebo sa mu v rodine narodi dieta a zisti, ze potrebuje nieco vacsie. Ale myslim, ze ak by 1.5 rocne auto niekto predal, tak mu bazarnik stoci tachometer a preda ho ako nove nepouzite, alebo si ho necha pre seba.

lost

Uhlie
je to mazda a tam maju normalne elektronicke servisne knizky :)
cize kradnute byt (pravdepodobne) nemohlo a bol to prvy majitel...
asi len nechcel ten majitel na tom ryzovat ako bezny predajca a tak isiel za ferovu cenu, ktovie :)
pre nemca je taka suma ako pre nas priblizne 2-3000 eur..

lost

ale kamos kupil myslim ze 1,5 rocne auto za extremne nizku cenu a stale mu sluzi :)
kupil to z nemecka..
bola to stredna trieda, cenna cca tusim 15000eur a nove take iste yb stalo cca 25000.. zatial to ma asi rok a ziadny problem s tym nemal :)
je to japonske auto

cize niekto ma hold stastie :D

mate59

videl som v bazáre aj 2ročné vozy, ktoré sa tam dostanú,keď niekto nestíha splácať lízing a auto mu zoberú a cez bazár predajú.Dá sa buď pokračovať v lízingu,alebo ho odkúpiť za hotovosť,ale boli to viac škodovky.

lost

No take nieco sa tiez pytam, mozno ma financne problemy atd, alebo kupuje nove, vela ludi robi tak ze kupuje nove za kratky cas, i ked neviem preco by predavali dvoj rocne :D alebo jedno rocne.. tych ponuk ale nie je vela, no zopar ich je..

uhlie

Tomu moc neverim. Preco by niekto predaval 2 rocne auto do bazaru? Jedine, ze by bolo burane, alebo boli problemy so splacanim. A vtom druhom pripade by si ho hned rozchytali zamestnanci, alebo majitelia bazaru.