Práca v Rakúsku ako zdravotná sestra

Príspevok v téme: Práca v Rakúsku ako zdravotná sestra
petulda99

Ahojte. Prosím má niekto skúsenosť s prácou v Rakúsku ako zdravotná sestra,alebo zdravotný asistent. Veľmi by som si chcela nájsť prácu v Rakúsku ako sestrička,ale mám len ZSŠ ako zdravotný asistent.Počula som,že už aj rakušania žiadajú od sestier vysokoškolské vzdelanie.
Má s tým niekto skúsenosť ?
NJ ovládam ako začiatočník,ale zdokonalujem sa...

vsevedka

petulda99, jj, samozrejme, oni to vyžadovali skôr ako to bolo u nás, proste taký je zákon, sestra je tá, ktorá ma bakalárske, ci magisterské vzdelanie a vyžadajú aj dobrú znalosť jazyka

bez tohto by si mohla robiť len obyčajné opatrovanie,(nákupy, varenie, pranie, spoločnosť pri prechádzkach..) nie ošetrovateľskú starostlivosť, či sestru v nejakom zariadení

vsevedka

petulda99, jj, samozrejme, oni to vyžadovali skôr ako to bolo u nás, proste taký je zákon, sestra je tá, ktorá ma bakalárske, ci magisterské vzdelanie a vyžadajú aj dobrú znalosť jazyka

bez tohto by si mohla robiť len obyčajné opatrovanie,(nákupy, varenie, pranie, spoločnosť pri prechádzkach..) nie ošetrovateľskú starostlivosť, či sestru v nejakom zariadení

MOBILASKY

zdravim-mám polročnu skusenosť z opatrovanim -na Slovensku-rodinny prislušnik)-opatrovatelsky kurz mám--aj kurz nemčiny pre opatrovatelov--viem lepší základ--a rád by som do rakuska-či nemecka--nástup možny aj hned--s pozdravom-:Briatka-0910537288-

sakuricek

Yaregistruj sa na valerweb.com mne pomohli vzbaviť živnost aj prídavkz a zadarmo!viem že vedia ponuknuť aj pracu okrem toho na stranke najdeš všetko potrebne.