Zbohom zbytočné tuky

Príspevok v téme: Zbohom zbytočné tuky
Channy

Som maximálne odhodlaná zhodiť moje nadbytočné kilá ktorých je dosť. Mám 173 cm a 85 kg. Do leta by som chcela dať dole aspoň 10kg a do konca roka 20kg, čo myslíte je to možné?
Začínam chodiť na zumbu, pravidelnejšie a zdravšie jesť(aaa musím dať stop mojím obľúbeným milka čokoladam a chipsom), ďalej dvakrát za týždeň cvičím na steperi 10 min.-postupne budem pridávať a ešte robím brušáky. Potrebovala by som ešte nejaké rady, vaše názory, či sa mi takto podarí schudnúť? Sú potrebné aj nejaké diéty?

56Matka

Ahoj Channy, je super, ze si odhodlana :) to je snad asi zaklad sa spravne psychicky nastelovat. Ja ked som chudla, tak mne sa podarilo dat dolu 10 kg (za prve 2 mes. takmer 7 a potom zvysok). Upravila som stravu, zacala som sa hybat, uzivala som alli a vsetko islo ako po masle :) drzim palce!

blondula

mam kamosku ktora velmi schudla,ale to som ju rok nevidela.takze do toho roka slo asi 15 kg dole.viem,ze nejedavala po 18 tej vecer,len nejaky banan alebo nejake ovocie aby zahnala hlad.ale inac jedla normalne,aj u mna kolace,len nezjedla 5 ako ja,ale jeden :DDD len teraz ma problem,lebo sa jej stratili prsia a asi pojde na plastiku.takze nejake minus to ma pri tolkych kilach...

2bodka

Precitala som si, co je to Turnerov syndrom, pretoze som o tom este nepocula. No a vidim, ze to mas po zdravotnej stranke asi omnoho horsie ako ja :(

2bodka

Ja nemam hypotyreozu, ale autoimunitny zapal stitnej zlazy :( hormony som mala ze vraj v norme, teda nemam ani zvysenu ani znizenu cinnost, lenze aj napriek tomu, odkedy som zacala brat ten L-thyroxin, kila sa zacali na mna lepit a ja vobec neviem z coho! Stravou to nie je, pri mojom prijme by som mala chudnut (mama hovori, ze skoro vobec nejem) a pritom je to naopak. Som nestastna, viem, su vaznejsie veci v zivote, len ma mrzi, ze sa mi to takto pokazilo nie mojim pricinenim :(
Skoda, ze endokrinologovia neradia aj o tomto probleme. Coraz viac zien sa na toto stazuje. Ked zena priberie par kg vdaka liekom, ok, ale ak to bude takto pokracovat, ak budeme brat tieto lieky mesiace pripadne roky (co dufam, ze nie), tak potom co? Pride obezita? A potom rovno z endokrinologie mozme ist na obezitologou a riesit dalsie zdravotne problemy.. :( Zacala som brat jod, ako mi tu poradil RNG a dufam, ze to zaberie, pretoze na tie hormony sa vobec nespolieham. Kamoska ich brala 10 rokov... ma 30 teraz. Je to hrozne.

silvus28

2bodka, to máš naozaj smolu, je mi to ľúto, lebo ja ťa viem pochopiť, ja mám podobný problém, stravujem sa tak ako ty, len kávu pijem 2v1, s mliekom a tiež bez cukru, a za posledné 2 mesiace som pribrala 4!!!kilá, a nie a nie to dať dolu...:-((( Neviem či aj ja nemám hypotyreózu? Tiež chodím k endokrinologičke, pre Turnerov syndróm, naposledy som tam bola vo februári a št.žľazu som mala O.K....mohla by sa mi tá choroba rozvinúť tak rýchlo, od februára?...som už zúfalá...a mám aj PPP Kto nám poradí?

