Nie som na facebooku, som out?

Príspevok v téme: Nie som na facebooku, som out?
outsiderka

Nikdy som facebook neuznavala, lebo som mala vlastny nazor na komunikaciu s ludmi.

A zrazu v dnesnej dobe, ked je na facebooku kazdy, lebo je to akasi "spolocenska nevyhnutnost"...sa stretavam s narazkami typu, ze nie som spolocenska..........myslite si, ze som out.......

co si myslite o "umelych priatelstvach" na facebooku

ShaulaThalit

Uvažovala som, že o facebooku napíšem prácu do školy, kde by som rozobrala tento novodobý fenomén z tej psychologickej stránky, prečo ľudia na ňom trávia 8 hodín denne, prečo píšu statusy rôznych kategórii od "spravila som skúšku" po "idem sa okupkať, keby niečo, som na dróte"... niet čo dodať...

liviamia

ja som tiez neni na facebooku, a keby som tam nahodou niekedy zabludila, tak isto pod cudzim menom a vsetky udaje by ostali skryte.

z okolia je tam skoro kazdy a ide mi na nervy, ked si tam niekto prida fotku a kazdy uz komentuje, ci sa paci ci nie, ci suhlasi ci ako to tam je. zachvilu si tam ludia budu davat aj to, co zjedli a kazdodenne prkotiny. neuznavam to. mozno pre blizky okruh priatelov hej, co znamena rodina, ale nie ziadny taky, ze sa mu pacim alebo som sa s nim spoznala na diskoteke. to nie je priatel!!!!

lost

Vlasto, no prave preto sa tiez bojim hadzat svoje foto na net :)
lebo nikdy neviem ci nejaky prevadzovatel tej sluzby si ju neulozi, z akehokolvek dovodu. Take fotku su extremne cenne casom, vid rozne fotky slavnych ludi, ktore "nikdy nuvideli svetlo sveta"
Ale ani nemusi byt nejak extra slavny, i ked ak je to uplne bezna fotka, alebo informacia, tak sa zneuzi nejak extra ani neda... :)

lost

Len tak pre zabavu, som si skusil vypocitat, co by taky priemerny lost-like clovek ulozil na svojom PC :D
takze:
6.5 milionov fotiek z bezneho fotaku (5mpix napriklad)
3.7 miliard A4 textu (mozno 12 milionov knih)
700 milionov facebook profilovych fotiek (alebo kazdu desiatu fotku co je na FB v kvalite tej profilovej, tj 10% celeho FB)

asi zalozil vlastny FB, alebo zalohujem ten terajsi :D

To je haluz :D

Sice na facebook nemam, aletaky azet by som v pohode prekusol, snaaad :D

Vlasto

Lost, mas pravdu. Nemusia to zmazat aj keby sa stalo ze FB zanikne. Tak teda bud sa tam neregistrovat vobec, alebo tam nepchat vsetky podrobnosti tvojho zivota. Mne sa inak stalo ze som tam uviedol aj svoje tel.cislo, potom som ho zmazal. Skontrolujem cislo zmazane, v poriadku. A naraz po nejakej dobe kukam tel.c. tam vidim opat. Tak je pravda co tam raz vlozim, to nikdy nezmizne, vsetko sa zalohuje.

lost

Vlasto, co je raz na internete a zmizne t oodial, nemusi to bezprostredne znamenat ze sa to aj zmaze :)
HDD kapacity su dnes extremne lacne a komprimacia velmi efektivna. Nie je problem zalohovat hoci aj tak obrovsky projekt ako je facebook, hadaj preco je tam tam smiesna mala velkost fotografii povoelena? Zvysok je len text a ten by som ulozil aj na svoj domaci pocitac (uplne cely facebook), cize neveril by som tomu ze co zmazem na nete, to aj bude zmazane :)
Konieckoncov nemazes to ty, ale len program.

Vlasto

ja som tiez na FB, a nemyslim ze si out, ked ti povedia priatelia ze si out, to nie su skutocni priatelia. Tiez si vsimam ze niektori pouzivatelia tych priatelov zbieraju ako nejake znamky :D ale ved ich vec. Ale je to dobre ked sa chcu viaceri stretnut - moznost rozoslat poznamky. Ja som na FB este ked neexistovala slovenska verzia. Ale doteraz mi Facebook moc na chut nejde, stale citim voci tomu urcity nevysvetlitelny odpor, asi preto ze som individualista s vlastnymi nazormi a nie stado krav :) Inak komu sa nepaci nech si svoje konto uplne zmaze a ma pokoj, nie?

petrapetra

..nie som na fb a som patricne hrda, ze nie som sucastou stada... a myslim, ze som praveze IN, nepodlahla som okoliu...hoci uz som davno o fb vedela, nez to tu na Slovensku prepuklo....

0vecka

ja som tam nedal prave meno ....
2 lost to ze ti daju FB a nedaju cislo znamena ze aj ked to tam cislo maju tak im nemas volat :-D