Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolest zuba

Príspevok v téme: Bolest zuba
lenka1981

Prosim o radu. Dneska som bola u zubara, kedze ma bolel zub ktory uz bol pred rokmi zaplombovany, bolel ma na studene tak velmi, ze som sa nedokazala uz ani napit vody ani si vyplachnut usta vodou. Dneska mi ho zubar vyvrtal, a dal mi tam liecivu vlozku, ale ten zub zacala este viac boliet. trha mi v nom a bolest udiera az do krku. Neviem co mam robit.
Povedal mi, ze ak bolest neprestane, tak mi bude tahat nervy. Ja som mu spominala ked mi ho vyvrtala, ze zub boli, ale povedal, ze to moze, ale ako je vecer, zub zacina viac a viac boliet. Lutujem, ze som si ho dala aj vyvrtat, radseej som mala vydrzat miernejsiu bolest, lebo teraz je to horsie ako to bolo ked som tam sla. Co robit? Moze to este prestat? Moze mi to robit ta vlozka? Blombu mi tam dat nemohol zevraj.

Eva531

Jeden moj znamy ma mrtve zuby uz 4 roky bez koruniek a ma ich velmi pekne, na nerozoznanie od zivych, normalne s nimi funguje a o korunkach nechce ani pocut. Lenze on je Rakusan, pouziva kazdy den elektricku zubnu kefku, dentalnu nit, zubnu sprchu, pricom na druhej strane medzizubne kefky nepouziva vobec, single kefku tiez nie, na prehliadky chodi iba raz za 4 roky a podla mojho dojmu asi unho zavazila aj uroven rakuskeho zdravotnictva. Ma stastie.

Eva531

Mne na vsetkych siedmich zuboch robili endodonciu iba nedavno - v roku 2010, prvykrat som to zazila v marci. Zatial mam vsetky tieto zuby este bez koruniek, nakolko som v zahranici, takze zalezitosti tykajuce sa koruniek nedobrovolne odkladam na dobu neurcitu, cim aj trochu riskujem, ale mne sa tie zuby zdaju dost pevne, bez problemov s nimi fungujem, len si davam pozor, aby som nehryzla nic, co by bolo prilis tvrde. Mojej mame vydrzal jeden mrtvy zub - trojka - 20 rokov. Uz som sa raz pytala zubarky, ako dlho asi takyto mrtvy zub vydrzi, no ziadnu priamu odpoved mi nedala. Asi je to individualne. No ak by si si ten zub dala vytrhnut, tak za implantat zaplatis omnoho viac ako za endodonciu. Asi sa naozaj neda predpokladat, ako dlho to vydrzi.

lenka1806

Eva prosim ta aku trvacnost ma zub, ktory uz ma vytiahnute nervy, manzelovi tahali nervy a zub mu vydrzal rok. Preto ma zaujima ci sa to aj oplati ci nieje lepsie si dat zub vytrhnut. Moj manzel mal bolesti pri tahani nervu a zub mu vydrzal presne rok a nakoniec aj tak siel von. Vdaka.

Eva531

poriadne vycisti a vydezinfikuje korenove kanaliky, vyplni ich korenovou vyplnou, podla spravneho postupu by mal potom pomocou röntgenoveho snimku skontrolovat, ci su korenove kanaliky spravne vyplnene (toto väcsina zubarov na Slovensku bohuzial nerobi), potom dostanes do zuba cap a plombu. Skor, ci neskor by sa na takto opraveny zub mala dat korunka, lebo zub s odstranenym nervom je uz vlastne mrtvy zub, ktory uz nedostava z tela vyzivu, pretoze zivy zub dostava z tela vyzivu prave cez nerv, a z toho dovodu mrtvy zub sa stava krehkym a pokial by tam nebola korunka, hrozi riziko, ze by sa mohol zlomit. Priprav si plnu penazenku a nezabudni si vziat so sebou kreditnu kartu, lebo endodoncia je strasne draha zalezitost, platit budes podla poctu korenovych kanalikov. Zub moze mat 1 az 4 korenove kanaliky.

Eva531

Podla toho, co pises, tak si mala pod plombou hlboky kaz, ktory uz bol velmi blizko nervu. Ak kaz zasahuje az do nervu, tak treba bezpodmienecne urobit endodonciu, ale aj v pripade, ze je velmi blizko nervu, sa uz endodoncia robit zvykne. No niekedy sa stane, ze zubar v takom pripade endodonciu neurobi a riskne to s liecivou vlozkou. Lenze taka vlozka by mala byt v zube priblizne mesiac a tazko povedat, ci to vobec dovtedy vydrzis, ked problemy mas uz teraz. Tvoj zubar to mozno myslel v dobrom a snazil sa o to, aby tvoj zub zostal zivy, ale ked to nejde, tak to nejde, zajdi cim skor k nemu a popros ho, nech ti ten nerv odstrani. V takom pripade pred zakrokom injekciu dostanes, ci si ju vypytas, alebo nie. Nebudes citit ziadnu bolest, alebo takmer ziadnu. Zubar ti najskor rozvrta zub, odstrani vlozku, odstrani nerv zo zuba a z korenovych kanalikov

silviklh

ahoj,mna boli tiez zadna stolicka starsne na studene z nicoho nic,tiez ani pit vodu,vyplachovat uz vobec nie.isla som k zubarovi ,povrtal mi,ZEVRAJ tam je maly zacinajuci kaz a zub ma potom bolel,vsak to bol ocele rzodrazdene ale zub je citlivy stale. tak sa len modli,aby ti to neostalo,ako mne.

lenka1981

mate59, dakujem za odpoved, to myslite tym, ze tahat nervy? Jooooj to nie to si nedam ani keby bol zub zo zlata. Dakujem za odpoved.

mate59

lenka, zubár postupoval správne.Tvoj problém je ale v zubných kanálikoch, ktoré ti musí vyčistiť a odstráni nerv v zube.
Volá sa to endodoncia,pichne ti anest.injekciu a možno má prístroj, kt. kanáliky vie vyhľadať a ošetriť.
Zatiaľ si daj zvonka chladivý obklad a ak máš tabletky proti bolesti, napr. Coxtral,tak 1 a o 3 hod druhú.Ráno tam choď,alebo ak máš poruke zubnú pohotovosť, tak tam.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.