Priateľ má nemanželské dieťa

Príspevok v téme: Priateľ má nemanželské dieťa
kikasba

Chcela by som poprosiť o radu. Po roku čo som s priateľom mi nedávno povedal, že má 7- ročného nemanželského syna. Bál sa mi to povedať skôr (aj keď toto za dôvod nepovažujem) Veľmi ho milujem a chcem s ním ostať, ale je vo mne niečo čo ma od toho nie ani tak odrádza...ale niečo čo sama neviem pochopiť. Čo by ste robili na mojom mieste? Za odpoveď vopred ďakujem. Kika

mimisek

Som vydata zena, 8 rokov zijuca s manzelom. Aj ja som mala ten pocit, ked som prvykrat stretla manzela, ale nikdy mi neklamal... Vela stastia!

kikasba

natalia123
Určite dám vedieť ako to skončilo. A ďakujem ešte raz.

mimisek
A povedala som to preto, to že s ním chcem zostarnúť lebo to tak cítim a pri iných partneroch a s jedným som bola dokonca 6 rokov som nič také necítila - takže asi pre to - nemusí to byť puberty, ale ak si muž, niektoré veci nepochopíš (bez urážky)

mimisek

Hm, ktovie, preco ti to nepovedal skor... Keby si bol isty, zeby ti to vadilo, zvrtla by si sa pred rokom na podpatku rovnako, ako aj po roku... Neviem, co ho k tomu viedlo. Asi ta chcel najprv namotat, aby si od neho neodisla.
Sokovalo ma, ze uz nie si ziadna puboska a po roku chodenia (prosim ta, rok je nic) sa busis do prs, ze chces s tymto chlapom zostarnut a mat s nim deti.
A nie, vsetci ludia neklamu.

natalia123

na forach sa ludia vselijak pochopia, prepac aj ty.drzim palce, aby ked prejde nejaka doba, syncek ziskal otca a bol s nim castejsie a aby si si ho oblubila. deti zato fakt nemozu, ked pochadzaju z rozvratenych rodin a nemaju rodicov pri sebe. moj pratel tiez trpel moj priatel ako dieta, ked nemal otca pri sebe a urcite ho to v neajkych veciach poznacilo.
O nejaku dobu to bude urcite fajn, ked o tom priatel nechce hovorit, tak asi ma aj vycitky z toho, ze tak dlho mlcal co? Ked ma charakter tak urcite...Pomalicky a postupne si k chlapcekovi urcite najdes cestu a uplne sa s tym zmieris. Ved deti su zlate, kym nie su v puberte :D .Potom napis ako sa to vyvija.

kikasba

natalia123
Je mi to ľúto, že ste ma za takú pokladali a aj ja sa ospravedlňujem tebe. Nebudem súdiť niekoho koho vôbec nepoznám. Fakt mi nešlo o to klamstvo, aj ja som klamala, každý klame, ale o to dieťa, ktoré za to chúďatko ani nemôže. Ja som tu nepísala preto aby niekto kritizoval mňa alebo priateľa, ale aby mi niekto pomohol. Ja sa nezastávam ani jeho ani seba, len som chcela počuť názory ľudí čo prežili niečo rovnaké alebo podobné ako ja. Fakt je to jediný človek ,s ktorým si viem predstaviť ostať celý život, založiť si s ním rodinu a zostarnúť s ním.
Aj mňa mrzí, že je so synom málo, ale nechcem sa mu do toho starať a vidím, že sa so mnou o tom asi ešte nechce a možno ani nebude chcieť baviť. Teraz je to ešte čerstvé, ale fakt mi stojí za to aby som to zvládla a ďakujem ti za radu. Moc si to cením
A som rada že to s priateľom dopadlo takto dobre. Kiež by to tak bolo aj v mojom prípade :)

elsa5.5

tu ti ludia jednoducho hovoria pravdu,pozri sa pravde do očí a sama si odpovedz,nie je na tom nič zvláštne ked ti povie napr.na druhom rande že má syna,ale po roku?pozval ma taký muž na večeru tam mi ukázal fotku svojho syna okamžite žiadne tajnosti,,dalšia vec ten chlapec potrebuje otca,ale aj kompletnú rodinu,mama ho za otcom nepustí,to si musia vyriešiť len oni dvaja ty nevieš čo medzi nimi bolo ty si tam nebola,to že ťa ťahal celý rok za nos značí že pred tebou niečo tají.

natalia123

Ak si presvdcena, ze je to vhodny chlap pre teba, ze to nevedel ako povedat, preto klamal a ze ten rok co ste spolu stal zato a vies, ze ta klamat uz nebude, v pohode....super, ze si spokojna. Ak ti robi problem len to ako prijat dieta, ako sucast tvojho priatela, este vzdy je to v pohode.. Sama vies najlepsie, aky charakter ma. Ja a ostatny sme ho pokladali za bezcitneho hlupaka a klamara a teba za prilis dovercivu zenu. ono to fakt zak vyznelo najprv.
Este ti napisem poslednu vec: Mojho priatela otec si vzal zenu, ktora sa velmi dlho zmierovala s tym, ze jej manzel ma mimomanzelske dieta. Zvykla si, az vtedy ak ho dobre spoznala. No trvalo to dlho , lebo on uz bol starsi. 7 rocny chlapec by mal byt este detsky a mily a nemal byt problem nadviazat s nim vztah... Keby bol starsi bolo by to tazsie. ked budes nato pripravena, zavolaj ho aj s priatelom k sebe. Aspon aj jeho otec s nim bude travit viac casu... A z puberty som uz vyrastla :)

kikasba

natalia123

Ak je toto podľa teba pravda, tak ešte asi nevieš čo je to život a puberťácke reči nepotrebujem

kikasba

jajka001_
Asi takúto odpoveď som potrebovala. Nejde o zatajenie aj ja som zatajila nejaké veci zo svojej minulosti, lebo to bolo dávno a fakt je to minulosť. Skôr či neskôr by som na to dieťa určite prišla, ale podľa mňa je pre chlapa strašne ťažké k niektorým veciam sa priznať (aj keď to neospravedlňuje)