ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: na co ma stary ztp clovek po 80tke narok?

Príspevok v téme: na co ma stary ztp clovek po 80tke narok?
zvedavko
Detaily

Ahojte neviem kam som mal tuto temu zalozit, ale snad som dobre urobil. Mam taku otazku nevedeli by ste mi odporucit nejaku stranku alebo aj ked niekto z Vas to ovlada nevedel by mi poradit co môze a co nemôze ziadat clovek vo veku 80 rokov ztp? Na co ma narok, s cim by sa mu dal skvalitnit zivot a dostat pomoc od statu? Hladam, ale sa mi nedari. Ak niekto s tymto mate skusenosti rad by som pocul jeho radu ci odporucanie :) dakujem

vsevedka
Detaily

zvedavko, este ma napadlo, ze nejaku ulavu moze dat mesto aj na cestovanie v MHD, neviem ci nie je ulava ci odpustenie platenia koncesionarskeho poplatku za TV a taktiez ak ma drzitel ZTP telefon-pevnu linku, je tam taktiez nejaka zlava.

ja :)
Detaily

takze vsetko najdolezitejsie bolo spomenute, ale myslim, ze tu este nebolo spomenute, ze ma narok na opatrovatelku - mozte si vybavit na starku opatrovnicke - vyska sa udeluje podla jej vysky dochodku a podla % ztp. moze to poberat rodinny pribuzny, ktory nemusi mat trvaly pobyt v danom mieste ztp, alebo cudzia osoba, ktora ma na miesto bydliska ztp nahlaseny prechodny pobyt. taketo opatrovanie sa mysli myslim celodenne, alebo sa da potom vybavit 4h denna vypomoc pri domacich pracach :) Ziada sa o to na ur. prace, soc.veci a rodiny.

zvedavko
Detaily

no ten prispevok na stravu to by bolo tiez fajn lebo ona ma prave aj cukrovku. Ono viem, ze to obnasa vela vybovaciek, ale tak ak ma clovek na nieco narok preco by to nemohol vyuzit.
vsevedka no vidis ako sme si obaja navzajom vycarili usmev na tvari :) a stacilo tak malo, ze? A podakovat sa patrilo kedze prvy koment nebol dvakrat povzbudzujuci no ty si napisala v pravy cas a si to otocila :D

lienocka2808
Detaily

Co sa tyka miestnyc dani, (odpady, psy, a pod.) tak upustenie od nich v pripade cloveka ZTP urcuje vseobecne zavazne nariadenie prislusneho mesta prip. mestskej časti, takze je to individualne.

[zruseny17]
Detaily

a ja este pridavam ze ako drzitel preukazu ztp nemusim platit okrem koncesii aj domovu dan...ale myslim ze tieto ulavy od platenia si urcuje kazda mestska sprava samostatne...proste treba sa vsade pytat:)

vsevedka
Detaily

Zvedavko: kazdy sa tu teda za prispevok nepodakuje :-) , urcite to potesi.

Este len snad, obrn sa trochou trpezlivosti na urade a u lekaroch, ale urcite to stoji za to. Ja som tak trebars mamine vybavila prispevok na dietu pri cukrovke. Musela som sice absolvovat s nou pochod po lekaroch a priniest potvrdenia o vyske dochodku, ale som rada, ze si moze z mesacneho prispevku prilepsit na kvalitnejsie potraviny, ktore by si inac nemohla dovolit.

lienocka2808
Detaily

No simsa je asi zdrava a nic nepotrebuje tak to jej uprimne gratulujem.
Ale co sa tyka tazko chorych ludi, ktori nemozu pracovat tak tam je to mila simsa trosku ine.
Ked je clovek ZTP zalezi od druhu postihnutia na co maju narok. Viem ze telesne postihnuti mali narok na prispevok na motorove vozidlo, avsak teraz je to uz zmenene a maju nanho narok iba ti ludia ZTP ktori chodia do prace. Dalej ti ktori pouzivaju barle, maju narok na kompenzaciu opotrebovania osatenia. Myslim, ze aj nejaky prispevok na benzin bol alebo take nieco. Dalej su tam zlavy alebo cestovanie zadarmo. Neviem o tom presne, treba sa informovat napriklad na miestnom urade v meste bydliska odd socialnych veci.
Dalej takyto clovek ma pravo na vyhradene parkovanie pred svojim domom zadarmo.

zvedavko
Detaily

Dakujem za reakcie a za rady delphii, Lemurikovi a vsevedke :)
vsevedka Tebe este jedno dakujem zvlast lebo si to napisala velmi pekne a motivacne :) drz sa si mila

Textová Inzercia

Lyžovačka & wellness v Hoteli Partizán****

Vychutnajte si krásy zimných dní a dokonale zrelaxujte v jednom z najkrajších wellness centier na Slovensku!

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.