Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Financne problemy-socialne stipendium

Príspevok v téme: Financne problemy-socialne stipendium
lucia654

Dobry den, chcela by som sa opytat ako sa posudzuje narok na soc.stipendium. Vzdy sa berie do uvahy predchadzajuci kalendarny rok? Lebo mame doma dost financne problemy,ktore trvaju od januara tohto roku. Do konca min.roka to bolo v pohode,otec mal zivnost,tak to slo,ale zrusil ju ku 1.1.2011 a odvtedy nas jediny rodiny prijem je len dochodok otca co predstavuje 300eur. Urcite v tejto situacii mam narok na soc.stipendium(zijeme doma traja),ale kedy? Az buduci rok mozem pozadovat stipendium za tento??? To mi uz co pomoze? :(

ewelin28

ahoj.....a tvoja mamina pracovala minuly rok??...ak nepracovala...a tvoj fotrik januar, febrauar a marec nebude mat ziaden iny prijem okrem dochodku...bude sa mu ratat dochodok....este teraz by museli brat do uvahy jeho minulorocny prijem..nakolko sa pri posudzovani dochodku v aktualnom roku pozaduje aj cestne prehlasenie, ze za posledne tri mesiace nemal ziadne iny prijem okrem dochodku..ale ziadost si podaj teraz s tym, ze potom ho sklompletizujes. ako ti radi bibi...len ci budu na studijnom ochotni tak dlho cakat..to je otazne no...ak pracovala aj tvoja mamka...a zarobila mesacne minuly rok v priemere okolo 300 eur..to uz narok mat nebudete..viem, ze na rodicov a jedno dieta je hranica okolo 500 eur..

bibi123

lucia-ziadost si mozes podat aj dnes, ale bude sa posudzovat rok 2010. Ak ocino, ako kazdy prespekulovany slovensky podnikatel:O) vykazoval stratu, resp. maly zisk, tak by Ti to mohlo vyjst. Avsak az po podani danovych priznani, co je v marci, donesies potvrdenia z danoveho uradu, tak budes mat narok na stipko od mesiaca, kedy bola ziadost podana. Takze ak ho napr. podas dnes, skompletizujes ziadost napr. 1.4., tak Ti vyplatia stipko za februar, marec, april naraz a potom kazdy mesiac budes dostavat priznanu ciastku.
Nenapisala si, kto je ta 3.osoba, ak je to mama, babka, teta, posudzuje sa aj ich prijem, ak je to do skoly chodiaci student, tak je to o to lepsie:O))) Pribuzna robila na oddeleni na univerzite, kde priznavaju stipka, chodila som jej tam pomahat, ked som mala okno v septembri, ked toho mala vela:O)viem, ze to pocitala podla nejakeho vzorca, ale ten si nepamatam-myslim, ze to zaviselo od zivotneho minima, uz je to nejaky ten rok, ale pravidla su vraj rovnake... vela stastia!

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Financne problemy-socialne stipendium - Fórum - ZDRAVIE.sk