Pletova kozmetika (plet so sklonom k masteniu)

Lalilala

Ja mam tiez problem s pletou ze sa mi rychlo masti, nehovorim o tom ze ked som sa odlicila miceralnou vodou (bioderma, nivea, garnier.. Rozne ine) ze som sa zobudila s mastnou pletou. Dala som sa nahovorit a objednala som si krem, miceralnu vodu, cistiacu penu so slimacim extraktom na stranke myslim krasnadoma.sk
Som nadmieru spokojna, rano nemam mastnu plet! Krem si mozem dat po make up a vobec sa nelesknem! Ja nemam sice problem s akne ale obcas sa mi vyhodi nieco a dokonca do 2 dni sa mi krasne zahojili take 2 pupaciky na cele co vacsinou trva tak 4-5 dni. Som nadmieru spokojna a cena je super

BlackCherry

No tak sice vidím, že nato reagujete aj ked je to tak staré, tak sa aj ja pridám.
Vichy za mňa určite nie, aj v testoch to nedopadlo moc dobre a z mojej skúsenosti určite Bioderma, ja mám takú modrú že na mastnú citlivú pleť Sensibo micerálku, 700 alebo 800ml za 16€...popravde, príde mi to trochu zbytočné ako ten rozdiel je velký jak keď si kúpiš nejakú lacnejšiu, ale mne čo pomohlo na vyrážky a (nejakú,už som našťastie zabudla "dermatitúdu" ževraj zo stresu a pod.) mi pomohli prirodne oleje, začala som s jarišovym roztokom a ktomu som použivala oleje, najprv. kokosový z dm za 7€ panenský bio (na nete je lacnejší,len tam je zas poštovné, ale je aj menšie balenie), a teraz mám doma z netu Topvet za 4€ (samozrejme je toho menej,ale verte vydrží to dlho) olejčeky že marhulový (ten nie je taký "olejový", teraz si každý povie, že olej na mastnú problematickú pleť ? ano! kto neskúsi, nevie. Vyvaruj sa chémií (tým nechcem vôbec povedať,že Bioderma je chémia,len píšem ďalšie "typy" čo mi pomohli)potom mám mandlový olej tiez za 4€ ...mastná pleť sa mi znromalizovala, neleskne sa mi už ani T zóna a zároveň ani nemám teraz že suchú plet...uplne sa mi to pekne vyrovnalo, znromalizovalo...kup si aj vitaminy a skus pestrejšie papať, ale tie olejčeky odporúčam :) hlavne marhulový lebo ten nie je taký mastný ako typické oleje, môžeš ho mať aj cez deň keď si ho do 4 minút vmasíruješ uplne sa to vsiakne a nebudeš mastná jak naolejovaná neboj. Mne pomohlo toto, olejčeky, pravidelne čistenie pleti, žiadne škriabanie ani chytanie rukami , ani moc vrstvy make upu si myslím že nie sú dobré s korektorom...nechcem tym povedať, že sa nemalujte a von chodte s "odhlaenou pleťou",ani to (podla mna) dobre neni, lebo akurat všetky špiny prach a všetko ti ide rovno na tvár, a make up to zachytí. Ale odporúčala by som ti kúpiť si make up v lekárni a dávať si tenkú vrstvu, alebo ked to chceš prekryť tak hrubšiu, len si nedávaj tie chémiové omietky na tvár...ja nehvoorím že make up z lekárne je 100% prírodný a "vyživuje pleť", ale menej ti podla mna uškodi :) čiže zaver Bioderma je lepšia za mňa a prírodné oleje sú super.

poradkyna MK

A ešte jedna vec dámy.Micelárna voda je super pleťová voda ale nečistí póry ale upcháva.Je veľmi dobrá na odlíčenie makeupu a aj na citlivu pleť ale póry nevyčistí.