Nie som na facebooku, som out?

Príspevok v téme: Nie som na facebooku, som out?
outsiderka

Nikdy som facebook neuznavala, lebo som mala vlastny nazor na komunikaciu s ludmi.

A zrazu v dnesnej dobe, ked je na facebooku kazdy, lebo je to akasi "spolocenska nevyhnutnost"...sa stretavam s narazkami typu, ze nie som spolocenska..........myslite si, ze som out.......

co si myslite o "umelych priatelstvach" na facebooku

Inner

tiez nie som na FB a ani sa tam nechystam :-). a necitim sa ani out. Proste mam ine sposoby komunikacie s ludmi. Urcite ked niekto nie je na FB, neznamena to, ze je hned nespolocensky. Prave vysedavanie za pc mi pride nespolocenske :-). Co vsak pocuvam od okolia, tak specialne fb je pozieracom casu :-)))

beskyd

hmm... ja mam na fcb kamosku ktora je strasne krasna a vzdy sa rozcitim ked si pozriem jej fotky. to je umelecky zazitok proste, nieco ako ked si vypocujete cajkovskeho symfonie:)

bjuri

Ja si myslim ze nebyt na facebook-u nie je "out".

Mal som na facebooku asi 100 kamosou, pretriedil som to na 20 a keby nemam pracu aku mam, tak by som si ten acc zrusil hned.
Je to zbytocnost a nadarmo návykové :)

lost

veronicka2
viem ako si to myslela :)
nemyslel som to tak ze by sa mi ta veta nepacila, ale ta veta je tka zauizvanejsia a skor moja odpoved bola pre tych ktori tu vetu vytahuju (napr ze by mi ucitel povedal ze smola, je to na nete, alebo nejaky URADNIK! )
ale inac chapem ze clovek sa moze aj rozkrajat, tak hold musi sa tam prihlasit..
to je ako nastenka, ze musim ist na nastenku na chodbu pred riaditelnu ak chcem info, lebo to tak proste je :)
ale je skor divne, ak nie smutne, ze skola, alebo hoci len trieda je zavysla na FB, co ak by spadla stranka ? :)

sansara

Ja tam tiež nie som..nebola som..aa nechýba mi to ,-)
Som tak vyťažená...že nemám čas na reálnych priateľov známych kamarátky)
A radšej ostávam v anonymite akoby mala niekde "tróniť" a byť iným na očiach..niet nad súkromie) aspoň to moje))

veronicka2

sorry ale ja som tou vetou myslela to ze ak tam niesom tak som ochudobnena o informacie co sa tyka skoly...vies..... na spolocny mail to nikto nehodi a nebudem kazdy den telefonovat ludom ze ci sa daco nezmenilo. nema to logiku?....jednoducho pozrem na fb nic neni nove tak ok idem prec....
ja som to mysela takto

lost

Ale na akych miestach sa nepytaju ze slobdny, alebo zenaty, dnes uz vsade :)
uz aj na prihlaske na kurz prvej pomoci.

este dobre ze sa nepytaju rocny prijem, i ked aj to niekde. :D

ja milujem otazky taxikarov, kam diete? kde idete? a pracujete ci studujete?

alebo bankarov, naco pouzijete vybrane peniaze? odkial ich mate?

akoze LOL. to je chovanie sa v mikro dedine kde kazdy pozna kazdeho, rozumej. americka dedinka s 50 ovcanmi a nie bratislava alebo trnava... :D

LC

Milá Outsiderka,
ľudia sú stádo. Ako ovce. Je tam jeden, musím tam byť aj druhý. Moje súkromie je moja vec a nikoho do toho nič nie je pokiaľ mu to ja nedovolím. Nie som tam z princípu. Je zaújmavé, že práve tí praví priatelia túto vec nemajú..
Keď chcem s niekým hovoriť alebo opačne: niekto so mnou, mám predsa mobil, e-mail alebo Skype..

lost

'ale priniesla to doba a musim sa prisposobit ci chcem ci nechcem. "

toto milujem a nenavidim zaroven.

Toto sa mi stalo na jednom mieste, kde sa ma snazili vysvetlit ze to mam stiahnut z iternetu, ze tam to je, mam si to vytlacit. Ale moje oponovanie ze internet nie je pravo ale privilegium nechapali. Bol by som zvedavy, co by robili, ak by som ja prisiel s argumentom ze kde to ziju, ze nepoznaju elektornicky podpis..

A toto je nabrutalhorsie. To ze niekto vymysli nejaku Haluz a teraz milion ludi bude za tou haluzou behat, bez rozumenho dovodu a ja musim tiez ?!

Uz som videl v dokumentoch vela socialnych experimentov, kde nalakali ludi na nieco a oni to zacali robit a ked k nim s kamerou pribehli, tak nevedeli vysvetlit preco to urobili (ti nachytani ludia), ze "robil to kazdy, tak aj ja"

ovcania ?