2bodka

Vies, moj problem nie je v strave ani v pohybe, ale odkedy beriem L-thyroxin na stitnu zlazu, pribrala som dost za velmi kratku dobu. A kto bude tvrdit (ako som to tu niekde na fore citala), ze to nemoze byt z tych hormonov, tak nevie o com hovorim. Stravujem sa zdravo, ziadne vysmazane, skoro ziadne maso (len kuracie a rybbacie a velmi zriedkavo), zemiaky som nejedla ani nepamatam, cestoviny detto, rovnako biely chlieb a plnotucne mliecne vyrobky. Polovica mojho denneho prijmu tvori iba zelenina. Ostatne sa sklada z ovocia, orechov, semiacok, trochu syra, pripadne nejaka ryba (obed), strukoviny, ovsene vlocky, pohanka... Pijem 1-2 kavy denne, cierne, bez mlieka a cukru. Vlastne nesladim uz asi tri roky. Na pripravu salatov pouzivam panensky olivovy olej a biely jogurt. Denne vypijem asi 2 litre tekutin - iba voda a zelene a bylinne caje. Toto vsetko dodrzujem stale, vaha sa mi nehybala dva roky. Ked som zacala uzivat L-thyroxin, trochu som obmedzila stravu (lebo mi kamoska povedala, ze z toho priberiem) a pridala som aj beh. A vysledok? Napriek redukcii denneho prijmu kalorii som pribrala od februara asi 7 kg. :(( Takze neviem co robit. Na kontrolu endokrinologovi idem az v auguste a som smutna z toho, ze pred letom musim takto vyzerat a hlavne, ked to nie je moja chyba :( Priatel ma uz tiez komenty, ze som pribrala ale co robit? Prestat jest uplne? Zit len z hormonov? Lebo nech robim co robim, vaha nejde dole. Niekde na nete sa nejaka pani pytala doktorky ohladne chudnutia v hypnoze, pretoze z euthyroxu (ten isty liek ako l-thyroxin) pribrala. Dr. jej odpovedala, ze pokial bude toto brat, vahu nezredukuje :( To je mi fajn pozitivny pohlad. Ide leto, vlastne uz je tu a ja sa hanbim ist do plaviek :(

teca

Ahoj 2bodka, jasne, že som musela aj stravu obmedziť aj pohyb zaradiť, ináč to nejde... najťažší bol prvý týždeň... ale teraz je to už OK... Ja chodím na hypnoterapiu do Levic www.a-molet.sk - viac nájdeš na tejto stránke... Jedno sedenie 20 € a do dnešného dňa ich mám zasebou 4... prvé 3 nasledujú za sebou po týždni, teraz je to už raz za mesiac... mne to vyhovuje, lebo sa cítim fajn aj po psychickej stránke... Sedenie trvá - prvé - cca 1/2 hod aj s výkladom a poučením, potom je to záležitosť tak, 10 min... hypnoterapie sa nemusíš báť, je to stav uvoľnenia tela a mysle všetko vnímaš... pohodička... Ako sa stravujem... takže mám takýto rytmus: r -o - bez v, bez r - o - v, r - o - bez v
atď... takze 24 h. očista... jasne,že musis zmenšiť porcie a pridať zeleninu, ovocie, ubrať tuky, cukry atď... zaujimave je, že toto mi prestalo chýbať... ale za šalátom sa idem "zabit"... Neviem, ako dlho mi to vydrží, ale teraz sa tomu veľmi teším, lebo z leta s toľkými kg navyše som mala hrôzu...

2bodka

teca, a neobnmedzila si ani stravu?
kam chodis na hypnoterapiu a kolko platis za jedno sedenie? Plus, kolko sedeni si absolvovala, kym si dala dole 9 kg?
O tomto som uz pocula, ale nikdy som sa nestretla s niekym, kto to vyskusal na vlastnej kozi. Zujimaju ja podrobnosti, ako to prebieha, ako dlho trva jedna hypnoza a aky je to pocit?

teca

Ahoj baby, aj ja som uz bola zúfalá, za rok som pribrala 10 kg (160/81/44) a nijako som s tym nevedela nic urobit... na doporucenie kamosky som zvolila chudnutie za pomoci hypnoterapie... od 13.5. som dala dole 9 kg... !! citim sa super, len aby mi to vydržalo...