Čo je to dnes za svet?

Príspevok v téme: Čo je to dnes za svet?
evula0001

Neviem čo tu vlastne robím, asi sa chcem len tak vyrozprávať...Mám niečo cez tridsiatku a zdá sa mi akoby sa ľudia stále niekam ponáhľali, vačšina ľudí nemá čas, niektorí majú dve-tri zamestnania, poznám aj takých, ktorí nemajú ani to jedno.Každý sa stará len o seba / aspoň z môjho okolia/.Kamarátky s ktorými som vyrastala na sídlisku sa rozpŕchli po celom svete a aj tam zostali,samozrejme prišli mi do života noví ľudia, ktorí sa len šarpú a nemajú to zaplatené, majú život o ničom, hádajú sa o peniaze keď sú vo vzťahu, tí ktorých som poznala a sú ,,úspešní\"
tí na mňa akosi zabudli. Zdá sa mi, že
na každom rohu je veĺa lákadiel, veĺa ľudí je rado keď na tebe zarobia, služby sú tu otrasné.Platy sú malé. Vidím to len ja tak pesimisticky?

beskyd

uhlie, ejha, svine jedni pravnicke prizivnicke:)) advokatov je na slovensku skoro 5 000 a nejak vyziju prekvapujuco, co myslis preco? chodia vykradat poctivym remeselnikom domy? ten tvoj prispevok mi pripomina ten fenomen ako vsetci na dedine nadavali na zida ktory mal krcmu aky je to hnusny prizivnik ale vsetci unisono k nemu chodili slopat:)))

evula0001

Ja sa obúvam?
Ja len žasnem nad Tvojimi názormi. Žiješ na Marse?
Ty si sa obula do evuly, ona sa len chcela vyrozprávať, otvorila si dušu, lebo vidí kam tento chorý svet speje. A kto to vidieť odmieta, podľa mňa je medzi tými, čo sa na tomto svete priživujú alebo nepokročil ďalej od Maneuly, Smotánky a Markizáckeho telerána. Alebo je ešte mladučký a jediná jeho starosť je kolko dá tatko na dnešnú didžinu.
Píšeš že ludia sa budú zbytočne búriť. Keby sa pred 300, 200 alebo 100 rokmi neozvali, dodnes sa chodí na panské a pracujeme za misku ryže a pohár vody na deň.

jajka001_

hej presne, lost, ved vidis, clovek sa tu snazi niekomu pomoct a zrazu tu niekto na mna vyskoci a ani nepovie preco

lost

jajka001_

inac ale ono to fakt demotivuje, clovek by im aj dal ked ma, ale tak ked vidi ze kde to skonci, tak uz len pre ich vlastne dobro, na ten alkohol a cigarety neda, lenze potom by ho ten druhy pohladom aj zabil :D

evula0001

re Jajka:
Som manžel evuly0001.
Prosím Ťa, kolko máš rokov??? Máš už aspoň občiansky??? Čo Ty si zažila, preskákala, akým právom chceš súdiť človeka ktorého ani nepoznáš?
Neni mojím zvykom vypisovať na tieto detské fóra väčšinou plné trápnych výrokov teenagerov čo zožrali všetku múdrosť sveta. Ak sa niekedy Jajka vôbec postavíš na vlastné nohy, nebudeš vyžierať vlastných rodičov a nepodarí sa Ti naraziť neakého pracháča, potom spoznáš o čom je život. Veď sa dohodni s evulou a namiesto trápneho vypisovania nezmyslov na nete jej svoje múdrosti povedz do očí. Prajem mnoho úspechov a aby si už niekedy dospela.

lost

jajka001_

no podla mna strajk by mal pomoct mieromiluvne najst cestu.
preco su tie strajky, tusim ze pre to ze platy su take nizke ze ani rodinu nenakrmia.
a majitelia firiem a spolocnosti neskutocne a neumerne zdieraju tych ludi.

jednoducho dlhodobo drzia platy take, ze bud budu makat ako otroci a budu zit ako otroci, alebo povedia slovo a vyletia, rovno na ulicu aj s rodinou..

je to chore

toto im prejde ale len dovtedy, pokial si ludia neuvedomia o co ide.

jeden velmi sikovny staroriman povedal ze otrokom nikdy nedaju specialne oblecenie 9mozu nosit cokolve len chcu), kto uhadne preco?