Priberanie euthyrox

Príspevok v téme: Priberanie euthyrox
hiliam

Dobrý deň prajem, môj problém spočíva vtom, že som pred niekoľkými rokmi bola veľmi chudá, vtedy mi zistili že mám zníženú funkciu štítnej žľazy - predpísali mi liek euthyrox, pekne som postupne pribrala na normálnu váhu. :-) Môj problém je vtom, že teraz už veľmi priberám to znamená že počas mesiaca skoro 6 kg. necítim sa dobre, môj lekár tomu nevenuje pozornosť neriešil to aj keď som tu povedala beriem polovicu z 125 ky. Dokonca mi zistili vysoký cholesterol. Mal už niekto podobnú skúsenosť ? Môže mať za následok môjho priberania liek eutyrox. Viem, že ho musím brať ale moje telo všetko čo prijme ukladávo forme tuku. už si neviem nič obliecť a zo dňa na deň priberám, aj keď sa snažím jesť úplne zdravo. nič nepomáha aj cvičím a nič.moje telo nespracováva tuky. nepoznáte nejaký prírodný liek na spaľovanie alebo urýchlenie metabolizmu ? euthyrox musím brať ide o moje zdravie ale zasa necítim sa dobre a to nie je dobre. vie mi niekto poradiť ? ďakujem

vivi21

moj problem je dost rovnaky a som z toho uplne zufala. lekarka mi postupne zvysuje davku, aktualne som na 75ug denne, lebo vysledky sa mi nadalej nezlepsuju ani trocha...
a popri tom mi moje telo zacalo ukladat kazdy gram tuku co len skonzumujem,za rok som pribrala asi 15 kil, a to aj popri tom ze 3x do tyzdna sportujem.
lekarka ma odohnala tym, ze tak urcite vela jem. osobne si to nemyslim, ale ajkeby to tak celkom nebolo, nemyslim, ze by som dokazala skonzumovat 10x viac jedla nez pred rokom...
mne sa to zda, ze mi euthyrox vobec nezabera, tak som rozmyslala, ci by som to nemohla vymenit za l-thyroxin ci uplne nahradit jodom. lekarka o tom nechce ani pocut a trva si na svojom zvysovani davky, ja jej ale uz prestavam doverovat.
poradte,prosim. skusil to uz niekto z vas vymenit za iny liek, popripade uplne prestat pouzivat?

hiliam

ešte jedna otázka nemôže človeku uškodiť branie euthyroxu a sučasné užívanie výž. doplnku kelp jód ? nie je toho veľa ?

hiliam

dobrý deň, asi pred týždňom som začala brať aj výživový doplnok kelp (jód) odporučili mi ho v lekárni. čo sa týka tých dávok, beriem 125 ku a z toho polovicu, každé ránko, ináč aj ja som počula, že sa od euthroxu skôr má chudnúť no na mňa to vplýva nejako inak,priberám. Cca pred mesiacom som bola u lekára. vtedy som mu povedala o mojich problémoch on tvrdil že mám nastavenú presnú dávku podla výsledkov, že sa mám obrátiť na gynekológa či toto nespôsobuje antikoncepcia. Mám veľké horm. zmeny potím sa, mám návaly tepla, zavodnená a priberám. môže to spôsobovať antikoncepcia beriem REGULON. Alebo sa skôr mám vrátiť k endokrinológovi ? Prosím Vás o radu ... ďakujem

[zruseny17]

ja beriem euthyrox 100 uz styri roky a nepribrala som...ale doktorka sa ma vzdy pyta ci nemam nejake vyrazne vahove vykyvy,takze ked tak priberas,napriek tomu ze sa stravujes zdravo a stale rovnako,tak asi nieco v poriadku nebude...myslim ze by si to mala riesit s lekarom

RNG

JOd zvysuje cinnost stitnej zlazy do urcitej miery, takze doplnok jodu casto vyriesu hypothyroidizmus(aj ine problemy v tele s tym spojene)

cdag

Z euthyroxu sa nepribera, ale chudne. Pribera sa zo znizenej funkcie stitnej zlazy. Mozno beries prilis nizku davku euthyroxu a nestaci ti to.

hiliam

už som nad tým rozmýšľala lenže môj lekár tvrdí že to moje telo potrebuje ináč neotehotniem proste chýba mi ten hormón ináč je to zaujímavé lebo som pátrala po nete a niek. píšu že by to chceli začať brať kvôli tomu aby schudli teda ja to necápem čo to je za liek. Ja by som aj prestala brať euthyrox ale bojím sa že to bude mať zlý vplyv na moje zdravie a to nechcem veď štítna je jedna najdôlež. veci v tele človeka.

mataBB

jasne, ze je to z toho...na tvojom mieste zmenim doktora za takeho, ktory bude pocuvat tvoje problemy a bude ich aj riesit..