Hak a dovolenka

Príspevok v téme: Hak a dovolenka
Matulqa

Beriem Hak 3 mesiace v lete planujeme dovolenku a kramy mi vychadzaju rovno na dovolenku. Gynekolog mi neodporuca aby som ich posuvala kvoli nejakym akciam. Mam si zariadit zivot podla kramov nie kramy podla zivota. Ked som neuzivala Hak tak mi menstruacia chodila vzdy neskoro o 3-5 dni. Chcem sa spytat keby som HAK vysadila na na 2-3 mesiace a potm ju znova brala posramotil by sa mi cyklus? Iny sposob posunutia kramov ma nenapadol.

Deee

hak sa da posuvat menstruacia a nedavno lekar v nejakej relacii odporucal, ze ak zeny uz takto budu menstruaciu posuvat, nech doberu prve balenie 21tbl a hned zacat brat druhe balenie, dolezite je vsak vybrat ho cele, teda celych 21 tbl. a potom pride menstruacia, po 42 dnoch, vraj to menej zatazi organizmus ako ked si zena posunie menstruaciu len o 5 ci 10 dni

Matulqa

dobre dakujem za radu tak ja to tak urobim. Mne sa celkovo zda ten moj gynekolog taky ze napriklad neveri na prirodnu medicinu. Ja verim v silu bylin ze mozu aj pomoct.

jankaaaaaaa

ano spravis to presne tak ako si napisala, pokial mas taku hak kde su vsetky tabletky rovnake. ten blister kde ti ostane tych 12 tabliet si odlozis do zalohy, presne pre takyto pripad ako je posunutie kramov, alebo napr. ked sa ti niekedy stane ze uzijes tabletku a nahodou budes potom vraciat alebo mat hnacku a budes potrebovat uzit dalsiu tabletku..

Matulqa

Neviem preco mi to neodporucil nepytala som sa. Ja som to prave tak myslela ze vysadim HAK napr. marec, april, maj a tym padom ze bude meskat tak sa mi posunie a v juny ju zacnem brat znova...Pre istotu sa pytam aby som si skor nepohorsila ako prilepsila.

Tabletkami sa to robi tak ze ked skoncim 21tabletku tak pokracujem v dalsom blajstri v mojom pripade vezmem este 9 dni tabletku a po 4 dnoch mi pridu kramy? A po 7 dnoch pokracujem v tabletkach. Balenia mi potom nebudu vychadzat lebo mi ostane 12 tabletiek. Prvykrat beriem hak tak neviem ako sa to robi.

lionesssssss

Matulqa, normálne si posuň krámy pomocou tabletiek a vyser sa na gynekologa, má nejaké zastaralé názory...

mataBB

ked uz vysadit tak aspon na pol roka..inak to nema vyznam a skor to me nagegativny dopad...a vobec nevadi ked si raz posunies menzes...este som sa nestretla s doktorom ktory by bol proti tomu, pokym sa to nerobi casto..takze kludne si ich posun, hadam nebudes kvoli dovolenke vysadzovat a nasadzovat tabletky...je to este horsie

ved si posunies len o tolko dni co budes potrebovat, nemusis na cely mesiac

lenkaa123456

ked vysadis hak stava sa ze prve mesiace je cyklus nepravidelny, takze by bolo tazko urcit ci dostanes na dovolenke alebo nie. jednorazove posunutie kramov pomocov hak nieje nic strasne.. ja by som ti odporucala radsej uzivat hak bez prestavky v ten mesiac kedy ides na dovolenku a hotovo..