Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

odvody

Príspevok v téme: odvody
pilier

pred par rokmi-este pocas predoslej materskej ked som vybavovala papiere v socialnej poistovni, som si zalozila ten tkzv. dochodkovy pilier, ci druhy pilier, lebo bola taka moznost, ze cast mi ostala v soc. poistovni a cast na tom druhom pilieri. som uz na dalsej materskej a uplne som na to zabudla, ani neviem ci sa mi to TAM NIEKDE odvadza. az nedavno som si na to spomenula(kedze som este odvtedy nebola zamestnana, som to ani nepotrebovala riesit) A teraz sa pytam: AKO ZISTIM, kde vlastne mam ten druhy pilier a kam mi ide cast odvodov na dochodok(asi dochodkove sporenie), kedze som za tie roky uplne zabudla kde som to vlastne vtedy, ked mi to bolo ponuknute podpisala? ide len o to, ze som si na to spomenula a rada by som to zistila a informovala sa, no netusim ako, kedze neviem nazov a kde-zabudla som na to uplne a ani ziaden doklad o tom nemam. da sa to nejako?ako to zistim? :)

mate59

nie som si istý,ale sa mi marí, že som niekde čítal, že počas materskej odvádza síce štát za teba,ale len do SP a z tohto odvodu štátu nejde nič na 2. pilier,ide len z odvodov skutočne zarobených,no nie som si celkom istý.

nyky20

Jasne chod do socialnej poistovne. Požiadaj o výpis z individuálneho účtu. Ak by si to chcela už sledovať pravidelne tak sa dá teraz vybavit nejaké karta ale teraz si neviem spomenút ako sa volá a s tou platby možeš sledovat doma cez net. Neviem odkial si , ale myslím že sa to dá iba na pobočke soc. poistovne a nie na vysunutom pracovisku. ( napr. Ak si z TT kraja možeš isť len do trnavskej pobočky na okienko 14. Nedá sa to na vys. pr. v Hlohovci alebo Pieštanoch. )

roza

Mala by si zájsť do Sociálnej poisťovne, čo najskôr, len ona Ti môže dať odpoveď na všetky Tvoje otázky. Tvoj bývalý zamestnávateľ odvádzal príspevky do Sociálnej poisťovne a ona potom časť týchto peňazí odvádzala do príslušnej poisťovne. Počas materskej dovolenky myslím že za Teba platil štát, ale nie som si istál, preto si to čo najskôr pozisťuj.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

odvody - Fórum - ZDRAVIE.sk